Popis

• dimethylglycin pomáhá u autismu, ADHD a astmatu mírnit projevy,
• může mírnit únavu (jakož i u svalů po cvičení)
• může zlepšovat stav při epilepsii a psychosomatických poruchách
• moduluje imunitu při infekcích, autoimunitě a alergii
• prospívá u srdečně cévních onemocnění, snižuje choolesterol
• působí jako antioxidant proti stárnutí
• u zvýšeného homocysteinu
• může ulevit při dlouhodobém stressu, antidepresivní účinek
• působí příznivě na libido, růst a hojení ran
 


tento výrobek u dodavatele
stojí jen 70% zdejší ceny
M

 

DMG zlepšuje využití kyslíku, urychluje růst a tvorbu bílkovin. Může působit jako antioxidant, např. u žaludečních vředů. Má i další protistressové účinky. Chemickou strukturou je to aminokyselina glycin opatřená dvěma metylovými skupinami na aminu. DMG funguje jako donor methylu v metylačních reakcích, kterých se účastní vitamín B12 a kyselina listová. Metylace hraje roli při syntéze bílkovin u mnoha orgánů, takže zlepšení se týká krvetvorby, nervového systému, mozku, sexuality a střevních/psychických poruch, či astenie. Více v článku: Co nám zlepší prožitky při sexu, erekci a orgasmus.

Dimethylglycin je řazen do skupiny B komplexu, bývá označován jako vitamín B15. Je účinnou složkou pangaminu. DMG je poměrně nedávno objevená nasládlá látka, která se těší stále větší popularitě. Zvýšený zájem o DMG vyvolaly práce ruských výzkumníků (M. G. Blumen a T. L. Belyakov), kteří zveřejnili výzkum dokumentující výrazné zlepšení v řeči mentálně postižených dětí u 12 z 15ti členné skupiny, původně neschopných komunikovat řečí.

Dětem se podával kalcium pangamát nebo kyselina pangamová neboli vitamin B15, oproti kterým má DMG vyšší účinnost. Zvýšila se nejen slovní zásoba, ale děti také začaly používat jednoduché věty.

 

Také se zlepšil jejich mentální stav jako celek – dokázaly se lépe koncentrovat, projevovat větší zájem o hračky a hry. Následný výzkum odhalil, že základním faktorem, který stojí za úspěchem kalcium pangamátu je DMG. Krátce po publikovaní výsledků navštívil psychiatr Allan Cott Moskvu a přivezl si zpátky do vlasti (USA) malou dávku kyseliny pangamové, kterou v rámci své praxe podal mnohým dětem, z toho některé byly autistické. Mnohé z Cottových malých pacientů reagovaly stejně, jako ruské děti.

Jedna z matek napsala: „Je to nejúžasnější věc, kterou jsem v životě zažila. (Dítě) Opakuje slova a odpovídá na otázky…“. Účinek látky je na dítěti patrný většinou za týden. U některých dětí nastanou dramatické změny po 24 hodinách. Nejviditelnější pozitivní změnou po nasazení DMG bývá zlepšení řeči, velice často rodiče zaznamenávají také zlepšení v chování.

Další výsledky z aplikace DMG jsou z Výzkumného centra pro problémové děti v Korei. DMG zkoušeli na 39 autistických dětí ve věku 3-7 let během 3 měsíců s těmito výsledky: Pozitivní vliv u 31 dětí (80%) – tj. zlepšení v řeči, jídle, chování. 8 dětí mělo během prvních dvou týdnů problémy se spánkem 6 dětí bylo během prvních dvou týdnů experimentu aktivnějších. Podle recenzí z amerického obchodu pomáhá také zákazníkům s epilepsii, astmatem, schizofrenií, u únavového syndromu.

 

Navrhované využití: Jako doplněk stravy užívejte 1 až 2 kapsle 1 až 3 krát denně.

Doporučená denní dávka Zdroje uvádějí dávkování pro dospělého 500-1000 mg denně rozdělených do 2 až 3 dávek. Prospěšnější je kombinace s multivitamínem, bórem a vitamínem K2.

Další ingredience: Rýžová mouka, želatina (kapsle), a stearát hořečnatý (rostlinný zdroj).
Bez pšenice, bez lepku, bez mléka a mléčných výrobků, žádná vejce, žádné ryby / mořské plody, žádné arašídy / ořechy. Vyráběny v GMP zařízení, které zpracovává další složky obsahující tyto alergeny.

Upozornění: Pouze pro dospělé. Poraďte se s lékařem ohledně medikace u dětí nebo jste-li těhotná / kojící. Dětem je třeba změnit dávku úměrně k hmotnosti. Uchovávejte mimo dosah dětí. Účinnější proti depresím a pro zrychlení metylace oproti DMG je TMG, který má metylové skupiny 3 a citelně zvyšuje tvorbu SAM, S-adenosyl methioninu (koenzym s methioninem). Je i levnější.

 

Supplement Facts
Serving Size: 1 Capsule     Servings Per Container: 100
Amount Per Serving % Daily Value
N, N-Dimethyl Glycine (DMG)
(from N, N-Dimethyl Glycine HCI)
125 mg *
* Daily Value not established.

Vytvořeno: 5.11.2016 – 21.1.2021