Popis

• Podporuje arteriální zdraví a zdravé kosti
• Dvojnásobná vitamínová aktivita v jedné kapsli
• díky formě all-trans MK-7
• Jednu kapsli denně

Z množství klinických údajů vyplývá, že vitamín K hraje rozhodující roli v udržování zdravé kostní denzity usnadněním transportu vápníku z krevního řečiště do kosti. Vitamin K je také zapotřebí kalcium regulující protein v tepnách. MGP, který je závislý na vitaminu K2, je silný lokální inhibitor arteriální kalcifikace, MGP je důležitý ve vztahu ke zdraví celého kardiovaskulárního systému.

Bez adekvátního vitamínu K2 vápník v krvi se může vázat na arteriální stěny, což vede ke kalcifikaci. Jak lidé stárnou, i subklinický nedostatek vitaminu K2 může poškozovat cévní systém. Málo vitaminu K2 má také za následek zvýšené hladiny cirkulujícího osteokalcinu, které jsou prokazatelně spojeny se zvýšeným úbytkem kostní hmoty u žen po menopauze.


tento výrobek u dodavatele
stojí jen 70% zdejší ceny
M

 

Lidé přijímají většinu vitaminu K ze zeleniny ve formě vitaminu K1. Problém je, že K1 je těsně vázán na rostlinné vlákniny a pouze malá část absorbuje do krevního řečiště.

Vitamin K2 (menaquinones) se nachází v mase, vajcích a mléčných výrobcích. Lidské studie ukazují, že vitamín K2 je až desetkrát biologicky dostupnější než K1. Například, K1 je rychle odstraňován v játrech do osmi hodin, zatímco měřitelné hladiny K2 (MK-7) byly detekovány 72 hodin po požití.

Rotterdam Heart Study, large-scale, dobře kontrolovaná klinická studie, která sledovány 4800 účastníky po dobu sedmi let, ukázal, že účastníci, kteří požívali největší množství vitamínu K2 v jejich stravě, měli lepší kardiovaskulární kondici, než lidé, kteří požívali nejméně. Studie na zvířatech naznačují, že příjem vitaminu K2 nejen blokuje progresi dalšího hromadění vápníku, ale také indukuje 37% regresi předem vzniklé arteriální kalcifikace.

Ideální formy vitaminu K2

V posledních letech, dvě formy vitaminu K2 byly rozsáhle zkoumány a výsledky ukazují mnohem lepší účinek ve srovnání s K1. MK-4 forma vitamínu K2 je nejrychleji absorbován a je nyní běžně používá v Japonsku pro udržení zdravé hustoty kostí. MK-4 však zůstává aktivní pouze v krvi po dobu několika hodin. MK-7 forma K2 na druhé straně, zůstává biologicky na lidském těle déle než 24 hodin a na vyšší úrovni (sedmi- až osminásobně) při dlouhodobém příjmu. Oba MK-4 a MK-7 prokázaly významné přínosy pro zdraví, když studoval v lidské populaci.

Nejucelenější Vitamin K Formula

Vitamin K1 je forma nacházející se v rostlinách a zelenině, a měl by být součástí každodenní doplněk režimu většiny lidí. Ještě důležitější je zahrnutí MK-4 a MK-7 formy vitamínu K2.

Na základě údajů, které dokládají dlouhodobě působící účinky MK-7 založen, je nyní možné požívat méně celkové mikrogramů vitamínu K, ale bylo dosaženo mnohem vyšší setrvalou hladinu této kritické živiny.

Navrhované využití
Vezměte si jednu (1) tobolku denně s jídlem, nebo podle doporučení zdravotnického pracovníka.

Ostatní přísady
Extra panenský olivový olej, želatina, glycerin, včelí vosk, čištěná voda, carobová barva.
Článek o účincích a nejúčinnějších formách vitamínu K2 a o usazování vápníku

 

Supplement Facts
Serving Size: 1 Softgel
Amount Per Serving %Daily Value
Vitamin C (as Ascorbyl palmitate) 10 mg 17%
Vitamin K activity from: 2600 mcg 3375%
Vitamin K1 (as phytonadione) 1500 mcg
Vitamin K2 (as menaquinone-4) 1000 mcg
Vitamin K2 (as all-trans menaquinone-7) 100 mcg    (all-trans = 2x cis+trans)

 

Vytvořeno: 9.11.2014 – 9.6.2020