Popis

• Snižuje homocystein a chrání DNA
• pomáhá u autismu, ADHD a astmatu mírnit projevy
• zlepšuje náladu u depresí
• zvyšuje vitální energii
• může zlepšovat stav při epilepsii a psychosomatických poruchách
• podobné indikace jako DMG
• Snadno rozpustné tablety


tento výrobek u dodavatele
stojí jen 70% zdejší ceny
M

 

TMG, trimethylglycin (jako bezvodý betain), což je důležitý dárce metylové skupiny. Chemická struktura je aminokyselina glycin opatřená třemi metylovými skupinami na aminoskupině. TMG funguje jako donor methylu v metylačních reakcích, kterých se účastní vitamín B12 a kyselina listová. Tím se aminokyselina homocystein přeměňuje zpátky na methionin. Vzniká při tom S-adenosyl methionin, který hraje roli při syntéze bílkovin u mnoha orgánů, takže zlepšení se týká krvetvorby, nervového systému, mozku, sexuality a střevních/psychických poruch, deprese, či astenie. Metylace se účastní syntézy DNA a RNA, která je nezbytná pro obnovování buněk, tudíž TMG zlepšuje stav tkání s rychle se dělícími buňkami: střeva, kůže, vlasy, imunita, paměť, svaly.

 


Dimetylglycin je řazen do skupiny B komplexu, bývá označován jako vitamín B15. Je účinnou složkou pangaminu. DMG je poměrně nedávno objevená nasládlá látka, která se těší stále větší popularitě. Zvýšený zájem o DMG vyvolaly práce ruských výzkumníků (M. G. Blumen a T. L. Belyakov), kteří zveřejnili výzkum dokumentující výrazné zlepšení v řeči mentálně postižených dětí u 12 z 15ti členné skupiny, původně neschopných komunikovat…

Pokračování zobrazíte kliknutím


Zaznamenali výrazné zlepšení v řeči mentálně postižených dětí u 12 z 15ti členné skupiny, původně neschopných komunikovat.

DMG zlepšuje využití kyslíku a může působit jako antioxidant tím, že stimuluje proliferaci lymfocytů a produkci interferonu. Chemická struktura je aminokyselina glycin opatřená dvěma netylovými skupinami na aminu. DMG funguje jako donor methylu v metylačních reakcích, kterých se účastní vitamín B12 a kyselina listová. Metylace hraje roli při syntéze bílkovin u mnoha orgánů, takže zlepšení se týká krvetvorby, nervového systému, mozku, sexuality a střevních/psychických poruch, či astenie.

Dětem se podával kalcium pangamát nebo kyselina pangamová neboli vitamin B15, oproti kterým má DMG vyšší účinnost. Zvýšila se nejen slovní zásoba, ale děti také začaly používat jednoduché věty.

 

Také se zlepšil jejich mentální stav jako celek – dokázaly se lépe koncentrovat, projevovat větší zájem o hračky a hry. Následný výzkum odhalil, že základním faktorem, který stojí za úspěchem kalcium pangamátu je DMG. Krátce po publikovaní výsledků navštívil psychiatr Allan Cott Moskvu a přivezl si zpátky do vlasti (USA) malou dávku kyseliny pangamové, kterou v rámci své praxe podal mnohým dětem, z toho některé byly autistické. Mnohé z Cottových malých pacientů reagovaly stejně, jako ruské děti.

Jedna z matek napsala: „Je to nejúžasnější věc, kterou jsem v životě zažila. (Dítě) Opakuje slova a odpovídá na otázky…“. Účinek látky je na dítěti patrný většinou za týden. U některých dětí nastanou dramatické změny po 24 hodinách. Nejviditelnější pozitivní změnou po nasazení DMG bývá zlepšení řeči, velice často rodiče zaznamenávají také zlepšení v chování.

Další výsledky z aplikace DMG jsou z Výzkumného centra pro problémové děti v Korei. DMG zkoušeli na 39 autistických dětí ve věku 3-7 let během 3 měsíců s těmito výsledky: Pozitivní vliv u 31 dětí (80%) – tj. zlepšení v řeči, jídle, chování. 8 dětí mělo během prvních dvou týdnů problémy se spánkem 6 dětí bylo během prvních dvou týdnů experimentu aktivnějších.

========= konec textu o DMG =========

 

 

Navrhované využití: Jednu tabletu 1 krát nebo 2 krát denně s jídlem nebo podle pokynů vašeho obvodního lékaře. Podle recenzí z amerického obchodu pomáhá také zákazníkům s epilepsii, astmatem, schizofrenií, u únavového syndromu.

Doporučená denní dávka Zdroje uvádějí dávkování pro dospělého 500-6000 mg denně rozdělených do 2 až 3 dávek. Prospěšnější je kombinace s multivitamínem, bórem a vitamínem K2

Další ingredience: fosforečnan vápenatý, celulóza, kyselina stearová (zdroj rostlinného), stearan hořečnatý (rostlinný zdroj), oxid křemičitý a potravinářský povlak.
Bez pšenice, bez lepku, bez mléka a mléčných výrobků, žádná vejce, žádné ryby / mořské plody, žádné arašídy / ořechy.

Upozornění: Pokud máte zdravotní problémy, těhotenství, kojíte, snažíte se otěhotnět, je vám pod 18 let, nebo berete léky, poraďte se se svým lékařem před použitím tohoto produktu.
U nás je k léčení lehké mozkové dysfunkce a autismu zaběhnutý přípravek DMG, který má metylové skupiny 2. Zkuste i jej.

 

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet     Servings Per Container: 120
Amount Per Serving % DV
Trimethylglycine (Anhydrous Betaine) 500 mg *
* Daily Value not established.

 

Vytvořeno: 24.10.2016 – 17.1.2020