Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • Dalis Dobrota
   Správce
   Počet příspěvků: 13

   Co vás zajímá? Co byste rádi našli v článku a ebooku o SCD? Doplníme podle vašich představ.

  • Betta Smetanová
   Host
   Počet příspěvků: 14

   Dobrý den, přečetla jsem si knihu o SCD dietě – specific carbohydrate diet. Je tedy drsná, ale má obdivuhodně pozitivní ohlas od pacientů se třemi okruhy diagnóz: ulcerozni kolitida, celiakie, chronické průjmy apod. / autizmus, ADHD, schizofrenie apod. / autoimunitní nemoci zejména kůže.
   O provedených věděckých výzkumech, které by potvrzovaly nebo vyvracely účinnost diety jsem zatím nic podstatného nenašla. Píši sem, protože mám lecos načteného, ale tato dieta je pro mne velkým překvapením a protože by mě zajímal Váš názor paní. Ráda si čtu příspěvky Vaše i ostatních.
   Přeji vše dobré, Betta Smetanová

   • Dalis Dobrota
    Správce
    Počet příspěvků: 13

    Dieta SCD je paradox, kdy nevhodné sacharidy nahrazují vhodnými. Seznam vhodných sacharidů někdo vytváří podle subjektivních pocitů. Jestli se můžete nějak přesvědčit o tom, že dieta funguje?. Sledoval jsem asi měsic obchodní texty lidí z uzdravteSeJídlem. Oni se zaměřují na sociabilní lidi, kteří nemají vlastní názor a nechají si leccos vsugerovat. Jakékoliv nesouhlasné komentáře mazali. Zároveň to jsou vegetariáni – všechny živočišné potraviny jsou prohlášeny přinejmenším za méně vhodné.

    Logicky myslící člověk by předpokládal, že když se nesmějí jíst sacharidy a škroby kvůli nadýmání a dráždivému tračníku, že o to více bude v dietě tuků. Ale to právě není a to je ta hlavní podivnost na SCD.
    Co s tím? Zapomeňte na to. „Podobné“ zdravotní účinky má ketogenní dieta, která je vědecky prokázaná. Principem ketogenní diety je nejíst rychlé sacharidy a škroby, aby se neaktivovala sekrece inzulínu. Tím se předejte návalům hladu a ukládání tuků. Sacharidy s vlákninou můžete přijímat (ovoce/zelenina). Zároveň se tím zlepší střevní dysbiózy, které vnikají u jedinců se špatnou stravitelností škrobů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Co byste rádi našli v článku a ebooku o SCD?. Doplníme podle vašich představ.
Osobní informace: