V literatuře se často uvádí, že zemská radioaktivita je nízká a organismy jsou jí přizpůsobené – umí se proti ní chránit.

Avšak existují situace, za kterých je intenzita záření násobně zvýšená a to už má neblahé účinky na zdraví.

Pojďme si říct, před kterými situacemi se máme chránit a jak se zvýšené záření projevuje u člověka.

 

Co nás ochrání před radioaktivním zářením

Objevují se hlasy, že může dojít k úniku radioaktivity při zásahu elektrárny. I když je malá pravděpodovbnost, že se to stane, pojďme se podívat na léky, které snižují škody z ozáření více než dvojnásobně. 

Kdysi jich bylo více, ale dnes jsou dostupné jen tři radioprotektiva. Radioprotektiva musí obsahovat sulfhydrylovou nebo disulfidovou vazbu. 

kyselina lipoová 

acetyl cystein NAC

allithiamin – disulfid vitamínu B1

Všecky jsou to i velmi dobré antioxidanty, nezastupitelné antioxidanty, které jsou základem dlouhověkosti. Doporučuji v prodlužování mládí vybrat jako první. 

V podstatě veškeré (účinné) antioxidanty snižují škodlivé následky po ozáření, neboť rentgenové, gama záření i UV záření produkuje volné kyslíkové radikály, které právě zprostředkovávají škodlivý efekt záření. Jen menší část nabitých částic a vysokoenergetických elektromagnetických vln zasáhne přímo šroubovici DNA, zbytek vyústí do zvýšené lipoperoxidace.

Nezapomínejme na vodík, který je ideálním antioxidantem, jelikož zháší nejškodlivější hydroxylové radikály a zároveň i terminalizuje radikálovou reakci. Na rozdíl od antioxidantů, které jen snižují energii radiálu a řetězová reakce může pokračovat dál. Vodík se vyplatí používat také, třebaže jeho účinek dosahuje 25% až 30% účinku nezastupitelných antioxidantů.

Až někdo vynalezne zdroj vodíku, který dokáže nahrazovat únik vodíku plicemi, (za 15 minut vymizí 99% vodíku), pak bude moct vodík konkurovat kaskádovým antioxidantům.


 

Nadějný protizánětlivý lék, který zlepšuje různá duševní onemocnění

Pravidelný zákazník, který kupuje léky pro svého nemocného syna, mi nedávno nadšeně oznámil, že objevil lék, který zabírá u mnoha degenerativních onemocnění jako je ALS, roztroušená skleróza, demence, u celého spektra duševních nemocí od anxiety po schizofrenii. Pomáhá trávicích obtíží. Zlepšuje náladu a dodává energii. Zabírá u migrény a neschopnosti soustředit se na práci.

Lék mi nebyl úplně neznámý, podobné léky už prodávám a mám vyzkoušené na sobě. Zkoušel jsem benfotiamin a užívám občas sulbutiamin, který je opravdu vynikajícím nootropikem, ale je poněkud drahý.

A tak jsem hned začal zjišťovat nový lék allithiamin. Ukázalo se,  že je levnější než benfotiamin a účinnější než sulbutiamin. Allithiamin je jiný, má totiž dvojí účinek. Jednak má psychostimulační a protizánětlivý účinek stejně jako benfotiamin a díky vyšší vstřebatelnosti je účinnější. Navíc má zvýšený antioxidační účinek přidáním disulfidové vazby v molekule. Díky vysoké rozpustnosti v tuku stačí poloviční množství tablet za den než u benfotiaminu a účinek excelentní.

Podle recenzí slaví allithiamin úspěchy u těchto chorob:
• účinný proti múnavě a astenii
• Degenerativní onemocnění
• duševní nemoci od anxiety po schizofrenii
• demence, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba
• ALS, roztroušená skleróza, autismus, ADHD
• migréna
• Zmírňuje příznaky depresí
• vhodný při střevním dyskomfortu
• dodává energii a schopnost soustředit se na práci

 

Situace, ve kterých naše tělo obdrží vyšší dávky radiace

Organizmy si již od starohor vyvinuly mechanismy k ochraně před kosmickým zářením, a také opravné enzyma, které opravují chyby v DNA vzniklé zásahem vysokoeneregetické částice. Na základná záření jsme tedy přizpůsobeni. Ale nastávají okamžiky, kdy je záření násobně intenzivnější.

1) Rentgenové vyšetření, počítačová tomografie, ozařování při rakovině a podávání radionuklidů

2) Lety letadlem ve velkých výškách

3) Záření během úplňku

4) Pobyt v radonových domech a bytech postavených z popílkových tvárnic s obsahem uranu

 

Potíže se spánkem během úplňku

Mnoho lidí mívá během úplňku neklidný spánek nebo jiné potíže a doktoři se na ně dívají jako na simulanty. Avšak potíže mají reálný základ. Spíše dva:

1. Měsíc vytváří slapové síly, které vysávají z hlubin země pyn radon, podobně jako zvedají hladiny moří. Radon vyzáří jednu dávku při přeměně na radioaktivní polonium. To už má delší poločas, ale vyšší energii. 

2. když je měsíc na opačné straně než slunce, (To je právě při úplňku) narušuje tím magnetické pole Země. Přesněji řečeno protáhne siločáry magnetického pole směrem k měsíci a Slunci, a tak způsobí, že od Měsíce i od Slunce příchází nefiltrované kosmické záření ve vyšší intenzitě podobně jako na pólech. To se může dít práve jen tehdy, když jsou Slunce, Země a měsíc v jedné přímce. 

Je vyzkoušené, že podáním antioxidantů a radioprotektiv je možno předejít nespavosti, neklidu a zhoršení zánětů.

 

Množství záření můžeme ovlivnit při ležení na posteli

Když se pohybujeme po ulici, v zaměstnání a po bytě, možnosti stínění jsou nepatrné. Třetinu života strávíme v posteli, a to už má smysl se zamýšlet nad snížením obdržené dávky přinejmenším během úplňku.

Je jasné, že postel je lepší umístit dál od okna a že lepší ochranu poskytne zděná budova než dřevostavba. Tím myslím desky vyplněné izolací.

A co nasměrování postele?. Už dlouho se ví, že ideální umístění postele je ve směru od severu k jihu. Počítalo se s tím také při projektech sídlištních paneláků.

Vysvětlení, proč je umístění ve směru siločar magnetickéhoi pole lepší, jsou 2:

1. Krev je elektricky vodivá, a tak při proudění krve kolmo k siločárám vytváří Foucaultovy proudy, což vytváří odpor proti proudění krve, zvyšuje to ktevní tlak.

2. Magnetické pole odklání elektricky nabité částice směrem kolmo k siločárám. Část částic přicházejících ve směru od východu k západu je odkloněna. Tudíž se změru sever-jih přicházá záření více. Když je vaše tělo nasměrováno delší stranou k východu a k západu, tak je ozařováno poněkud nižší dávku.

 

 

Napadlo vás něco? Zeptejte se do komentářů nebo přes kontakty

Vytvořeno: 6.3.2022 – 7.3.2022