Jak umístit postel pro osvěžující spánek?

Jak umístit postel pro osvěžující spánek?

Jak umístit postel pro osvěžující spánek?

Už dávní předkové věděli, že je lépe spát s nohami nataženými ve směru severo-jižním. Také z plánů socialistických sídlišť je zřejmé, že se dávala přednost bytům, kde lůžka směřují od jihu k severu. Důvod byl patrně ten, že krev je elektricky vodivá, a když proudí kolmo k siločárám magnetického pole, vznikají tak zvané Foucaltovy proudy. Naproti tomu, když ležíme ve směru severojižním, proudí krev rovnoběžně se siločárami a těchto proudů vzniká méně.

Dnešní doba přináší významnější hrozby

Naši předkové se ale nemuseli potýkat s jevem, který má na nás mnohem nepříznivější efekt. Je to noční svícení. Dříve lidé chodili spát a vstávali se slepicemi, takže spali ve tmě. Avšak v současnosti, ve které domácnosti najdete důkladné zatemnění? Vycházíme z faktu, že během noci se tvoří hormon melatonin, důležitý pro dlouhověkost. Pokud nás ruší pouliční světlo, nebo dokonce spíme ve dne, tvorba melatoninu se zastavuje.

Melatonin sice nedovede prodloužit život, i když se prodává jakožto elixír mládí. Ale jeho úbytek způsobuje vážná onemocnění, urychlené stárnutí a v nejlepším případě jen kruhy pod očima.

 

Co udělat pro osvěžující spánek

My už dnes víme, že tvorbu melatoninu zastavuje fialové a modré světlo, nikoliv zelené, žluté a oranžové. Z toho vyplývá nesvítit hodinu před spaním mobilama a LED obrazovkami, naopak používat svítidla s barevným stínidlem. Zatemnění je věc složitější a do doby než to vyřešíte, vyplatí se i otočit postel hlavou k oknu a za hlavu dát čelo postele nebo desku, která úplně zakryje pohled na okno. Světla sice neubyde, ale omezíte možnost probuzení světlem. Oko totiž vnímá i přes zavřené víčko světlejší plošky, které signalizují, že se rozednilo a je třeba zastavit tvorbu melatoninu.

Držím vám palce, ať nabyté vědomosti využijete k posílení vašeho zdraví.

 

22.5.2016 – 9.11.2016

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
By |2017-08-06T06:08:12+00:00Květen 22nd, 2016|Categories: newslettery, nové způsoby léčení|0 komentářů

About the Author:

Angažuji se jako propagátor omlazování a účelné farmakoterapie. Zachování mládí se věnuji ze záliby již 38 let. Na začátku dospělosti jsem začal chřadnout a lékaři mi nedávali jinou šanci než strávit zbytek života v ústavu. Ale já jsem věřil, že se lékaři mýlí, a začal jsem se léčit po svém. Skutečně. Ukázalo se, že léčba proti stárnutí dokáže vyléčit skoro všechny nemoci. Nyní mi nic není, když pominu běžné nemoci spojené s věkem, které se v naší rodině vyskytovaly. A jsem vysmátý. Kéž by se každý mohl hřát blahem při pohledu do zrcadla. Více o mně. 6/2014

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí:

Vědecky prověřený způsob: Jak mládnout?

Přijdete domů, přepadne vás únava. Ještě ve čtyřiceti jste si běhali po výletech, ale teď jste vyčerpaní.

Nikdo už po vás nekouká?. Když se podíváte do zrcadla, už tam nevidíte krásnou mladou tvářičku. Zakrýt známky času je čím dál těžší. A když si představíte, že to za pár let bude ještě horší, je vám do pláče. ...
Osušte slzy, ještě není nic ztraceno!

Dozvíte se jak zub času zpomalit. Proti vrstevníkům si polepšíte.

Do pár let je z vás obletovaná lady (nebo frajer). Přijdete na večírek, všichni budou už staří a nemožní. Vám budou závidět váš elán a spokojenost. Přečtěte si ZDARMA 30 stránkový ebook "Stále mladí"! 

Stáhnout: ebook Zachovat mládí