Objeven enzym GSK-3 urychlující stárnutí, po jeho inaktivaci podáváním lithium orotátu mizí degenerace

Objeven enzym GSK-3 urychlující stárnutí, po jeho inaktivaci podáváním lithium orotátu mizí degenerace

Objeven enzym GSK-3 urychlující stárnutí, po jeho inaktivaci podáváním lithium orotátu mizí degenerace

Enzym urychlující stárnutí, to je významný objev, že by mohl překonat další známé mechanismy stárnutí. Ne že by byl první. Enzymy jako lipooxygenáza, hemoxidáza, monoaminooxidáza jsou známy. Tento enzym páchá nenapravitelné škody. Přitom blokovat enzym je jednodušší a nízkonákladové řešení, než napravovat následky. Stárnutí vždy proniká nejslabším článkem ochrany.

 

GSK-3: Stárnutí urychlující enzym.

Problém s Glycogen synthase kinase-3 je, že vážně poškozuje naše jemné celulární struktury. Zde je popis toho, co vědci zjistili při zvýšení aktivity GSK-3:

 • Zrychlené stárnutí v srdci a svalu, vykazující hlubokou dysfunkci
 • Zvýšení prozánětlivých cytokinů
 • Zrychlené stárnutí kostí a s tím související degenerativní onemocnění kloubů
 • Zrychlené stárnutí v žaludku a játrech
 • Vývoj strukturně abnormálních buněčných organel, včetně přerušených mitochondrií
 • Dysfunkční autofagie, což znamená neschopnost vyčistit „trosky“, které se hromadí uvnitř stárnoucích buněk
 • Rozvoj diabetu typu II, Alzheimerovy choroby a dalších poruch.

 
Studie ukazují, že pokud je GSK-3 inhibována, může to zvýšit délku života o 16%.

 

Jak GSK-3 přispívá k Alzheimerově nemoci

GSK-3 přeměňuje tau proteiny na destruktivní zamotané hrudky, které otravují mozkové buňky. Abnormální exprese tau proteinů způsobená GSK-3 může vést k tvorbě neurofibrilární spletence a eventuální demence.

Důkazy naznačují, že narušený účinek glukózy / inzulínu zvyšuje akumulaci beta amyloidu a poškozených proteinů tau.

Tato pozorování vedla k tomu, že termín „diabetes typu III“ se používá k popisu Alzheimerovy nemoci. To proto, že mnoho pacientů s Alzheimerovou chorobou také trpí poškozením glukózy a rezistencí na inzulín.

Studie ukázaly, že inhibicí aktivity GSK-3 lze účinně snižovat hladinu glukózy v krvi u diabetických zvířat při současném zvýšení citlivosti na inzulín.

GSK-3 je nezbytný v patogenezi Alzheimerovy choroby

 

Lithium: blokátor enzymu GSK-3

Nemusíte čekat na to, až farmaceutický výzkum vyřeší ničivý dopad přebytku GSK-3. Inhibitor GSK-3 již existuje a můžete si jej koupit. Je to stopový prvek lithium.

Litium se v medicíně dlouhoudobu používá k léčbě mánií, depresí a agresivity. Epidemiologické studie ukazují silnou souvislost mezi nízkým obsahem lithia v pitné vodě a vysokou mírou sebevražd a vražd, což naznačuje, že nedostatečné množství lithia přispívá k mentální destabilizaci.  Protože příjem lithia z přírodních zdrojů se značně liší, vedlo k spekulacím, že mnozí z nás jsou nedostatečně zásobeni lithiem k tomu, aby prvek chránil nervovou soustavu. Nyní máme přesvědčivé důkazy o tom, jak mikrodávky lithia působí silně na ochranu mozku.

 

Lithium a dlouhověkost


Dlouho známý jako lék užívaný k léčbě bipolární poruchy, deprese a dalších onemocnění, bylo v poslední době zjištěno, že element lithia má klíč k prodloužení délky života. Vědci z University College v Londýně zjistili, že mušky octomilky žijí o 16% déle, když dostávají mikrodávky lithia.

Je zajímavé, že schopnosti lithia prodlužovat život, které zahrnují snížení stresu a snížení produkce tuku u mušek na dietě s vysokým obsahem cukru, se vyskytly pouze u nízkých dávek Li. Vyšší dávky redukovaly dobu dožití. Vedoucí výzkumný pracovník Dr. Jorge Iván Castillo-Quan z Harvardské lékařské školy se domnívá, že zaměřením se na inhibici GSK-3 bychom mohli objevit nové způsoby kontroly stárnutí u savců, včetně lidí.

 

Lithium a zvrat úbytku kognitivních schopností u pacientů s Alzheimerovou chorobou

Studie na zvířatech a buněčné modely naznačují, že lithium zvyšuje životaschopnost nervových buněk prostřednictvím kombinace mechanismů, které zahrnují:

• Regulace životnosti buněk,
• Odstranění dysfunkčních buněčných komponent,
• Zvýšená mitochondriální funkce a
• Syntéza nervových růstových faktorů.

V klinických studiích byla léčba lithiem spojena s markery buněčné neuroprotekce v mozku, například:

• Zesílení mozkové kůry,
• Zvýšená hustota šedé hmoty a
• Rozšíření hippocampu.

 

Lithium – mocný neuroprotektivní prvek

Bylo prokázáno, že lithium je přínosné u zvířecích modelů zranění mozku, mrtvice, Alzheimerovy, Huntingtonovy a Parkinsonovy choroby, amyotrofické laterální sklerózy (ALS), poranění míchy a dalších stavů. Nedávná klinická studie naznačuje, že lithium zastavuje progresi ALS. Stimulace endogenních neurálních kmenových buněk může vysvětlit, proč lithium zvyšuje hustotu a objem mozkových buněk u pacientů s bipolární poruchou.

Lithium také poskytuje robustní ochranu proti otravě těžkými kovy. Bylo prokázáno, že lithium chrání buňky před toxicitou hliníku, arsenu, kadmia, olova a rtuti. Studie na zvířatech stanovily, že lithium má ochranný účinek proti toxickým kovům.

Další vlastnosti lithia

• zvyšuje libido
• zlepšuje i usínání a předchází předčasnému probouzení (i u autismu a ADHD)
• narovná páteř, dobré v boji proti osteoporoze a za zdravé zuby
• tlumí záněty všeho druhu, bolesti zad, kloubů i žil.
• mírní i záněty střev a střevní dyskomfort.
• Lithium snižuje inzulínovou rezistenci / zvyšuje citlivost na inzulín
• Lithium zlepšuje autoimunitní choroby i nesnášenlivost histaminu
• Lithium zlepšuje funkci mitochondrií i tvorbu energie

 

Obsah v potravinách a doporučené dávky

Lithium se vyskytuje v malém množství ve vodě, spíše v rostlinných potravinách . Obsah v potravinách kolísá a nikde se neuvádějí. Zdroji lithia jsou minerální vody a rostlinná strava. U rostlin rozhoduje o obsahu lithia nejen druh rostliny, část rostliny ale i půda. Nejvíce lithia je v (aeriálních) nadzemních částech rostlin, a to v průměru 2,9 mg na 1 kg suché masy (růžovité), 2,2 mg na 1 kg mají hvozdíkovité – silenkovité, 2 mg na 1 kg pryskyřníkovité a lilkovité 1,0 mg na 1 kg.

Dávky používané v pokusech byly 100 µg, 300 µg, 5 mg denně po dobu 15 měsíců a na psychiatrii 40-100 mg denně. Pilulky s Lithium karbonátem jsou po 300 mg (4-6x denně), pilulky s Li orotátem a aspartátem jsou po 125 mg (5 mg Li). Doporučený denní příjem je odhadován na 200 µg až 2000 µg. Jak si můžete porovnat, doporučené množství lithia získáte z rostlin jen obtížně. Zároveň vedlejší účinky podávání lithia na psychiatrii se týkají 10-40 násobně vyšších dávek.

 

Shrnutí:

Lithium (Li) je jedním z nejcennějších alkalických kovů. Chrání před sklerózou, před nemocemi srdce, stejně tak před cukrovkou a před vysokým krevním tlakem. Pomáhá hořčíku v antisklerotickém účinku a příznivě působí u anémií. Lehké případy psychických chorob, např. deprese, se dají lithiem stabilizovat. Lithiem lze příznivě ovlivnit závislost na omamných drogách, alkoholu, agresivitu i nesnášenlivost apod.

V oblastech s dostatkem lithia (např. ve více než 70 µg lithia v litru vody) jsou lidé srdečnější, benevolentnější, přátelštější a v těchto krajích je také méně nespokojenosti, brutality a zločinnosti. V oblastech s nedostatkem lithia je to pak přirozeně naopak.
 

Zdroje

Okopírováno od William Faloon, původní článek na lifeextension

 

 

https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/is-lithium-orotate-good-or-bad-for-you/

Vedlejší účinky lithia

 

 

17.7.2018 – 11.10.2018

[Celkem: 3    Průměr: 4.3/5]
 • 10
  Shares
By |2018-10-11T12:38:47+00:00Červenec 17th, 2018|Categories: Anti-aging a omlazování, Krása a zdravý vzhled, nové způsoby léčení|4 komentáře

About the Author:

Angažuji se jako propagátor omlazování a účelné farmakoterapie. Zachování mládí se věnuji ze záliby již 38 let. Na začátku dospělosti jsem začal chřadnout a lékaři mi nedávali jinou šanci než strávit zbytek života v ústavu. Ale já jsem věřil, že se lékaři mýlí, a začal jsem se léčit po svém. Skutečně. Ukázalo se, že léčba proti stárnutí dokáže vyléčit skoro všechny nemoci. Nyní mi nic není, když pominu běžné nemoci spojené s věkem, které se v naší rodině vyskytovaly. A jsem vysmátý. Kéž by se každý mohl hřát blahem při pohledu do zrcadla. Více o mně. 6/2014

4 komentáře

 1. Bohumil Plucnar 10. 8. 2018 v 16:02 - Odpovědět

  Ty soli líthia je dost riziko prodávat. Díval jsem se na internet a tam je tolik kontraindikací. A kromě toho Naturvita chtěla lithium prodávat a Súkl jí to zarazil.Ten přípravek patří do rukou lékaře.

  • Dalis Dobrota 10. 8. 2018 v 16:51 - Odpovědět

   Tomu bych i věřil. V SÚKLu schvaluje potravinové doplňky jeden člověk, mimochodem bigotní impotent, a všechno o čem se dočte, že to zvyšuje potenci, tak šmahem zamítne. On zamítl už několik doplňků, co jsou v celém světě povolené. Takže lidi, nakupte si lithium do zásoby, než zakáže dovoz do Česka. Na internet se nedívejte, tam jsou skutečně různé domněnky. V článku máte i doporučenou literaturu a všichni jsou zajedno, že lithium je neškodné.

   Pokud byste měl nějakou individuální přecitlivělost, tak stačí snížit dávkování. Všechny účinky lithia jsou reverzibilní a zmizí po vysazení. Hlavně nečtěte příbalový leták k Lithium carbonicum, protože ten se používá v 10 až 20 krát vyšším dávkování. A za druhé vedlejší příznaky se vyskytují u jednoho ze sta nebo 1 z 1000. Zatímco vy tvrdíte, že by mohlo dojít k exitu. Tak doufejme, že nikdo nespolkne celou lahvičku naráz. Stejně si myslím, že jako sebevražedný nástroj by to bylo dost nejisté.

 2. Dalis Dobrota 1. 8. 2018 v 06:56 - Odpovědět

  Tak já se připojím. Píšu to přes facebook komentáře o odstavec výše.

  Nesrovnávejte vedlejší účinky léku Lithium Carbonate a lithium orotate. Uhličitan lithný obsahuje asi 3x více lithia, větší tabletu 300 mg oproti 125 mg i dávkování 4-6 za den.

 3. Ctibor Kňourek 26. 7. 2018 v 15:11 - Odpovědět

  Začal jsem brát 23.7.2018
  Já jsem si o lithiu přečetl a hned mě napadlo, že mi to pomůže.
  Co jsem pocítil první? Brzy po snědení pilulky se mi projasnila nálada, svět byl radostnější, protože mě přestala bolet záda. Narovnala se mi páteř.

  účinek na hladovění – sice po tom konečně hubnu, ale hlad je
  na mozek, méně rozrušení, přestalo bušit srdce
  na spaní, usnu jako když mě do vody hodí, spím klidně bez předčasného probuzení
  záněty – jsou zlepšené, střeva nebolí
  bolesti kolen, zmírnily se
  cukrovku
  oči
  Správně by se to mělo zařadit i do afrodisiak, protože to poměrně dost účinkuje.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí:

Vědecky prověřený způsob: Jak mládnout?

Přijdete domů, přepadne vás únava. Ještě ve čtyřiceti jste si běhali po výletech, ale teď jste vyčerpaní.

Nikdo už po vás nekouká?. Když se podíváte do zrcadla, už tam nevidíte krásnou mladou tvářičku. Zakrýt známky času je čím dál těžší. A když si představíte, že to za pár let bude ještě horší, je vám do pláče. ...
Osušte slzy, ještě není nic ztraceno!

Dozvíte se jak zub času zpomalit. Proti vrstevníkům si polepšíte.

Do pár let je z vás obletovaná lady (nebo frajer). Přijdete na večírek, všichni budou už staří a nemožní. Vám budou závidět váš elán a spokojenost. Přečtěte si ZDARMA 30 stránkový ebook "Stále mladí"! 

Stáhnout: ebook Zachovat mládí