Koncem května 2020 jsem si uvědomil, že v multivitamínu je část vitamínů v jen malém množství. Dovedly mě k tomu stovky článků o škodlivosti vitamínů.

A proto jsem je začal užívat v množství 300% až 500% DDD. Nastalo znatelné zlepšení! Proč jsem užíval vitamníny zvlášť? V multivitamínech jsou totiž některé skložky v dostatečném množství, např. selen, jód, bór, chróm, vitamín D3. Kdyby jste užívali multivitamínu 3 krát více, poškodili byste těmito prvky zdraví, jako první by se vám objevila nespavost.  

 

Které jsou to ty opomíjené vitamíny?

co se nacházejí v multivitamínu jen minimální množství? Jsou to vitamíny, které vám nikdo nevychválil, považujete je za nedůležité nebo je neznáte. Přesto jsou důležité stejně jako ty, co zákazníci sledují, a mají velký omlazovací potenciál. Konkrétně jsou to vitamíny A, E, K2. A také B7, B8, B9, B10, B11, B12 a B13.

Možná se zvědavý čtenář zeptá, proč výrobce multivitamínů nepřidá do kapslí i ty opomíjené vitamíny. To je jasné. Tabletky by pak stály 3 krát více a bylo by nutno užívat 6 za den. To je pro spoustu lidí nepřijatelné. A právě ti jsou první na řadě, kteří zahynou na nedostatek vitamínů nebo přinejmeším nikdy nepoznají pocit dokonalého zdraví a osvobození od všech neduhů.

 

Lidé dbalí bývají zdravější a dožívají se vyššího věku

Na něčem musí záviset, proč se u lidí objevují nemoce. Dobrodružnější lidé jsou postihováni chorobami dříve, právě pro volnější způsob života. Je známo, že šetří na jídle, zatímco uvážlivější lidé se drží zdravější, protože jim na tom záleží. Nedostek vitamínů v tom hraje roli alespoň z 50%.

 

Průběh počtu umřelých v závislosti na roční době

V které části roku umírá nejvíc lidí, grafy

Ukazuje jasně, že největší počet úmrtí je v lednu až březnu. V té době se vyskytují nejen nachlazení, ale i úbytek vitamínů, jak rostlinných, tak živočišných.

 

Myslíte si, že když má člověk málo vitamínů, že se cítí stejně jako při nadbytku vitamínů?. Vědecky je dokázáno, že při malém přísunu rychleji stárne a s tím přicházejí různé bolístky. Vy nemusíte věřit všemu. Můžete si to zkusit. Bez vitamínů vás život netěší, nechce se vám, nemůžete, bolí vás nohy, nálada depresivní.

Po užití všech vitamínech v množství 300% DDD se vám ohromně zlepší vzhled, opadne únava a lenost. Najednou se cítíte spokojeně, chce se vám povyskočit. Spokojenost s vlastním tělem vám pozvedne náladu. Možná že také toho víc uděláte a získáte vyšší odměny.

 

Hubnutí a dostatek vitamínů

Jestliže kvůli hladovce snížíte množství potravy o polovinu, tak logicky snížíte i příjem vitamínů na polovinu. Po týdenní až dvoutýdenní hladovce (omezení stravy) už začne být stav vitamínů špatný a dostaví se vlčí hlad.

Toto je základní věc, kterou jsem pozoroval při hladovkách už zamlada. Čím dřív začne člověk (po zahájení hladovky) užívat vitamíny a minerály, tím déle dokáže vydržet hladem. Tehdy existovaly všechny vitamíny s vyjímkou K2. Bylo zjevně patrné, že po vitamínech to nutkání něco sníst bylo vydržitelné.

Všimněte si, že se to nikde nedočtete. I v článcích o dosažení plateau v poklesu hmotnosti se radí všechno možné, jen né vitamíny. Podrobnosti najdete v článku:

 

 

 

Dobře skryté tajemství vitamínů

I když je pochopitelné, že při dietách vitamíny zákonitě musejí chybět. Nikdy se nedočtete, které vitamíny jsou nejvíc potřeba a pomáhají snižovat pocit hladu.

Doktoři i poradci vám tvrdí, že ve stravě je vitamínů dost. Většinou začnou vyjmenovávat potraviny ve kterých to je, jako by mělo dostačovat množství okolo minimální DDD.

Kolik doktorů a článků vám tvrdí, že vitamíny jsou škodlivé, nebezpečné, že hrozí předávkování?. Třebaže odborná literatura i u těch vitamínů, kterými se předávkovat lze, uvádí odstup dávek způsobujících hypervitaminózu jako 10 až 20 násobek DDD.

Nevíte proč je tolik lidí negativně nastavených proti polykání vitamínů? Já to vím. Žije mezi námi nemalá skupina lidí, kteří zastávají přírodní styl života, jíst, na co mám chuť, a nezasahovat do běhu přírody. Ze závisti, aby na tom druzí byli líp, ovlivňují nás ostatní lidi a odrazují je od vitamínů. Ostatní to po nich papouškují.

Už to by nás mělo trknout, že když něco vehementně zakazují, pak je to ve skutečnosti dobré.

 

 

Na bezdomovcích vidíme, co by nás čekalo při větším nedostatku vitamínů

Vitamíny zlepšují spoustu vlastností. Vědí to i sportovci užívající vitamíny jako doping. To se pochopitelně nelíbí lékařům. Co kdyby to dělali všichni? Jak by k tomu přišly děti a osoby sociálně slabé? Prostě jsou na tom hůř. Vždyž se podívejte na bezdomovce zvláště alkoholiky, co mají nedostatek vitamínů. Mnohdy jim dělá problém udržet se na nohou, mají šouravou chůzi, necítí se jistě, ztráceji rovnováhu. Mívají různé křeče a třes. Často jim otékají nohy, které mají jako slon, a dělá jim problém se i doštrachat do obchodu.

Nežijme napůl!. Vitamíny jsou definované, jako že při jejich nedostatku je zle. A existuje plynulý přechod mezi zle a líp. S tím jak zvyšujete příjem vitamínů, je líp a líp a líp. Co vám radím, je velmi jednoduché. Přestaňme poslouchat a číst demagogii a začněme stárnout pomalu!.

 

Chudé děti nemají plnohodnotný život, tak jak bohaté

Když dítě nosí šaty po bratříčkovi,
používá levný mobil,
nebo musí pít vodu místo slazených nápojů,
jeho kvalita života nijak výzazně neutrpí. Mohou být šťastné i tak.
Ale když by bohaté děti pojídaly vitamíny a chudé na to neměly,
tak by bohatší děti lépe rostly, byly výkonnější, živější a veselejší,
měly vyšší inteligenci a soustředění. Prostě by v životě více uspěly.

 

 

Zajímá vás něco? Napište do komentářů nebo přes kontakty

Vytvořeno: 2.6.2020 – 29.6.2020