Když se vám objeví neduh, např. ekzém, bolesti hlavy, zažívací problémy, bolesti pohybového aparátu, u lékaře vám od začátku jen zmírňují příznaky a nemoc se vrací. Výhodnější by bylo odstranit příčinu nemocí a zlepšení by mohlo být trvalé. Narazil jsem na seznam příčin pečlivě zpracovaný na jedné stránce alternativního léčitele.

 

Co je tedy příčinou většiny zdravotních potíží z pohledu léčitele?

nezdravé stravovací návyky
nedostatek pohybu
slabá imunita
bakteriální a virové infekce
dlouhodobý stres
vliv psychiky u negativisticky laděné povahy
následky z utrpěných citových zklamání, emocionální deprivace
vliv životního prostředí, (hluk, odloučenost, nedostatek soukromí)
abuzus psychofarmak a drog
znečištění toxiny ze stravy, vody a vzduchu
toxické pochody v těle matky v období těhotenství a psychika matky
genetické vady od obou rodičů

 

Ale i lidi, kteří ničím z toho netrpí, postihnou nemoci a bolesti

Můžete namítnout, že jsou lidé živící se zdravě, vyrostli v klidné milující rodině bez stressů, neholdují návykovým drogám, a přesto je v pozdější části života trápí ubývání sil a výkonnosti. A budete mít pravdu. Vyjmenovaný seznam – to jsou malé věci.


 

Nejtěžší otrava, která na nás působí celoživotně, je stárnutí

V průběhu evoluce se příroda vypořádala s chronickou otravou kyslíkem tak, že poškozené organismy se množí přenosem genetické informace a nově vytvořené organismy nahrazují ty opotřebené. Kyslík byl pro prvotní organismy silná žíravina, podobně jako lučavka královská. Před miliardami let se vyvinul ochranný systém před volnými kyslíkovými radikály. Ty se chovají podobně jako by to byla kyselina kysličitá.

Jelikož se v průběhu vývoje nic zvláštního nedělo, koncentrace kyslíku v atmosféře dokonce klesala z 30% na 21%, tak ani evoluce neměla důvod na tom nic vylepšovat. Kromě výbuchů sopek, kdy živí tvorové získali zvýšenou odolnost proti působení těžkých kovů. Zkrátka a dobře příroda není dokonalá a o to větší možnosti vylepšení přináší moderní gerontologie.

 

Existuje vůbec nějaká racionální metoda, jak příchod degenerativních chorob zpomalit?

Ano je. Jelikož evoluce, která řídila náš vývoj, je hloupá, tak se na naše potomky přenesly i vlastnosti negativní. Stačí, že dokážeme splodit potomky, a co bude potom, už evoluce neřeší. Existují hlavní 2 důvody, proč se zdravotní stav zhorší:

 

1 Iniciátorem zhoršení zdravotního stavu bývá nadměrný stress. Ať už je to těžký úraz, rochod, úmrtí v rodině. Během stressu se ztloustne a tukové buňky pak produkují zánětlivé citokiny, které potom podle vrozených predispozic zasáhnou nějakou část těla. Odkaz na článek: Jak zakročit proti nadváze vyvolané stressem

V současnosti čtete ze všech stran jak je obezita škodlivá pro tělo, právě proto, že se aktivují záněty a degenerativní procesy. A proto protistressové přípravky a léky na hubnutí se používají na oddálení degenerativních procesů.

 

2 Druhý důvod, proč se objevuje zhoršení zdravotního stavu je obyčejný proces stárnutí, který probíhá od narození a citelně se projeví po zastavení růstu.

Právě jsem četl práci o flavonoidech, flavanolech, flavonech antokyanech a katechinech. Udivilo mě, jak jsou rozšířené v plodinách. Flavonoidy představují jen část obsažených antioxidantů. Strava (čerstvá) obsahuje i jiné skupiny antioxidantů jako karotenoidy a xantofyly, pak tokoferoly a trienoly a mnoho dalších.

My si neuvědomujeme, jak dnešní strava (zpracovaná) je chudá na antioxidanty. Dokud zemědělství nebylo intenzifikované, nebyly ledničky a mrazáky, lidi si vytáhli zeleninu ze země, těsně před přípravou jídla.

V současnosti jak jsou plodiny dlouho skladované a přivážené z opačného konce světa, tak veškerý obsah antioxidantů se rozpadne a v nečerstvých potravinách klesá na nulu. A nejen to. Ve starých potravinách stoupá obsah hydroperoxidů a aldehydů (nonenal a formaldehyd), které stárnutí urychlují.
V trvanlivých potravinách jako jsou sušenky a sladkosti není obsah antioxidantů dostatečný už od výroby kvůli podřadným surovinám (desikovaná mouka, rafinovaný cukr).

 

Před nějakými 1000 i před 100 lety strava obsahovala antioxidanty v gramových množstvích

a jedli je všichni, i když netoužili prodloužit si mládí. Zastoupení antioxidantů už není jako dřív. V současnosti 60% všech antioxidantů v rostlinné stavě tvoří flavonoidy a jednoduché polyfenoly typu kyseliky kávové, které mají prooxidační účinek. Pokles antioxidační kapacity potravin je způsoben také dlouhodobým skladováním, jezením trvanlivých, zpracovaných potravin, tepelně, sušením, mletím.  

Lidé se mylně domnívají, že před kyslíkovými radikály je ochrání když budou polykat multivitamíny, např. multivitamín Two-per-day. Většina vitamínů má antioxidační účinky. Jenže v multivitamínech jsou v malém množství než aby se to projevilo. A ta část vitamínů, která podporuje vlastní antioxidační ochranu těla, opravu chyb v DNA, ochranu před mutageny, tak ta část vitamínů je obsažena v multivitamínech jen v zanedbatelném množství.

Lifeextension připravil skvělou směs antioxidantů získáte pod názvem Health Booster. Omladit si organismus můžete také balíčky vitamínů, které obsahují méně známé a zanedbávané vitamíny.

 

 

Kolik je ideální doporučovaný příjem antioxidantů?

O potřebě antioxidantů ve stravě se moc nehovoří, protože běží z druhé strany propaganda na zkrácení života (kvůli přemnožení lidstva). Útočí na nás nejen propagace potravin urychlujících stárnutí, ale i doporučování neúčinných antioxidantů a dalších neúčinných prostředků proti stárnutí, jako je např. metformin, rapamycin a další.

Je totiž známo, že když se berou antioxidanty z jedné skupiny, tak dochází k překlopení účinku v prooxidační a indukuje se i rychlejší vylučování. Právě flavonoidy se používají od léčby impotence, zvětšení prostaty, na hubnutí, proti vysokému tlaku, zánětům, cukrovce a na prokrvení, i proti plešatění. A tak není divu, že i když se někteří lidé ládují mnoha prostředky doporučovanými na internetu, že efekt prodloužení mládí nepřichází.

 

Příroda váš dlouhý život neřeší

Stárnutí lze v současnosti zpomalit trojnásobně zatím. Jestliže slyšíte od lidí kolem sebe, že to nejde a pod, pak to nejsou tvrzení založená na rozumném uvažování, ale pouze projev negativistických nálad starších osob. Co svět světem stojí, nikdo neomládl, všichni umřeli. To je fakt. Ale v rychlosti stárnutí jsou mezi lidmi velké rozdíly. Bezdomovci zmírají před šedesátkou a dobře opečovávaní důchodci se dožívají v průměru 85 let v nejlepším případě až stovky.

O zpomalování stárnutí se můžete dozvědět v jiných mých

článcích: Jak zpomalit stárnutí? Poznejme, co v antiagingu účinkuje a co ne.
a knihách: v knize stále mladí stáhnout zdarma.

Nyní bych vám chtěl ukázat, že boj proti stárnutí je výhodný, že na něm vyděláte.

 

Lze vydělat na zpomalení procesu stárnutí?

Já jsem vyrůstal na elitní matematické škole, takže když jsem v 18 letech zjistil, že je možné stárnutí zpomalit, okamžitě mi došlo, jak moc je to výhodné. Ovšem za celou dobu, co provozuji obchod s prostředky proti stárnutí, jsem nenarazil na člověka, který by si dokázal spočítat vysokou návratnost prostředků proti stárnutí.

I když mi to nepřipadá slušné vypočítávat detailně, kolik vyděláte na zpomalení stárnutí, musím to udělat. Chodí mi sem samí staří lidé, kteří si chtějí prodloužit stáří. A ač je to k nevíře, žádní mladí lidé, kteří by si chtěli prodloužit mládí.

 

Benefity zpomaleného stárnutí
pro mladé lidi

Co vynese průměrně placenému člověku, když utratí část svého příjmu za prostředky proti stárnutí. Je jasné, že když byste v dospělosti začali užívat prostředky prodlužující život trojnánásobně, mohli byste za svou kariéru postavit 3 domy, ne jeden. Pojďme si spočítat náklady a výnosy pro průměrného člověka s průměrným příjmem 25 tisíc měsičně, tj. 300 tisíc ročně, který za 20 let stoupne na dvojnásobek.

Zkusme si spočítat, co se stane, když byste na jedné straně nedělali nic a na druhé straně dávali 4000 Kč měsíčně na léčbu (prodlužující život 2x), tak že byste 48.000 Kč ročně nechali projít žaludkem. To je za 40 let 1.920.000 Kč. Zanedbáme inflaci a u úspor připočteme jen část úrok, která přesahuje inflaci.

 

Normální člověk
Nestárnoucí člověk

Normální člověk

stárne rychle

Na prevenci nedává nic

za 40 let vydělá 18 mil

pak dostane důchod
v 60 vypadá na 60
trápí jej nemoci,
v 85 umře
léčení stojí peníze

Chytrý bere doplňky

na 2x delší život

prevence stojí 1,92 mil

za 40 let vydělá 24 mil

pak jeho příjem je na vrcholu,
k němu dostane důchod
v 60 vypadá na 40
v 80 vypadá na 50
ve 100 vypadá na 60.
Menopauza/andropauza přijde v 50
v 80 si lehne do domova důchodců

 

Vidíte tedy, že cena pilulek proti stárnutí tvoří jen zlomek z toho, co získáte navíc za prvních 40 let.

Menopauza/andropauza přijde v 80
Může mít více dětí

 

A za dalších 40 let, kdy budete moci pracovat, vyděláte navíc 12 krát tolik, co činí cena pilulek. A to při pouhém průměrném příjmu.

Léčba vás tedy nic nestojí, dokonce můžeme říct, že díky ní nadprůměrný člověk vydělá navíc 20 až 100 krát více než do přípravků investuje. Ukažte mi jinou investici, kde je tak vysoká návratnost!

 

A to jsme nepočítali s možností, že byste investovali do úspor

Ať už máte úspory nebo dluhy, čas navíc vám může jenom prospět. Kolik je to konkrétně? Předpokládejme, že vaše úspory by se zhodnocovaly pouze 5% ročně (nad inflaci). K tomu je zobrazen výpočet. Kdybyste vypočítávali, že dlouhodobě spoříte 10% svého příjmu a vaše úspory by se zhodnocovaly 5% ročně (nad inflaci), pak by rozdíl mezi stárnutím a zpomaleným stárnutím by ještě větší.

začátek 100%
1.   rok 1,051 = 1,05
2.   rok 1,052 = 1,10
3.   rok 1,053 = 1,16
4.   rok 1,054 = 1,22
5.   rok 1,055 = 1,28
6.   rok 1,056 = 1,34
7.   rok 1,057 = 1,41
8.   rok 1,058 = 1,48
9.   rok 1,059 = 1,55

10. rok 1,0510= 1,63 (1,628894627)
20. rok 1,632 = 2,65 (2,653297706)
30. rok 1,633 = 4,32 (4,321942377)
40. rok 1,634 = 7,04 (7,039988716)

 

 

začátek 100%
10.rok 1,631 =   1,63
20.rok 1,632 =   2,65
30.rok 1,633 =   4,32
40.rok 1,634 =   7,04

50.rok 1,635 =   9,60 (11,46739979)
60.rok 1,636 = 18,68 (18,67918591)
70.rok 1,637 = 30,43 (30,42642556)
80.rok 1,638 = 49,56 (49,56144112)

80.rok 7,042 = 49,56

Délka života rozhoduje o úspěšnosti. Jak zpívá Werich:
Kdo ve starém těle čeká na štěstí, ten se nedočká.

Počítali jsme s tím, že byste měli uloženou nějakou částku, např. 1 mil. Kč při úroku 5% nad inflací. Ty se vám za 40 let zhodnotí na 7,04 mil. a za dalších 40 let na 41 mil. To znamená, že díky omlazování se vaše úspory zesedminásobí. (V případě, že neberete, se toho nedožijete.)
Mohli bychom počítat navíc

1) s pravidelným spořením, pak by rozdíl byl ještě markantnější.

2) Zohlednit, že časem dosahujete vyššího příjmu a pak by rozdíl byl ještě větší.

Výpočty už tady neuvádím, protože jsem chtěl dokázat, že i člověk s průměrným příjmem na omlazování netratí, nýbrž královsky vydělá. A to se podařilo.
Pokud si myslíte, že jsem zapomněl započítat cenu přípravků, nebo něco jiného, napište prosím do komentářů.

 

Proč jezdit staří v novém autě?

Splní se vám to postupně. Mladí jezdí ve starém autě a staří v novém … A je tu i třetí možnost. Sedět mladí v novém autě. Jak toho dosáhnout? Běžní lidí zpomalují čas po svém a sice že si vezmou půjčku. Zkusme si porovnat s půjčkou a bez. Dejme tomu, že půjčka bude 1.000.000 Kč (splátky 15.000 měsíčně). Kolik času tím získají? Oproti člověku, který si kupuje, až na to má?.

Uvažujme, že člověk si kupuje věci každý rok za 100.000 Kč. Něco má tedy hned a něco až za 10 let. Průměrná čekací doba 5 let. Ale co to? Náskok 5 let získal zadlužený jenom jednou za život. Pak už je celý život zadlužený a žádný další náskok již nezíská a utrácet může až mu schválí novou půjčku, po splacení původní.

Jenže platí navíc úrok. Obdržel věci za milión, ale splácí 150.000 ročně (hypoteticky). Zaplatí 1,5 mil. Naproti tomu člověk, který kupuje, až na to má, bude mít za 10 let věci v hodnotě 1,5 mil. Náskok půjčkou tedy ve skutečnosti není o 5 let dřív, ale jen o 3,5 roku dřív, snižuje se a přerůstá ve zpoždění. Při druhé půjčce už bude nula (po 14 letech). Připomíná to úpis s čertem.

 

Rozhodněte se: „Nenechám se zohavit stářím!“

Když byste užívali léky proti stárnutí, stárnuli byste 2-3x pomaleji. K tomu není potřeba názorný graf. Jednoduše by na fotce s novým autem nestála stará babka, ale o 20 let mladší dána v plné síle.
Co myslíte, co je dražší? Platit v bance úrok, nebo si kupovat doplňky proti stárnutí? Měli byste zadarmo náskok 5-6 let a to každých 10 let 6 let k dobru. Vůbec nejdražší je kupovat neúčinné prostředky proti stárnutí, kterých je plný internet.

 

Vedlejší účinky, které podle strašáků má omlazování způsobovat

Internet je plný rádoby odborných článků, které se vyjadřují o nevýhodách zpomalování stárnutí. Rozeberme si ty nejčastější.

Antioxidanty prý brzdí v těle oxidační procesy

To píšou různí laikové nebo vědátoři, kteří nerozumí pořádně účinku antioxidantů. Asi si nějak dovodili, že antioxidanty mají mít redukční vlastnosti (opak oxidace) a tím, že údajně zastavují oxidační reakce při tvorbě bílkovin a enzymů. Antioxidanty ve skutečnosti nic neredukují, zachycují reaktivní oxidační částice a přerušují řetězové radikálové reakce. Můžete si přečíst o mechanismu účinku antioxidantů a zajímavostech jak udržovat mládí v eboocích „Stále mladí“.

Antioxidanty prý zhoršují odolnost proti nemocem a rakovině

Protilátky obsahují volné radikály a u nedouků tak vzniká obava, že antioxidanty by mohly tlumit obrannou reakci. Realita je taková, že je to přesně naopak. Když máte infekční onemocnění, pijete silný čaj s citrónem. Flavonoidy z čaje a citrónu vaše tělo chrání před účinky protilátek a zvýšené teploty. Antioxidanty, např. vysoké dávky vitamínu C nemohou tlumit obrannou reakci už proto, že vysoké dávky antioxidantu mají prooxidační účinek – ničivý pro mikroorganismy.

Antioxidanty chrání před poškozováním vlastního těla protilátkami, tj. před autoimunitními nemocemi. Taktéž nemohou přispívat ke vzniku rakoviny, neboť bylo opakovaně vědecky potvrzeno, že antioxidanty (řádně užívané v kaskádě) tlumí vznik rakovinných buněk. Neplatí paušálně, že by každý antioxidant to dokázal.

Antioxidanty nezpomalují stárnutí rovnoměrně

Některé části těla tak budou stárnout rychleji a kýžený efekt se nedostaví. To je naprostá pravda. A právě proto by byla chyba chtít ušetřit na knize Stále mladí, kde vám vysvětluji, které antioxidanty vybrat, aby působily na celý váš organismus a jak se vyhnout různým neúčinným prostředkům, které jsou vehementně nabízeny za nižší ceny.

Nejoblíbenější antioxidanty účinkují mizivě

Ano záměrně vám nabízejí antioxidanty ze skupiny fenolických antoxidantů, které jsou reverzibilní a ve vyšší koncentraci působí prooxidačně.  Vzájemně urychlují vylučování látek ze stejné skupiny. Účinek mají nevalný a rychle se vylučují. Jsou jich stovky druhů přírodního původu. Kdybyste věděli, čím je nahradit, abyste tento problém eliminovali, budete stárnout 3 krát pomaleji. Jak poznáme antioxidanty s  prooxidačním účinkem, proč to má pooxidační účinek se dočtete v ebooku Nezastupitelné antioxidanty.

V ebooku Stále mladí zjistíte, jak najít 10 nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších látek proti stárnutí ze stovek možností.

 

Jak měříte zdraví?

Je zdraví stav, kdy vás nic netrápí, nebolí a vše funguje?. Kolik za to zaplatíte? Co když nabízejí 2 léčitelé různě vysoké ceny za stejné zdraví?
Co si zvolíte?
To není snadná odpověď. Zdraví je přechodné. Měli byste si odpovědět i na otázku, jak dlouho vám zdraví vydrží. Budete se z vyléčení radovat několik dní, týden? Kolik platíte za měsíc, za rok? Než dáme nějakému léčiteli peníze, uvědomme si, že omládnout nelze, a po vyléčení na tom z principu nemůžete být lépe, než když jste byli zdraví. Proces stárnutí pokračuje a objeví se další nemoci.

Zpomalení stárnutí má přidanou hodnotu, kterou vám žádný léčitel nedá. Účinek se dá krásně měřit, když se srovnáte s někým, kdo byl původně stejně starý jako vy.

Jak zpomalit stárnutí?  Co účinkuje a co je jen ztráta času.

 

Byl seznam příčin všech potíží úplný?

Léčitel ve svém seznamu příčin zapomněl kromě stárnutí také chybění vitamínů a minerálů. Chybění je významnou příčinou. Např. vitamín K2 chybí 95 procentům populace. O tom pojednává následující článek. Když chybí více vitamínů, jsou příznaky tak pomíchané, že to vypadá na něco vážnějšího, na nějakou neznámou nemoc. Ale dobrá zpráva je, že po multivitamínovém přípravkuvitamínem K2 se to zlepší.

Proč nemůžete být zdraví, když budete jíst pestrou stravu?

 

Vytvořeno 18.9.2016 – 10.7.2020