Poradna
Nejnovější dotazy

Přidejte vlastní dotaz a naši poradci Vám pomohou.

Napište Váš dotaz

 

Anebo se můžete zapojit do
diskusního fóra, téma porada v nemoci.
 

Je mi 44 let a od svých 10ti let mě trápí bolesti hlavy, (migréna bez aury). V posledních asi 8 letech mě hlava nejvíce bolí pár dní před menstruací, při a po menstruaci. Mohlo by se jednat o premenstruační syndrom ? Dále jsem před 2 lety měla nepříjemné cukání svalů. Byla jsem neurologicky řádně vyšetřena a bez nálezu. Nyní je to již mnohem lepší, ovšem při psych. vypětí se cukání svalů projevuje. Prosím o radu, jaké příp. doplňky stravy by pro mě byly vhodné. Děkuji Dana Š., 7.6.2017

Odpověď

Dobrá otázka, To zajímá hodně lidí. U vás je lékem první volby Vitamín K2 spolu s hořčíkem, který dodává sílu a mírní zánět. Vitamín K2 se osvědčil u bolestí hlavy.  

Dále pro vás mohou být cenné informace v článku: Dominance estrogenů, po úpravě progesteronu se zlepší únava, slabost, tloustnutí a spokojenost.

Nakonec můžete zadat slova bolest/i hlavy do hledání (je tam ikona lupy). To vám vyhodí výrobky a články pro zmírnění bolesti hlavy ze Stále mladí.

Vážení. Dělá se mi již 14 dní vyrážka – drobné čerené pupínky kolem úst a nosu. Den ode dne je to ve větším rozsahu. Byla jsem u alergologa – dostala jsem Jarisch a mast Imacort krém a je to čím dál horší….poradíte? Děkuji Baštářová   Zdena 9.5.2015

Odpověď

Správný postup je: Navštívit lékaře, oznámit, že standardní léčba nefunguje a on vám předepíše něco jiného. V této chvíli váš lékař předpokládá, že léčba zabrala a tudíž by nebylo vhodné do jeho léčby zasahovat.

Záněty můžete mírnit vyřazením nenasycených olejů z jídelníčku. Dávejte přednost nasyceným tukům, které se nepřepalují.  viz článek o nejrozšířenějším jedu 21 století.

V dnešní době intenzivního hospodaření trpí většina obyvatel nedostatkem vitamínů a minerálů. Vitamíny jsou vaše starost. Lékaře vůbec nenapadne, že ještě žádné vitamíny neužíváte. Nejprve zkuste kvalitní multivitamín a možná, že už nebudete muset dělat nic dalšího.

Dobrý den,
lékař mi zjistil vysoký cholesterol. Už s tím zápolím několik let a nelepší se to. Jeden píše tak, druhý naopak. Jak se to dá vyléčit?   Pavel 3.8.2014

Odpověď

Ano u cholesterol je mnoho zmatků. Zvýšený cholesterol a hladiny VLDL a LDL lipoproteinů jsou jen známkou, signálem toho, že dochází ke zvýšenému kornatění tepen. Nejsou příčinou.

Bun-meat-Bun-recension

Co je příčinou?
Jednak zánětlivá reakce vyvolaná peroxidací nenasycených olejů (např.: řepkový, sójový)
Nedostatek antioxidantů
Zvýšený hladina extraceluárního a cytosolového vápníku.

Z toho nám vyplývá i léčba. Dávat přednost nasyceným tukům, které se nepřepalují.
Neužívat vápník, ale hořčík a Vitamín K2, který dodává sílu a mírní zánět.

Spotřeba čerstvého ovoce a zeleniny je stále nižší než je vhodné. Můžete též doplňovat antioxidanty formou potravních doplňků.

Dobrý den,
vím, že máslo je nejpřirozenější, ale chtěla bych ale snížit množství živočišných tuků, tak přemýšlím, čím bych nahradila při pečení máslo. Z tuků na pečení je asi nejkvalitnější známá Hera, ale co říkáte na složení. Pokud ji nedoporučíte, tak proč? Je tedy lepší ji nahradit olejem?   Máňa 11.7.2014

Odpověď

Pečení se děje při nižších teplotách než smažení, přesto je žádoucí použít tuky převážně nasycené. Z toho pohledu máslo i Hera obsahují převážně nasynené a mononenasycené tuky, podobně náchylné k přepalování. Záleží na vaší peněžence. Umělé tuky vzniklé interesterifikací z levného rostinného oleje nemohou konkurovat máslu ani složením, ani obsahem nutrient jako jsou vitamíny A, D, E, K2 a fosfolipidy.

Bun-meat-Bun-recension

Názory o škodlivosti nasycených tůků pocházejí z dávné minulosti a jsou živené reklamou na margaríny. Je to vlastně paradox, protože margarín je také nasycený tuk, ale vvzniklý nahodilým procesem z podřadných surovin. Másla se nebojte, je to lepší varianta :o)

Další možnosti jsou: sádlo, i kachní, palmový, rýžový nebo kokosový olej. Můžete použít různorodou směs a přidat i trochu řepkového nebo olivového oleje. V tuku na smažení a pečení mají převládat tuky nasycené a mononenasycené. A vzhledem k tomu, že většina polotovarů nebo hotových výrobků je vyrobena z margarinu nebo rostlinného oleje, tak v domácnosti už další nepotřebujete a stačí vám na všechno máslo a sádlo.
D. Dobrota

Dobrý den,
je mi 35 let a dlouhodobě trpím plynatostí (především večer). S pravidelným vyprazdňováním ale problém nemám. Dodržuji pitný režim, každý den se snažím min. hodinu trávit pohybem, zkoušel jsem i různé diety (dlouhodobě bez mléčných výrobků, vynechání luštěnin či brukvovité zeleniny, atd.) a babské rady, různé čaje. Nic z toho nepomohlo.
Doktor se přiklání k názoru, že můj problém může být způsobený nadbykem stresu. Může mít tedy plynatost i takovouto příčinu? Měl jsem také na stěrech z úst zjištěné přemnožení candida albicans. Mohlo by se tedy jednat třeba i o přemnožení této kvasinky v trávícím traktu?
Děkuji za odpověď. Jaroslav   15.6.2014

Odpověď

Doktor má pravdu, že to je způsobeno nadbytkem stressu. Proti stressu zatím nic neexistuje, snad pilulky na uklidnění od psychiatra.

Zatím můžete si zlepšit celkovou kondici. Jestli ještě neužíváte multivitamín, tak ho zkuste a možná už nic dalšího nebude potřeba.

Novinkou je že přípravky pro zlepšení bakteriální mikroflóry působí krátkodobě, musí se stále doplňovat. Existují přípravky, které ovlivňují mikroflóru trvaleji a to je Candida support a Bacillus coagulans.

Nakonec můžete zadat slova Bacillus coagulans do hledání (je tam ikona lupy). To vám vyhodí výrobky a články pro nápravu bakteriální flóry.

potřebuji obnovit v těle hormonální rovnováhu, nebo je už na vše pozdě, když je mi šedesát?. Marie   12.2.2016

Odpověď

Hormonální rovnováha je věc, kterou řeší lékaři. Životně důležité hormony vám doplní. Vhodná doba je právě teď. I v osmdesáti chodí lidi s takovými problémy. Jednoduše k obvodnímu lékaři a on zjistí, jestli máte cukrovku nebo něco jiného a pošle za odborníkem. Anebo můžete jít sama za urologem nebo gynekologem. I já chodím s potížemi k lékaři.
Navíc se objevil neduh, který trápí mnoho žen mužů i dětí a s ním vám ani lékaři nepomohou. Cenné informace zjistíte v článku: Dominance estrogenů, po úpravě progesteronu se zlepší únava, slabost, tloustnutí a spokojenost.

Dobrý den,

Odpověď
Bun-meat-Bun-recension
Napište Váš dotaz

 

9.9.2014 – 7.6.2017