Kvůli přílišnému hnojení a urychlování růstu chybí v rostlinách i v mase důležité vitamíny. Dozvíte se jak nízkými náklady odstranit většinu svých potíží. Výhodou doplňování vitamínů je, že nemůže způsobit škodlivé vedlejší účinky. Vlivem znečištění prostředí se některé potraviny bohaté na prospěšné látky nesmějí jíst. Je tedy výhodné nahradit je doplňky stravy.

Nečekejme brzkou nápravu. Jedním z důvodů je také snížení kvality půdy. Vlivem kyselých dešťů se vyplavily důležité minerály. Proto rostliny nedokážou vytvářet vitamíny a koenzymy, i když jsou na pohled zralé. Zhoršená úrodnost půdy se nepodaří obnovit ani za 100 let.

 

Velmi častý názor z diskusí:

Kristyn Kikinix · Technická univerzita v Liberci
Ale kdo odsouhlasil bezpečné normy … to je dikutabilní, co je a co není dobře. Já bych jen podotkla, že s jídlem, co máme běžně k dispozici, rozhodně není něco v pořádku, jen když se rozhlédneš na ulici, kolik lidí má např. akné. A rozhodně to není tím, že by tu bylo tolik puberťáků, nebo lidí s nedobrou hygienou, nebo celulitidu a tu rozhodně nemají jen tlusté holky, to vše je jen smítko, když vezmu v potaz ty rakoviny všeho možného.

 

První, co nás napadne, je, že v potravinách se vyskytuje nějaký jed

Sice jedy mohou mít také podíl, viz článek: Které jedy nám škodí nejvíce. Přesto při pohledu do nákupních košíků v hypermarketech je zřejmé, že skladba potravin mnoha lidí je nezdravá a už jen to stačí k vyvolání oněch nemocí.

 

Následující prvky a vitamíny nemůžeme získat ani z pestré stravy:

vitamín K2

Chybí u 90% populace. Vitamín K2 se původně vyskytoval v tucích zvířat živených zelenou trávou. Jenže hospodářská zvířata dostávají kukuřici, pšenici a šrot, ve kterých není vitamín K1, v lepším případě suplementaci umělým vitamínem K3, který se nepřeměňuje na K2. Navíc lidé jsou poučováni (mylně), aby jedli levné margaríny a rostlinné tuky a vyhýbali se zdravým nasyceným tukům v másle, sádle mléce a vejcích. Máte pocit, že by to mělo být naopak?. To je proto, že nevyjímaje lékařů popřáváme sluchu reklamě, která překřičí vědecké poznatky.

V čem pomáhá: Odstraňuje bolesti různého původu, zad, hlavy a svalů (bez cvičení). Zlepšuje prokrvení, erekci, odstraňuje kalcifikaci cév. Zhoustnou vlasy, zlepší celkový vzhled, pleť. Léčí únavu/ nespavost/ ospalost, nervozitu. Podrobnější článek o účinku vitamin K2. Je přímým lékem na osteoporózu. Brání odumírání buněk po glutamanu sodném. Pouze forma MK-7 dodává zdravou barvu a sílu, omlazuje.

vitamín D3

Objevuje se stale vice článků o prospěšnosti vitamin D3 u starších lidí, kde vitamin D3 pomáhá zvyšovat vstřebávání vápníku a hořčíku ale i vsřebávání kadmia. Vitamín D3 by ve skladbě neměl nikdy chybět, protože dostatečné hladiny chrání před úbytkem mozkových buněk I pro zachování fyzické kondice.

kyselina listová

Po 2. světové válce se jako radioprotektivum na ochranu před výbuchem A-bomby používal homocystein. Zelenina byla plná kyseliny listové a ta jej během pár minut přeměnila na cystein. Dnes 2 kg zeleniny taktak stačí pokrýt denní potřebu. Dokonce se z homocysteinu stal strašák, protože lékaři jej považují omylem za škodlivý. Škodlivý je stav, kdy chybí Vitamín B12 a kyselina listová, čímž nedochází k redukci zplodin oxidace tak organismus není chráněn antioxidačním účinkem ochranných látek.

V čem pomáhá: u mnoha degenerativních onemocnění, kůže, nehty, vlasy, proti průjmům. Vitamín B12 totéž a navíc bystří myšlení. Zlepšuje funkci mozku a zraku.

rybí olej -> CLA

Dlouhou dobu se tvrdilo, že nenasycené tuky jsou zdravé, atd. Ale to byly zmanipulované informace. Opak je pravdou. Pojídáním ryb bychom do sebe dostávali kvanta kumulativních těžkých kovů.

Rybí olej měl bránit brání zánětům, tlumit otok, bolesti a degenerativní procesy, zlepšuje učení, ale ne při pravidelném nadměrném příjmu. Dnes už víme, že nenasycené oleje urychlují stárnutí. Naopak pro dlouhé mládí bez šedin je potřeba používat tuky s co nejvyšší teplotou přepalování, tj. nasycené tuky. Denní potřebu vitamínu F, to jsou ty blahodárné mastné kyseliny v množství 1 gram denně, pokryje spotřeba másla a sádla.

Tedy ne rybí olej, ale CLA, konjugovaná kyselina linolová obsažená v mase a živočišném tuku je nedostatkovým zbožím. Usnadňuje hubnutí a působí protizánětlivě. CLA je účinným antioxidantem. Jelikož je to potrava, živina, prochází dobře do nitra buněk a působí na celý organismus.

vitamín PQQ

Je to nově objevený vitamín, který podporuje vznik nových mitochondrií a tím odstraňuje únavu. Vitamín PQQ v eshopu.
V čem pomáhá: Vhodný pro sportovce, unavené lidi a důchodce obávající se demence.

Vitamín B15, DMG

Nově prozkoumaný vitamín, který si získává stále větší popularitu. Používá se pro léčení autismu, ADHD neboli zlobivých dětí. Odstraňuje únavu. dimetylglycin více info.

hořčík

Rostliny nepotřebují hořčík k růstu. Hnojí se především fosforem. Dochází k relativnímu nedostatku Mg, protože nadbytek P snižuje vstřebávání Mg.
V čem pomáhá: proti únavě, křečím, nespavosti/ospalosti nervozitě, lenosti. Po vyspání svěží.

selen a jód

tyto 2 prvky se v naší zemi vyskytují v nedostatečném množství. Je to v celé i v celé střední a severní Evropě, kterou kdysi pokrýval ledovec. Aminokyselina selenomethionin je stavebním kamenem semene a je potřeba v množství 200-400 mcg Se denně pro intenzivní ejakulaci. Při nedostatku selénu se chybějící ochranný účinek kompenzuje snížením teploty, což vede k prověšeným varlatům. Jak vidíte v pornofilmech, tento jev se neobjevuje v severní a jižní Americe a Asii, kde jsou hodnoty selenu v půdě dostatečné.

zinek

Zinku je sice dost v potravě, ale zároveň je v ní mnoho kadmia, které zinek vytěsňuje z enzymů. Proto se mnoho lidí po užívání zinku cítí lépe. V kombinaci 1g Mg + 15 mg Zn + 50 mg P-5-P současně má obrovský vliv na růst svalů a sexualitu.
V čem pomáhá: růst svalů, paměť, tvorbu protilátek, sexualitu, smyslové orgány především zrak a čich, při depresích, kůže nehty, vlasy. Probouzí libido.

bór, boron

Účinky bóru byly objeveny teprve nedávno. Prokázané jsou 2:

1) Zmírnění zánětů. Zvláště si ho chválí u onemocnění, kde běžné prostředky nezabírají, např. u artritídy, osteoporózy a podobně. Jelikož je bór velmi levný (pod 100 Kč měsíčně), tak si brzo najde cestu k léčení všech bolestivých stavů. A používat se může i při snižování hmotnosti, neboť bór je chybějící nutrient a zároveň zbavuje únavy a navozuje chuť k pohybu.

2) Zvyšuje hladiny volných sexuálních hormonů u mužů i žen. U mužů zvyšuje testosteron o 30% a snižuje estrogeny, které mužům kazí vylučování testosteronu. Používá se pro růst svalů, hubnutí  i pro zvýšení chuti na sex. Je to způsobeno vlivem bóru na SHBP (sexuální hormony vázající protein) takže dojde ke zvýšení volného testosteronu na úkor vázaného na SHBP. To je velmi prospěšné, neboť to zvyšuje hladiny hormonů jak mladým, tak stárnoucím lidem.
přípravek s bórem

lithium

Lithium se vyskytuje v půdě a vodě nerovnoměrně. Při redukčních kůrách je příjem nedostatečný. Nedostatečné množství lithia přispívá k mentální destabilizaci. O příznivých účincích lithia se ví už dlouho, ale teprve nedávno se zjistil mechanismus účinku. Lithium inhibuje enzym GSK-3, který urychluje stárnutí, a tak chrání před sklerózou, nemocemi srdce, stejně tak před cukrovkou a před vysokým krevním tlakem. Lithiem lze příznivě ovlivnit závislost na omamných drogách, alkoholu, agresivitu i nesnášenlivost apod.

V oblastech s dostatkem lithia (např. ve více než 70 µg lithia v litru vody) jsou lidé srdečnější, benevolentnější, přátelštější a v těchto krajích je také méně nespokojenosti, brutality a zločinnosti. V oblastech s nedostatkem lithia je to pak přirozeně naopak.

Více info * Lithium v eshopu
Článek o lithiu a jeho dalších účincích proti stárnutí, cukrovce a zánětům

vanad

Je opomíjený stopový prvek, který zlepšuje inzulínovou rezistenci. To pacienti chápou jako nadbytečný výdaj, když berou antidiabetika. Ale tak to není. Vanad významně snižuje chuť k jídlu (pomáhá proti obezitě).

Vanad dále zpevňuje kůži a svaly. Proto jej využívají kulturisti jako pravidelý doplněk vanadyl sulfát k zlepšení poměru svalů k tukovým zásobám. Výhoda vanadu je že zesiluje růstový účinek inzulínu, nikoliv ukládání tuku. To vám žádné antidiabetikum není schopné nahradit.

 

Následky: akne, celutida, šediny, rakovina i duševní nemoci

Smutné je, že z vašeho pohledu bezvýznamné vitamíny a prvky vám mohou převrátit život na ruby. Nedostatek zinku a selenu zvyšuje výskyt rakoviny až na dvojnásobek.

Nedostatek vitamínu K2, hořčíku, kyseliny listové a vitamínu B12 poškozuje mozek a u citlivých lidí vede k projevům duševních nemocí. Právě u těchto tří vitamínů došlo k největšímu poklesu v potravinách za posledních 70 let. Proto přibývá duševních chorob, mnohdy vyžadujících tlumivé léky až do smrti. Po podávání vitamínů se zlepšuje až polovina případů. I pro nás ostatní je dobré pamatovat na stařeckou senilitu, která se nevyhýbá nikomu. V 70 letech poklesne výkonnost paměti a rychlost myšlení na 1/2 oproti mladosti. Určitě si ji nechcete přivodit dříve.

 

Ukázka jak stovky uživatelů otestovaly a ohodnotily nejúčinnější vítamíny k vyšší výkonnosti.

 
 

Jak doplňovat vitamíny a minerály?

Na trhu je nepřeberné množství vitamínů. Většina výrobců se snaží zaujmout mnoha složkami, které však jsou obsažené v nepatrném množství. Aby cenu udrželi nízkou, vynahrazují to vyšším množstvím levných vitamínů. Po čtyřech hodinách zkoumání jsem z trhu vybral 2 druhy které obsahuje u všeho alespoň 100% DDD, včetně důležitých složek

chromium polynikotinát
selenomethionin
gama tokoferol

Mnoho důležitých složek NEní obsaženo v žádných multivitamínech, a sice:

vitamin K2 100 mcg - otevře se vám oddíl všech vitamínů ve zdejším eshopu

Vitamín K2
karotenoidy a xantofyly na ochranu zraku, čichu
k zachování plodnosti,
na ochranu před spálení sluncem
proti zánětům aj.

Všechy je v dostatečném dávkování najdete v Health Booster (na 2 měsíce) jakoby se sloučilo 6 lahviček do jedné.

Hořčík se nedává do multivitamínů, protože je třeba brát 1000 až 1500 mg (2-3 tablety) Magnezium laktátu denně a nejlépe na lačno. Dostatečně dobrý hořčík najdete v každé lékárně.

 

Vitamíny můžete získat ve zdejším eshopu

Všechny dostaly 4 hvězdičky až  5 hvězdiček od stovek zákazníků  amerického eshopu se suplementy
 

 
 

Proč v dnešní době už nestačí ke zdraví vyvážená strava?

Za posledních 30 let se zdvojnásobil obsah kadmia a arzénu v životním prostředí. Kadmium je kumulativní jed, který se téměř nevylučuje. Arzén působí nevratné poškození DNA a blokuje reparaci zlomů DNA. Z toho důvodu se nesmějí jíst v potřebném množství zdravé potraviny, především ryby, játra, houby, aj.

Už si nemůžeme tak jako naše babičky vybírat zdravé potraviny. My si musíme vybírat jen z těch potravin, které mají nízký obsah kadmia a arzénu, a proto je nutno potřebu nutričních látek doplńovat uměle, požíváním suplementů (doplńků výživy). Kadmium a arzén jsou pozoruhodné trvalými následky. Kadmium se hromadí a nejde odstranit. Nevratné změny po arzénu zůstávají i po jeho vyloučení. To víme z výzkumů v Indii, kde jsou na převážné většině území zamořená arzénem a postižení obyvatelé zmírají předčasně na chronické nemoci, třebaže začnou pít čistou vodu.

 
Navrhované čtení:

Srozumitelně podaná zdravá výživa z historické kuchařky (stručně na jednu stránku).

 

Vytvořeno/ naposledy upraveno: 29.6.14 – 4.3.2020