Zázračný vitamín K2. Zdroj síly našich babiček. MK7 nebo MK4?

Zázračný vitamín K2. Zdroj síly našich babiček. MK7 nebo MK4?

Zázračný vitamín K2. Zdroj síly našich babiček. MK7 nebo MK4?

Bolí vás často záda, hlava i jiné části těla a cítíte se slabí a unavení? Nemusí to být žádná nemoc, ani důsledek špatného stravování. Vitamín K2 chybí celé populaci. On totiž není ani v krmivu při zvířata.

 
 

 

Vysoký příjem vitamínu K2 snižuje celkovou úmrtnost o 26%,
úmrtnost na ischemickou chorobu srdeční o 57%,
sklerotické kalcifikace aorty o 52%,
výskyt rakoviny o 14% a úmrtnost na rakovinu o 28%

Vitamín K2 jsem osobně zkoušel poté, co mi bylo na umření a navštívil jsem endokrinologa. Ten mě vyšetřil a oznámil mi, že mi nic není. Já jsem si však ve výsledcích vyšetření všiml jak vysokého chlesterolu VLDL, tak celkového a hlavně vysokou hladinu sérového kalcia. To jsem si vygůglil a tak jsem našel vitamín K2 MK-7.

Nejenom stav pleti ale i stav vlasů se zlepšil. Mírně zhoustly, zpevnily se a vypadají zdravěji (méně zničené, suché). Erekce, o které už jsem nedoufal, že se může spravit je jako kámen. Negativní stavy zvýšené hladiny cytosolového vápníku se zlepšily, i když přiznávám, že jsem současně začal důsledněji užívat hořčík. Byla to taková únava, malátnost, nervozita, nechuť něco dělat a zároveň nespavost. Po probuzení se to nelepšilo. Po K2 naprosté vyléčení.

Zároveň mi zmizely bolesti hlavy a očí po jídlech s glutamanem sodným, což je velmi potěšující zpráva, protože glutamát spouští programovanou buněčnou smrt tím, že aktivací glutamátových receptorů vpouští do buněk Ca++ a jeho ionty spouštějí reakci. Vitamín K2 snižuje hladinu vápníku (upevňuje jej do kostí) a hořčík inhibuje glutamátový receptor. Dojde k pozorovatelnému mírnému omlazení. A pak si budete moci dopřát glutamát v menším množství, vám již nebude škodit.

 

2 nejhorší nemoci – bolesti v zádech a vysoký tlak napravuje vitamín K2

Dvě nejhorší nemoci současnosti: bolesti zad a vysoký krevní tlak polevují po odstranění vápníkových plaků nacházejících se v cévách. Vitamín K2 pomáhá proti bolestem a odvápnění kostí, jejichž možnou příčinou je i zvýšený příjem kadmia.

 

Příčiny nedostatku vitamínu K2

Vitamín K2 chybí u 90% populace. Vitamín K2 se původně vyskytoval v tucích zvířat živených zelenou trávou, ale v současnosti hospodářská zvířata dostávají kukuřici, pšenici a šrot, ve kterých není vitamín K1, v lepším případě suplementaci umělým vitamínem K3, který se nepřeměňuje na K2. Ba co víc, lidé jsou reklamou přesvědčováni, aby jedli levné margaríny a rostlinné tuky a vyhýbali se zdravým nasyceným tukům v másle, sádle, mléce a vejcích. Nemělo by to být naopak?. Ne. Jen jsme nevyjímaje lékařů podlehli papouškování reklamy na margaríny, která překřičí vědecké poznatky.

Hlavní příznaky nedostatku vitamínu K2:

Zvýšená hladina cytosolového vápníku, hyperkalcémie
kornatění tepen a tím spojení zvýšení VLDL cholesterolu,
impotence, nedostatečné prokrvení
bolesti hlavy, zad, svalů a kloubů, mohou být spojené se zánětem,
únava, malátnost, svalová slabost, tendence k polehávání.

 

Ostatní příznaky společné s hyperkalcémií:

pocit horkosti, periferní vazodilatace (roztažení cév)
nechutenství (anorexie)
nevolnost, zvracení
bolesti břicha
zvýšené slinění (polydipsie)
žízeň, zvýšené močení (polyurie)
zácpa
psychické změny, depresivní ladění a nálady, letargie, křeče, zmatenost

 

Vitamín K2 pomáhá u těchto potíží: Odstraňuje bolesti různého původu, zad, hlavy a svalů (bez cvičení). Zlepšuje prokrvení, erekci, odstraňuje kalcifikaci cév. Zhoustnou vlasy, zlepší celkový vzhled, pleť. Léčí únavu, nespavost, ospalost, nervozitu. Je nejvhodnějším lékem na osteoporózu. Brání odumírání buněk po glutamanu sodném. To se děje jednoduše snížením extracelulární koncentrace kalcia, takže když glutamát aktivuje glutamátový receptor, do buňky vnikne méně iontů kalcia, které nestačí na spuštění kaskády dějů vedoucích k buněčné smrti. Podrobný článek o glutamátu.

Můžete si udělat pokus: Sníte větší množství (100-200 g) ochucených brambůrků s glutamátem sodným. Když vás začne bolet hlava a bude vám na umření, je to jasný důkaz, že máte zvýšenou hladinu vápníku a vitamínem K2 dosáhnete zlepšení.

Pouze forma MK-7 dodává zdravou barvu, sílu a omladí organismus – Přesvědčte se o množství kladných hodnocení od náročných kupujících v Americe!.

 

Denní doporučená dávka DDD vitamínu µg/den rozdělit do
Vitamín K1 fylochinon 5.000-15.000 1-2 dávek denně
Vitamín K2 MK4 menatetrenon 15.000-50.000 3 dávek za den
Vitamín K2 MK7 menachinon       90-180 1 denně
Vitamín K3 menadion není doporučen u lidí

 

 

Rozdíl mezi dvěma formami vitamínu K2:   vitamín K2 MK-4
vitamín K2 MK-7

Obě se nazývají menachinon.

Jelikož na internetu se objevovaly rozporuplné zprávy, že vitamín K1 může působit také, a vím, že na internetu může každý psát, co chce, rozhodl jsem se ověřit si to. Nechal jsem si předepsat Kanavit (fylochinon) a užíval jej. 10-20 mg za den. Během dvou dní se mi vrátily bolesti, únava, nervozita i zhoršilo prokrvení. Jako bych nebral vůbec nic.

vzorec vitamínů k2, rozdíly mezi MK-4 a MK7

Je to krásný důkaz, že vitamin K1 má v organismu jinou funkci.

Vitamin K2 MK-4 bývá označován menatetrenon, nebo prostě jen menaquinone. Zaujal mě výhodnou cenou, než jsem jej zkusil a zjistil, že i v dávkách 20-40 mg (40.000 µg) za den dává chabé výsledky. Je nutné užívat v mnohonásobně vyšší dávce než je uváděno a navíc 3x denně, protože se menatetrenon rychleji vylučuje, to znamená 3x denně 2-3 kusy 5 mg tablet.

Menatetrenon K2 i fylochinon K1 mají podobnou molekulu, vitamín K1 má jen 3 sekvence a jen jedna má dvojnou vazbu. Proto pozor na všechny doplňky, kde je deklarováno jen vitamin K2 a ne MK-7, popř. menaquinone 7, eventuelně vyrobeno z natto.

Vitamín K2 MK-7 a MK-9 mají dvojnásobně delší řetězec a jsou pravou a účinnou formou vitamínu K2. Užívejte prvních 14 dní až měsíc 2 tobolky denně, později stačí 1 denně, příležitostně při bolestech dvě. MK-7 se vyrábí z natto (sójový sýr). MK-9 a MK-10 se přirozeně vyskytují v másle, sádle, loji, sýrech a podobně.

I když vitamín K2 MK7 zůstává v oběhu déle, přesto se vylučuje výrazně rychleji než jíné v tuku rozpustné vitamíny. (Vitamíny A, D, E zůstávají i týden). Pamatujme na to, že příznaky, bolesti, aj. se mohou vrátit při vynechání už za 1-2 dny.

 

Které potraviny obsahují nejvíce vitamínu K2?

Správně bychom měli říci, že v žádných potravinách z hypermarketu není obsaženo dost vitamínu K2. Dostatečné množství je jen v živočišných potravinách vypěstovaných po domácku. Zvířata potřebují zelenou trávu, aby mohla vytvářet vitamín K2, jetel a vojtěšku.

Nejbohatší potraviny: Máslo, sádlo, lůj, jehněčí, husí a kachní sádlo, vývar z kostí. Smetana, smetanové sýry, méně netučné sýry, tučný tvaroh, plnotučné mléko, maso, vnitřnosti. Rostlinné tuky jsou 3-5 krát chudší na vit K2 než máslo z průmyslového chovu. Je i v mase, všude, kde jsou živočišné tuky, neboť je rozpustný v tuku, nikoliv ve vodě.

 

V potravině je Kolik potraviny
pokryje DDD
µg/1000g vitamínu K2
Paštika z husích jater denně 22 g 3690 MK 4
Tvrdý sýr Gouda 105 g 760 MK 7
Měkký sýr Brie 143 g 560 MK 7
Husí stehno 258 g 310 MK 4
Sýr Cheddar 800 g 100 MK 7
Vaječný žloutek 533 g 150 MK 4
Máslo 533 g 150 MK 4
Kuřecí játra 571 g 140 MK 4
Kuřecí játra pečená 666 g 120 MK 4
Kuřecí prsa 889 g 90 MK 4
Mleté hovězí maso 889 g 80 MK 4
Telecí játra 1,33 kg 60 MK 4
Slanina 1,45 kg 55 MK 4
Vepřové maso 2,29 kg 35 MK 4
Plnotučné mléko 8 kg 10 MK 4
Losos 20 kg 4 MK 4
Bílek 20 kg 4 MK 4

 

V potravinách pěstovaných podomácku na vojtěšce a zelené píci je 4-10 ktrát více vitamínu K2.

 

 

Vhodné doplňky stravy s vitamínem K2

Účinný a super levný vitamín K2 ve zdejším eshopu

 

Nedostižný vitamín K2

200 µg v kapsli, jenom tento má 6 kritických součástí, které nejsou v žádném multivitamínu

vitamin K2 100 mcg - otevře se vám oddíl všech vitamínů ve zdejším eshopu

 

Health Booster obsahuje v jedné kapsli vitamín K2 MK-7, 60 x 200 µg
na 2 měsíce

+ 5 dalších pokročilých složek na ochranu očí,
na mozek
na zvětšenou prostatu
na plodnost
k zmírnění zánětů

Při sečtení celkového obsahu v tuku rozpustných (pro)vitamínů je Health Booster nejlevnějším přípravkem na trhu.

 

Kombinace vitamínu K2 s vitamínem D3 a minerály

Existují i kombinace vitamínu K2 s vápníkem, hořčíkem a vitamínem D3. Jestliže máte rádi mléčné výrobky, tj. jíte víc než 100 g sýra a 0,5 l mléka, pak vápník vůbec nepotřebujete, naopak hořčíku by jste měli užívat víc než doporučenou denní dávku, tedy alespoň 1000 mg Mg-laktátu, k tomu pyridoxin (vit. B6) k lepšímu vstřebávání hořčíku. Hořčík je lépe užívat na lačno a tedy zvlášť.

Vitamím D3 se v množství 100 IU už desítky let používá ke zvýšení vstřebávání hořčíku. Přicházejí sem odněkud lidé s novou teorií přesvědčení, že je zdraví prospěšné užívat vápník a vysoké dávky vitamínu D3 bez hořčíku. Od toho se distancuji – mohlo by jim to být jen ke škodě. Taktéž vysoké dávky vitamínu D3 považuji za vhodné jen po omezenou dobu (maximálně 4 týdny). Vitamín D3 zvyšuje vstřebávání Kromě Ca, Mg, také fosforu a těžkých kovů (mimo jiné Sr, Cd, Cr a Hg). Z pokusů na zvířatech v 80 letech je známo, že po vysokých dávkách vitamínu D3 zmírají předčasně a mají kalcifikace v orgánech.

 

Vznikla fáma o prospěšnosti megadávek vitamínu D3

Původně se před 20 lety objevily práce, které nacházely u černošské populace v Americe nízké hladiny vitamínu D. Je to pochopitelné, protože černoši po přesídlení na sever trpí nedostatkem slunečního svitu. Jejich pigment v černé kůži zachycuje záření vytvářející vitamín ergosterol.

Někdo později z článku vypustil, že vit. D chybí jen u černochů, a stal se z toho hoax o blahodárných účincích vitamínu D3. Lidi jsou tak zfanatizovaní, že opustí multivitamín s přiměřeným množstvím D3 a místo toho se ke vlastní škodě ládují vysokými dávkami vitamínu D3. Hoax jim slibuje uzdravení všech nemocí (včetně rakoviny) a dlouhý život po vitamínu D. Jenže vitamín D spolu s rybím a řepkovým olejem jsou moderní chemikálie na odlidnění planety a snížení výdajů na důchody.

 

 

Přípravky můžete získat ve zdejším eshopu

Všechny dostaly 4 hvězdičky5 hvězdiček od stovek zákazníků amerického eshopu se suplementy

Přejít na Cenový porovnávač zbozi.cz – Vitamín K2 výhodná balení náš eshop stále mladí

 

ALS, Alzheimerova, Parkinsonova choroba, autismus, ADHD a vitamín K2

U všech těchto neléčitelných chorob je vitamín K2 lékem první volby. Vitamín K2 spolu s hořčíkem je účinnější v blokování nežádoucích vlivů glutamátu na NMDA receptor než lék Rilutek (riluzol schválený pro léčbu ALS). Hořčík je antagonistou NMDA (glutamátového) receptoru. Vitamín K2 snižuje sérové hladiny vápníku a tak omezují průnik vápníku do buněk po aktivaci NMDA receptoru. Kombinace vit K2 s MgL má příznivý vliv na neurodegenerativní onemocnění proto, že vápník v cytosolu buněk aktivuje celou kaskádu procesů vedoucích k programované buněčné smrti.

Pro zastavení degenerativních chorob mozku je třeba správná hladina testosteronu (estrogenu u žen) a progesteronu, neboť tyto hormony jsou limitujícím faktorem pro kognitivní funkce a zdraví smyslovýxh orgánů. Léky proti stárnutí mají nejvýraznější účinek právě u degenerativních chorob, kde lze pocítit okamžité zlepšení.

Doporučené články: Testosteron a degenerativní onemocnění
Jak o polovinu zpomalit stárnutí blokováním toxických radikálů exaktním systémem

 

Mizí kazivost zubů

Žádné žvýkačky nejsou třeba. Úžasné je také zlepšení stavu zubů. Nevznikají kazy, i když si zapomínáte čistit zuby. Například, když vám vypadne plomba, zub nebolí, ani nečerná. Zuby jsou lesklé a může se stát, že vám je někdo i pochválí. Zlepšuje se také zkažený dech, neboli zápach z úst.

Viz článek proc-nemuzete-byt-zdravi-kdyz-budete-jist-pestrou-stravu.

 

Protizánětlivé účinky vitaminu K2

Jelikož zvýšené koncentrace vápníku v cévách podporují zánět, tak vitamín K2 snižuje tvorbu zánětlivých mediátorů. Ukázalo se, že s nedostatkem vitamínu K2 je spojeno několik zánětlivých onemocnění:

 • cystická fibróza,
 • zánětlivé onemocnění střev,
 • pankreatitidu,
 • chronické onemocnění ledvin a
 • osteoporóza.  

 

Vitamín K2 snižuje inzulinovou toleranci

Z výsledků studie vzešlo, že vitamín K2 nepatrně zvyšuje citlivost na inzulín prostřednictvím hormonu osteokalcinu, který je závislý na vitaminu K2. Děje se to vlivem protizánětlivých vlastností a účinků snižujících hladinu lipidů. Vitamin K2 měl víc pozitivní účinek na cukrovku než vitamin K1.

 

Vitamín K2 u psů a koček?

V mase a tucích pro zvířata je stejně málo vitamínu K2 jako pro lidi. Natož v krmivu, které je vyráběno z obilnin a rostlinných olejů! První co budete pozorovat při podání zvířatům, je zlepšení prokrvení, stavu chrupu. Perfektní zuby bez zápachu. Vit K2 nelze předávkovat, je téměř bez chuti.

 

Doporučená literatura:

Holistický přístup k výživě – co jedli divoši – www.vyzivujicitradice.cz

Článek shrnuje vědecký výzkum o tom, jak různé dietní faktory ovlivňují zdraví. Mnoho stravovacích návyků běžně považovaných za nezdravé vypadají velmi zdravé ve světle moderního vědeckého výzkumu. Tyto vč. nízkého až středního příjmu alkoholu, kávy, plnotučných mléčných výrobků. sýrů, čokolády …
http://onewithtao.com/Acai_Lie.html#High_Intake_of_Vitamin_K2_Reduces_Mortality_26%

 

22.8.14 – 10.5.2018

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
 • 5
  Shares

About the Author:

Angažuji se jako propagátor omlazování a účelné farmakoterapie. Zachování mládí se věnuji ze záliby již 38 let. Na začátku dospělosti jsem začal chřadnout a lékaři mi nedávali jinou šanci než strávit zbytek života v ústavu. Ale já jsem věřil, že se lékaři mýlí, a začal jsem se léčit po svém. Skutečně. Ukázalo se, že léčba proti stárnutí dokáže vyléčit skoro všechny nemoci. Nyní mi nic není, když pominu běžné nemoci spojené s věkem, které se v naší rodině vyskytovaly. A jsem vysmátý. Kéž by se každý mohl hřát blahem při pohledu do zrcadla. Více o mně. 6/2014

6 komentářů

 1. Jana 22. 3. 2017 v 09:49 - Odpovědět

  Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou dávku K2 dát dítěti (4,5). Tabletku mi nesní, dostanu do něj maximálně obsah tobolky, kterou rozříznu, takže musí být tekutý. Napadá vás něco, jak to do něj dostat? Děkuji

  • Dalis Dobrota 22. 3. 2017 v 14:32 - Odpovědět

   Tekuté tobolky jsou od Healthy Orgins. Dostanete i sublingvální tablety pod jazyk /obchod/vitaminy/vitamin-k2/. Jelikož vitamín K2 nemá výraznou chuť, můžete obsah kapsle vsypat do nějaké tekutiny, polévky, kysané smetany, omáčky. Zamíchat a je to. Dětem dáváme podle hmotnosti (běžný člověk 70 kg). Klidně množství můžete vynásobit třemi, protože děti rostou a mají rychlejší metabolismus.

 2. Mirka Hlavenková 21. 3. 2017 v 00:43 - Odpovědět

  Zdravím Vás, při současném stavu našeho zdravotnictví nezbývá než s Vámi souhlasit.
  Opravdu, většina u nás prodávaných doplňků je neúčinná. Škodlivé jsou látky pro jejich zpracování do tablet atd. – těch je tam mnoho. Účinné látky obsahují méně než píšou , takže  množství , které by bylo třeba použít , aby se projevil účinek je příliš velké. Přídavné látky škodí trávení a žaludku.
  Možná proto někteří „odborníci“ píšou, to co píšou. A také spotřebitelé, včetně mě mají představu, že spolknou pilulku a bude jim dobře.
  Některé Vámi nabízené doplňky mi tuto představu splnily, na rozdíl od těch koupených v lékárně. Mimochodem účinných látek je méně i v lécích, mastech a dalších farmaceutických výrobcích.

  Antioxidanty nejsou ani návykové ani neškodí, kolem všech je obrovská bublina vyrobená farmaceutickými firmami. Jde jen o obchod a zisk.
  např. Bór ( Borax) , nebo magnezium i  vitamíny a další, které ve farmaceutické podobě téměř nefungují.
  Ale Borax, Chlorid hořečnatý atd. fungují téměř ihned. No proč je v EU zakázáno používání boraxu?  Protože zjednodušeně řečeno je moc levný. A mohli bychom pokračovat dál. Některé věci z vašeho obchodu jsou nenahraditelné např. Vitamín K2 MK7.
  Takže přeji hodně štěstí.
  M. Hlavenková

 3. Blažena 2. 10. 2016 v 15:30 - Odpovědět

  Už som Vám raz písala, že Vaše informácie sú pre mňa úžasné. Užívam každé ráno všetky doplnky, ktoré som mala ešte doma dávnejšie, ale nevedela som ich brať, myslela som si, že naraz to nejde a v priebehu dňa to zas akosi nebolo kedy. O vitamíne K2 MK7, môžem povedať, že super. Už dlhodobejšie som sa cítila  totálne bez energie, hned som bola unavená. Teraz sa vše uštipnem, či je to skutočnosť, alebo sen. Cítim sa oveľa, oveľa lepšie. Momentálne ma bolí hlava, pretože K2 MK7 som minula, a zajtra, pozajtre by mi mal dôjst balíček z IHERBU. Neberiem ho dva dni a už to cítim.

 4. Jitka 18. 7. 2016 v 18:10 - Odpovědět

  Dobrý den pane Dalibore.
  Dnes je mi 70 let a jsem celá nemocná. Podle mě „bezdůvodně“ ale jsem přesvědčená, že je to právě akutním nedostatkem vitaminu K2. Lékaři totiž opravdu o existenci tohoto vitaminu nemají ani potuchy. A na rozdíl od nás, laiků, by měli vědět.

  Já pracuji v péči o zdraví také celý život. Nejsem doktor, ale ekolog a amatérský správně výkonný psychotronik s atestem od r. 1990. Ovšem ani já jsem o existenci vitaminu K2 nevěděla. Jen jsem stále měla pocit, že problémy nejen mého zdraví jsou daleko jednodušší, než si myslíme my i lékaři. Teď jsem si právě „otestovala“ vitamin K2 a mé předpoklady se potvrdily. Nechce se mi ještě umřít, ale živořit také ne. Jsem 9 let po mozkové mrtvici ochrnutá na levou polovinu těla, ředím krev Warfarinem a quik je stále špatný – to znamená, že Warfarin nepomáhá. Trpím špatným průtokem krve, neprokrvují se mi končetiny a mám  mnoho dalších problémů.

  Vše odpovídá citacím z odborných článků, uvedených v materiálech okolo vitaminu K. Je trestuhodné, že nám, občanům naší republiky, byly dopřávány jen některé informace!.
  Neumím anglicky a velice ráda bych si u vás objednala vitamin K2. Jenže bych raději „na dobírku“ a tuto možnost jsem na vašich stránkách nenašla. Je možné, že jsem se špatně dívala. Promiňte staré osobě.  

  S přáním krásných letních dnů Vás zdraví Jitka z Dlouhé Loučky.

  • Dalis Dobrota 18. 7. 2016 v 18:21 - Odpovědět

   Měla jste pravdu. Dobírka byla vypnutá. Při aktualizacích každou chvíli něco přestane fungovat. Dobírku můžete použít, ale je to už vymírající metoda. Někteří zákazníci si zboží nevyzvednou. Vzniknou tak náklady za zaúčtování a odúčtování položky okolo 250 Kč. Ve zboží pak vězí peníze. Doporučil bych vám bezplatný účet od Fiobanky nebo Airbanky, které jsou proti starým bankám snadno ovladatelné a mají výběry z bankomatu zdarma.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí:

Vědecky prověřený způsob: Jak mládnout?

Přijdete domů, přepadne vás únava. Ještě ve čtyřiceti jste si běhali po výletech, ale teď jste vyčerpaní.

Nikdo už po vás nekouká?. Když se podíváte do zrcadla, už tam nevidíte krásnou mladou tvářičku. Zakrýt známky času je čím dál těžší. A když si představíte, že to za pár let bude ještě horší, je vám do pláče. ...
Osušte slzy, ještě není nic ztraceno!

Dozvíte se jak zub času zpomalit. Proti vrstevníkům si polepšíte.

Do pár let je z vás obletovaná lady (nebo frajer). Přijdete na večírek, všichni budou už staří a nemožní. Vám budou závidět váš elán a spokojenost. Přečtěte si ZDARMA 30 stránkový ebook "Stále mladí"! 

Stáhnout: ebook Zachovat mládí