Omlouvám se za příkrou formulaci nadpisu. Pan doktor je hodný, úslužný a milý k lidem. Musel jsem nadsadit, aby nadpis zaujal.

Doktor Bukovský má široký záběr a je velmi iniciativní

A tak na sebe nabalil statisíce fanoušku, kteří jeho přednášky sledují. Dlužno říct, že velmi přínostné přednášky. Kdyby se mu tam občas nevloudily názory, které mohou být lidem ke škodě. Sem tam pan doktor překvapí protichůdnými názory, jen jeho obdivovatelé nemají dostatečné znalosti, aby odhalili nějakou záludnost. Píšou mu stovky obdivných komentářů. Snad každý desátý odběratel je tak unešen, příjemným a lidumilným projevem pana doktora, a připojí pár slov chvály. Je to jistě záviděníhodný výkon.

 

Něco se změnilo, pan Dr. Bukovský se spojil se zdravotnickou organizací v USA

Od doby, kdy navštívil americkou kolegyni (mladou šikovnou vědkyni), začaly se měnit témata jeho přednnášek. Začal nenápadně propagovat akcelerátory stárnutí. Většina z nás slyšela, že Bill Gates se angažuje ve snižování počtu obyvatel planety, ať už snížením plodnosti a jinak. Akcelerátory stárnutí snižují jak plodnost, tak délku života. To je zřejmé a vyplývá to už z mechanismu účinku. Samozřejmě nezmenší populaci hned. Akcelerátory stárnutí musejí být nasazeny celoživotně.

 

Soupis protichůdných vyjádření pana doktora Bukovského

V následujících citacích pana doktora uvidíte, že se mé podezření potvrzuje a zajímat vas bude jen, jestli si za to nechává platit, nebo jestli ho využili jako užitečného idiota. I tato možnost tady je. Jednak pan doktor je fanatický vegetarián, a tak je u něj normální si prosívat informace a upřednostňovat jen ty, co mu zapadají do jeho názoru.

Dezinformace o akcelerátorech stárnutí se běžně šíří přes různé výživové poradce, kteří se chtějí pochlubit, že to znají. A nemají ani ponětí, že hlásají pomýlené skutečnosti. Může to tak být i s Dr. Bukovkým. Mladá ambicióní vědkyně, do které se pán Dr. Bukovský evidentně zahleděl, ho namotivuje, a on v touze se před ní předvést, může překroucená data šířit dál.

 

 

Nebrat na noc protizánětlivé léky

Dr. Bukovský se dočetl, že nesteroidní antiflogistika v noci působí méně. (Méně odstraňují zánět a bolest.) Já jsem to četl taky. Ale on z toho vyvodil, že by se protizánětlivé léky měly brát jen v poledne a večer. Jenže co když má někdo bolesti v noci a nemůže kvůli tomu spát?. Pochopitelně, že správný závěr je: Zvýšit večerní dávku třeba na 1,5 tablet. To není jediné popletené doporučení, které Dr. Bukovský šíří.

 

 

Další prohřešek Dr. Bukovského, doporučuje megadávky D3 u covidu

V projevu z 18.2.2021 Dr. Bukovský tvrdí, že nás spasí megadávky vitamínu D a zvláště jeho hormonální formy OH-cholekalciferol (Kalcifediol, kalcitriol)

 

https://youtu.be/j21rD5E7ICs

Proč je to špatně? Kalcifediol je lék a proto studii asi zaplatil výrobce. Zaplatil studii proto, že to nemůže nikdo jiný prodávat. Studie se nedělají s obyčejnými vitamíny. Já si nemyslím, že kalcifediol účinkuje nějak extra, ale jednoduše starým lidem chybí vitamíny rozpustné v tuku. Výsledek ani neznamená, že jiné vitamíny neúčinkují. Mimochodem hydroxy-cholekalciferol je znám desítky let a kdyby měl účinek na imunitu, vědělo by se to už dávno.

Vitamín D pomáhal, protože starým lidem chybí, ne že by to byl zázrak na imunitu. Jenže není reálné, aby chyběl jen 1 vitamín. Vitamíny A, D, E, K2 se vstřebávají i vylučují stejným mechanismem, a jsou obsažené ve stejném druhu živočišné stravy.

Jestli po vitamínu D čtyřnásobně poklesl počet chorých, kteří skončili na JIP, tak po užívání všech vitamínů, především A, D, E, K2 se ani do nemocnice nedostanete a vaše nákaza bude mít bezbolestný průběh. O vitamínech A, E, K2 se ví, že mají protizánětlivý účinek tak potřebný při léčbě covidu.

Představu, které všechny vitamíny působí příznivě na covid, si uděláte prohlédnutím Balíčku vitamínů a mikronutrientů proti smrti na koronavirus.

 

Dr. Bukovskému vytýkám:

Doporučuje megadávky vitamínu D, které mohou předávkovat, ač po přepočítání na 35 dní vychází něco přes 2.000 IU denně, podobně jako v běžných multivitamínech.

Protěžuje Kalcifediol, jakoby nic jiného neúčinkovalo. Zatajuje vám důležitost vitamínů A, E, K2.

Při úplném nedostatku vitamínů může nastat i smrt. Vědí to už školní děti. Můžete si vyzkoušet i u hormonů, že když podáte inzulín nebo testosteron mladíkovi, nic nepocítí. Ale člověk v 50 nebo s nediagnostikovanou cukrovkou pocítí šokující účinek. A tak i vitamíny nejvíce působí na autistické děti s ochudobněnou jednostrannou stravou a u starších.

 

 

TAKTO by som to teraz riešil ja, ale môžem sa aj mýliť

https://youtu.be/_mm4CQcP5Rg

Pan doktor mluví dlouho o boji s virem, ale nic z toho. My nesmíme bojovat s virem. Nikomu se nepodařilo snížit počty mrtvých. Teoreticky by se počty mrtvých mírně ovlivnit daly, ale nebudeme se tím trápit. My máme udělat 3 věci:

1) V Česku je 5 milionů vyléčených, kteří nemohou nikoho nakazit. Jestli budou zavření v lockdownech nebo svobodně chodit kamkoliv, nemá to žádný vliv na šíření nákazy mezi NEnakaženými. Je nutno umožnit vyléčeným pracovat, nakupovat, navštěvovat služby i chodit do školy. Tenhle systém může snížit hospodářské ztráty o polovinu.

2) V okresech jsou velké rozdíly v počtu nakažených. Podle

Počty hospitalizovaných na mzcr.cz

je ve více než polovině okresů třetinový až čtvrtinový počet nakažených a hospitalizovaných. V těchto okresech by klidně mohli zrušit všechny restrikce pro všechny občany, i nenakažené. Výsledkem by bylo, že v polovině okresů by ekonomika fungovala na 100%.

V kombinaci s uvolněním pro vyléčené by ekonomické ztráty poklesly o 75% na 25% současné výše. A nejen to. Tyto změny urychlí konec epidemie, a proto by i ztráty snížené na 25% skončily za 2 krát kratší dobu.

3) Skončit s testováním a vakcinováním vyléčených osob. Neboť i to jsou ztráty ze státního rozpočtu. Testovat by mohli zaměstnance, kteří přicházejí do styku s ohroženými osobami. Jinak už nic. Tak je to jednoduché. Ještě by zbývalo obžalovat všechny ty zkorumpované vládní činitele, zavřít pomýlené epidemiology a vakcináře.

 

 

Nasýtené tuky znižujú pozornosť a bylinky potláčajú zápal + 5 vašich otázok

6 390 zhlédnutí 1. 6. 2020 381+ 12-

 

Dr. Bukovský prohlásil:

Kdyby platilo, že ludia dokážu regulovat svojím jazykom množstvo stravy, tak bysme nemohli mať viac ako 50% výskyt nadváhy a 30% výskyt diabetu.

Nemůže to být jinak? Co když ti lidé zvýšeným hladem reagují na nedostatek vitamínů, ale jejich obsah ve stravě je tak nízký, že nezabrání obezitě a cukrovce, tak nízký, že neukojí jejich hlad?. Co když umějí rozpoznat chutí, která strava je pro ně dobrá, ale např. ani vysokotuková strava neobsahuje dostatek vitamínů A, D, E, K2?.

 

Nedostatok OMEGA-3 mastných kyselín v organizme skracuje život ako fajčenie! Fakt?

44 327 zhlédnutí4. 7. 2021

 

Dr. Bukovský prohlásil:

Osoby s dvojnásobným obsahom Omega 3 mastných kyselin měly o 13% menší pravděpopdobnost smrti v období 7 let. Vědci stanovovali lipidový profil, tedy všechny druhy mastných kyselin v červených krvinkách.

Pan Dr. Bukovský nám neříká, jaké byly ostatní mastné kyseliny u osob s kratším a delším dožitím. Říka jen, že osoby zdravější měly obsah Omega 3 přes 8% a osoby nezdravé méně než 4%. Ale těch 92% až 96% mastných kyselin ostatních mohlo velice snadno výsledky ovlivnit.

Kdyby měl pan Dr. Bukovský pavdu, jistě byste cítili dostatek omega 3 jako příznivý a bez nich by vám bylo hůř. Jenže Dr. Bukovský tají, které byly ty ostatní mastné kyseliny. Byl horší stav lidí s nízkým omega-3 skutečně způsoben tím, anebo nadbytkem nějakých jiných mastných kyselin? Je to záludnost podobně neúplných informací. Vědci moc dobře vědí, jak to mají narafičit, aby jim vyšlo, co chtějí. Obvykle se to dělá tak, že se ze studie vyloučí lidí, kteří mají opačné výsledky. A pan Dr. Bukovský nekriticky věří vyčteným moudrům.

 

Že by hamburger snižoval pozornost a rychlost reakcí?

Tady běžně dělají hambugery na slunečnicovém oleji. Jestli by někdo snědl hamburger před jízdou, tak ten, co pozornost nesnižuje. Palmáč je kvůli tlaku řetězců zapovězený. Bůhví, co bylo v tom nasyceném. On jakoby chybu nevidí.
 

D. Bukovský maže komentáře, které ho upozorňují na jeho chyby. A ještě si pan doktor neodpustí poznámku, že z komentářů maže neprokázané konspirační teorie.

 

 

Korona: Tento VITAMÍN môže znížiť úmrtnosť i chorobnosť aj o polovicu!

89 444 zhlédnutí 9. 5. 2020 2000+ 55-

Zase, vitamín D chrání před koronavirem. Jak jinak než v megadávkách!
 

Vědci potvrzují, že megadávky vitamínu D škodí. Vyvolávají hyperkalcémii, což je stav, který urychluje stárnutí. Pán Bukovský doporučuje 10.000 IU a později 3000 až 5000 IU. Český SÚKL zakazuje dovoz vitamínu D víve než 1000 IU v tabletě, právě proto, že si je vědom reálné šance poškození zdraví.

Vědci varují před vysokými dávkami vitamínu D podávaného pro prevenci nebo léčbu COVID-19.
Scientists Warn Against High Doses of Vitamin D Supplementation for Preventing or Treating COVID-19

Já tu nebudu rozebírat u koho je nedostatek vitamínu D (hlavně u černochů na severu), ale povím vám, co se vám, stane, když se budete řídít doporučením pana Dr. Bukovského. Předávkujete se a u citlivějších z vás nastane hyperkalcémie. Je to velmi nepříjemný stav zhoršující práceschopnost a hlavně vaše tělo při hyperkalcémii rychleji stárne, se všemi důsledky jako je manifestace degenerativních onemocnění.

 
 

Že by propagace akcelerátorů a potravin urychlujících stárnutí?

Pan doktor podezřele často otevírá témata, která mají přesvědčit, že je dobré jíst potraviny urychlující stárnutí.
Kontroverzní informace, když pan doktor Bukovský zastává jeden protipól (vede k rychlejšmu stárnutí), ačkoliv pohledy na to jsou protichůdné:

megadávky vitamínu D jsou po 50 let považovány za akcelerátor stárnutí
zprávy o údajné škodlivosti nasycených tuků,
zprávy o údajné škodlivosti transmastných kyselin
údajná škodlivost všech margarínů.
údajná škodlivost palmového oleje
nesjistá škodlivost červeného masa
zprávy o nedoložené škodlivosti živočišné stavy

 

Existují transmastné kyseliny vyloženě prospěšné: Puniková kyselika a konjugovaná kyselina linolová. Ani ostatní transmastné kyseliny nejsou výrazně škodlivější než nenasycené mmastné kyseliny s podobným počtem dvojných vazeb. Živočišné tuky obsahují 40% až 60% nenasycených olejů, jenže méně škodlivých než rotlinné oleje (bylinné). Výpady o škodlivosti nasycených tuků nenabízejí vysvětlení mechanismu účinku, jen tvrzení.

Základem dezinformací ohledně vlivu tuků na stárnutí je utajovat, že existují 2. druhy nenasycených tuků a utajovat rozdíly mezi nenasycenými mastnými kyselinami a kojugovanými kyselinami. Stejně tak rozdíly mezi margaríny na smažení a roztíratelnými pro studenou kuchyni. Obě skupiny mají opačné účinky. Pan Dr. Bukovský je háže do jednoho pytle a neoprávněně zvýhodńuje ty druhé (urychlující stárnutí).

 

 

Skoro v každém pořadu se dotýká zkracování života.

 
V jednom pořadu Dr. Bukovský řekl:

Kdyby hrozilo zavedení povinného vegetariánství, já bych vystupoval proti

Další z jeho nedomyšlených argumentů. Těžko by se našel někdo, kdo by chtěl zavádět povinné vegetariánství, protože to zavání nezákonnou diskriminací. Nutit vegetariánstvín dětem pod 18 let je dokonce trestné. Pán Bukovský by sice rád viděl vegetariánství všude, těžko bude někdy vystupovat proti, když už teď nekriticky přesvědčuje další ovečky.

 

 

19.6.2020 Dr. Bukovský oznámil:

Nikotinamid má být údajně nedoceněný lék proti únavovému sydromu

On označuje nikotinamid (vitamín B3) jako NAD. Jenže aktivátory NAD+ jsou něco jiného i dražšího. Třeba u nás prodáváváme nikotinamid ribosid pod názvem Resveracell, který tu schopnost obnovovat mitochondrií má. Prodává se také NMN (nicotinamid mononucleotid). Ten má však nevýhodu, že se nedostává do buněk. I když v buňkách by účinek měl. A tak jediným účinným prostředkem k obnově mitochondrií na bázi nikotinamidu je nikotinamid ribosid.

Takové popletovství se stává úplně nevzdělaným lidem. Obyčejný nikotinamid však také není k zahození. Zvyšuje prokrvení a někteří si ho chválí na zpevnění erekce.

 

 

Dalších příkladů by bylo na desítky. Přidám, až se mi bude chtít. Pôst a prechodné hladovanie – pomáha a ako? 40 706 zhlédnutí 23. 1. 2020 993+ 52- tam byl zmíněná vědkyně.

 

Zaujalo vás něco? Napište do komentářů nebo přes kontakty

Vytvořeno: 2.6.2020 – 6.4.2021