Omlouvám se za příkrou formulaci nadpisu. Pan doktor je hodný, úslužný a milý k lidem. Musel jsem nadsadit, aby nadpis zaujal.

Doktor Bukovský má široký záběr a je velmi iniciativní

A tak na sebe nabalil statisíce fanoušku, kteří jeho přednášky sledují. Dlužno říct, že velmi přínostné přednášky. Kdyby se mu tam občas nevloudily názory, které mohou být lidem ke škodě. Sem tam pan doktor překvapí protichůdnými názory, jen jeho obdivovatelé nemají dostatečné znalosti, aby odhalili nějakou záludnost. Píšou mu stovky obdivných komentářů. Snad každý desátý odběratel je tak unešen, příjemným a lidumilným projevem pana doktora, a připojí pár slov chvály. Je to jistě záviděníhodný výkon.

  

Něco se změnilo, pan Dr. Bukovský se spojil se zdravotnickou organizací v USA

Od doby, kdy navštívil americkou kolegyni (mladou šikovnou vědkyni), začaly se měnit témata jeho přednnášek. Začal nenápadně propagovat akcelerátory stárnutí. Většina z nás slyšela, že Bill Gates se angažuje ve snižování počtu obyvatel planety, ať už snížením plodnosti a jinak. Akcelerátory stárnutí snižují jak plodnost, tak délku života. To je zřejmé a vyplývá to už z mechanismu účinku. Samozřejmě nezmenší populaci hned. Akcelerátory stárnutí musejí být nasazeny celoživotně.

  

Soupis protichůdných vyjádření pana doktora Bukovského

V následujících citacích pana doktora uvidíte, že se mé podezření potvrzuje a zajímat vas bude jen, jestli si za to nechává platit, nebo jestli ho využili jako užitečného idiota. I tato možnost tady je. Jednak pan doktor je fanatický vegetarián, a tak je u něj normální si prosívat informace a upřednostňovat jen ty, co mu zapadají do jeho názoru.

Dezinformace o akcelerátorech stárnutí se běžně šíří přes různé výživové poradce, kteří se chtějí pochlubit, že to znají. A nemají ani ponětí, že hlásají pomýlené skutečnosti. Může to tak být i s Dr. Bukovkým. Mladá ambicióní vědkyně, do které se pán Dr. Bukovský evidentně zahleděl, ho namotivuje, a on v touze se před ní předvést, může překroucená data šířit dál.

 

  

Nasýtené tuky znižujú pozornosť a bylinky potláčajú zápal + 5 vašich otázok

6 390 zhlédnutí 1. 6. 2020 381+ 12-

 

Dr. Bukovský prohlásil:

Kdyby platilo, že ludia dokážu regulovat svojím jazykom množstvo stravy, tak bysme nemohhli mať viac ako 50% výskyt nadváhy a 30% výskyt diabetu.

Nemůže to být jinak? Co když ti lidé zvýšeným hladem reagují na nedostatek vitamínů, ale jejich obsah ve stravě je tak nízký, že nezabrání obezitě a cukrovce, tak nízký, že neukojí jejich hlad?. Co když umějí rozpoznat chutí, která strava je pro ně dobrá, ale např. ani vysokotuková strava neobsahuje dostatek vitamínů A, D, E, K2?.

Mně na tom něco nehraje,

že by hamburger snižoval pozornost a rychlost reakcí. Tady běžně dělají hambugery na slunečnicovém oleji. Jestli by někdo snědl hamburger před jízdou, tak ten, co pozornost nesnižuje. Palmáč je kvůli tlaku řetězců zapovězený. Bůhví, co bylo v tom nasyceném.
On předstírá, jakože nevidí chybu. A to mě utzvrzuje, že demagogii šíří záměrně.

 

Oba komentáře do druhého dne zmizely. A ještě si pan doktor neodpustil poznámku, že z komentářů maže neprokázané konspirační teorie. To ale není tento případ. Kdyby vitamíny nechyběly, nepropagoval by megadávky vitamínu, který je znám jako akcelerátor stárnutí již 50 let. A jestliže vitamíny chybí, pak nic konspirativního není na tom, že lidí nemohou chutí vybrat zdravé jídlo, protože ani potraviny bohaté na vitamíny neuspokojí přetrvávající nedostatek.

  

  

Korona: Tento VITAMÍN môže znížiť úmrtnosť i chorobnosť aj o polovicu!

89 444 zhlédnutí  9. 5. 2020  2000+  55-

Zase, vitamín D chrání před koronavirem. Jak jinak než v megadávkách!
 

Vědci potvrzují, že megadávky vitamínu D škodí. Vyvolávají hyperkalcémii, což je stav, který urychluje stárnutí. Pán Bukovský doporučuje 10.000 IU a později 3000 až 5000 IU. Český SÚKL zakazuje dovoz vitamínu D víve než 1000 IU v tabletě, právě proto, že si je vědom reálné šance poškození zdraví.

Vědci varují před vysokými dávkami vitamínu D podávaného pro prevenci nebo léčbu COVID-19.
Scientists Warn Against High Doses of Vitamin D Supplementation for Preventing or Treating COVID-19

Já tu nebudu rozebírat u koho je nedostatek vitamínu D (hlavně u černochů na severu), ale povím vám, co se vám, stane, když se budete řídít doporučením pana Dr. Bukovského. Předávkujete se a nastane u vás hyperkalcémie. Je to velmi nepříjemný stav zhoršující práceschopnost a hlavně vaše tělo při hyperkalcémii rychleji stárne, se všemi důsledky jako je manifestace degenerativních onemocnění.

 
  

Že by propagace akcelerátorů a potravin urychlujících stárnutí?

Pan doktor podezřele často otevírá témata, která mají přesvědčit, že je dobré jíst potraviny urychlující stárnutí.
Kontroverzní informace, když pan doktor Bukovský zastává jeden protipól (vede k rychlejšmu stárnutí), ačkoliv pohledy na to jsou protichůdné:

megadávky vitamínu D
zprávy o škodlivosti nasycených tuků,
zprávy o škodlivosti transmastných kyselin
údajná škodlivost všech margarínů.
údajná škodlivost palmového oleje
údajná škodlivost červeného masa
zprávy o škodlivosti živočišné stavy

 
Existují transmastné kyseliny vyloženě prospěšné: Puniková kyselika a konjugovaná kyselina linolová. Ani ostatní transmastné kyseliny nejsou výrazně škodlivější než nenasycené mmastné kyseliny s podobným počtem dvojných vazeb. Živočišné tuky obsahují 40% až 60% nenasycených olejů, jenže méně škodlivých než rotlinné oleje (bylinné). Výpady o škodlivosti nasycených tuků nenabízejí vysvětlení mechanismu účinku, jen tvrzení.

Základem dezinformací ohledně vlivu tuků na stárnutí je utajovat, že existují 2. druhy nenasycených tuků a utajovat rozdíly mezi nenasycenými mastnými kyselinami a kojugovanými kyselinami. Stejně tak rozdíly mezi margaríny na smažení a roztíratelnými pro studenou kuchyni. Obě skupiny mají opačné účinky. Pan Dr. Bukovský je háže do jednoho pytle a neoprávněně zvýhodńuje ty druhé (urychlující stárnutí).

 

 

Skoro v každém pořadu se dotýká zkracování života.

 
V jednom pořadu Dr. Bukovský řekl:

Kdyby hrozilo zavedení povinného vegetariánství, já bych vystupoval proti

Další z jeho nedomyšlených argumentů. Těžko by se našel někdo, kdo by chtěl zavádět povinné vegetariánství, protože to zavání nezákonnou diskriminací. Nutit vegetariánstvín dětem pod 18 let je trestné. Pán Bukovský by sice rád viděl vegetariánství všude, těžko bude někdy vystupovat proti, když už teď nekriticky přesvědčuje další ovečky.

 
19.6.2020 Dr. Bukovský oznámil:

Nikotinamid má být údajně nedoceněný lék proti únavovému sydromu

On označuje nikotinamid (vitamín B3) jako NAD. Jenže aktivátory NAD+ jsou něco jiného i dražšího. Třeba u nás prodáváváme nikotinamid ribosid pod názvem Resveracell, který tu schopnost obnovovat mitochondrií má. Prodává se také NMN (nicotinamid mononucleotid). Ten má však nevýhodu, že se nedostává do buněk. I když v buňkách by účinek měl. A tak jediným účinným prostředkem k obnově mitochondrií na bázi nikotinamidu je nikotinamid ribosid.

Takové popletovství se stává úplně nevzdělaným lidem. Obyčejný nikotinamid však také není k zahození. Zvyšuje prokrvení a někteří si ho chválí na zpevnění erekce.

 

 

Dalších příkladů by bylo na desítky. Přidám, až se mi bude chtít. Pôst a prechodné hladovanie – pomáha a ako? 40 706 zhlédnutí  23. 1. 2020  993+  52-  tam byl zmíněná vědkyně.

 

Zajímá vás něco? Napište do komentářů nebo přes kontakty

Vytvořeno: 2.6.2020 – 19.6.2020

            
            
            
                
                    2.2                     6                     hlasy
                
Article Rating
                
            
[Celkem: 3   Průměr: 2.3/5]