V komerčním světě sílí kult mládí. Možná vás napadne, že neznáte nikoho, kdo by omládl. Vidíte reklamy na různé omlazovací přípravky a krémy, ale nikoho, kdo by vypadal mladší právě po nich.

 

Možná už jste se i dali zlákat nějakým přípravkem, ale výsledky byly jen stěží postřehnutelné. Zformuloval jsem vám zjednodušeně zásady, které je nutno dodržet, aby vám strategie k zachování mládí fungovala.

 

V čem je chyba, že se některým nedaří zastavit ani zpomalit stárnutí?

Našli jste prostředek proti stárnutí, který účinkuje hned? Pak jste podlehli podvodníkům.

Zde se dozvíte reálné způsoby, jak začít stárnout 1,5 až 3 krát pomaleji.

 

Mýty, které brání zpomalování stárnutí

 

Stárnutí zabránit nelze, je to přirozený vývoj živého organismu

Není to pravda. Jde o populistické tvrzení, které má uchlácholit starší lidi, že v tom nejsou sami. Stárnutí zpomalit lze, ovšem pravda je, že stáří nejde vrátit zpátky. Stárnou neživé materiály, guma teří, dřevo tlí, kov rezaví. I materiály z původně živých organizmů stárnou. Maso hnije, tuk žlukne, plodiny okorávají.

Zpomalování stárnutí se začalo používat po roce 1950, kdy byly objeveny první látky zpomalující stárnutí. Největší využití nastalo v automobilovém průmyslu, kde se dosáhlo pěti- až desetinásobné zpomalení stárnutí gumy, motorových olejů, laků apod.

Látky zpomalující stárnutí, říkejme jim zkráceně antioxidanty, AO, se začaly od roku 1960 používat v potravinářství. S rozmachem trvanlivých potravin se stalo, že jsou přítomny téměř v každé průmyslově zpracované potravině, dokonce i v netknutých potravinách (ovoce).

 

Seznam všech falešných trvrzení o zpomalování stárnutí

Pro delší život je nutno cvičit
dlouho spát
tvářit se šťastně a vyhýbat se špatné náladě
jíst málo, omezovat pořísun energie
odkyselovat organismus
omezit televizi
pít více než 3 litry denně
zařadit do jídelníčku superpootraviny
pojídat sperma (dobrý vtip, asi vymyslel nějaký muž)

Na internetu můžete najít desítky dalších a všechny jsou bez účinku. Je šílené, kolik toho lidi vymyslí a všecko je to googlem zobrazované přednostně. Proč to ti lidi píšou? Ať děláte reklamu na nějaké zboží, upoutávku na stránky zajišťující traffic návštěvníků, musíte napsat to, co chtějí lidi slyšet. Tak je google zařízený. Na co lidi víc klikají, to se zobrazuje víc nahoře a je to “víc pravda”.

 

Metody zpomalení stárnutí u lidí zformuloval Denham Harman už v r. 1961

Látky zpomalující stárnutí i urychlující stárnutí tedy existují a používají se již přes 50 let. V potravinářství se používají ke zvýšení trvanlivosti potravin na více než desetinásobek.

Avšak teprve od roku 2005 nastává boom v prodeji antiaging preparátů. To ale neznamená, že by přibývalo nestárnoucích lidí. Existují přírodní zákony, které omezují účinek AO. Ke smůle lidstva účinné antioxidanty nelze patentovat, nepropagují se a tak se o nich dozví jen málokdo. Naproti tomu AO či jiné prostředky, které někdo propaguje a vydělává na nich ve většině případů mají slabší účinek. Není vzácný ani případ, kdy je přebytek nějaké rostliny a ta z testů vyšla jako téměř neúčinná. Přesto se extrakt z ní úspěšně prodává (samozřejmě za nižší cenu).

Proč lidé nevyužívají léky proti stárnutí a jak docílit, aby u vás to fungovalo? To se dočtete v ebooku Stále mladí. Vědců, kteří se věnují problematice stárnutí je velmi málo. Mám to potěšení umožnit vám, že nahlédnete do tajemství dlouhého života.

Pokud chcete rychlou úlevu od bolestí zad a vysokého tlaku, zkuste si přečíst o nově objeveném vitamínu K2. Zatím všem pomohl.

 

Detoxikace – čištění organismu

Detoxikace je rafinovaný podvod. Každému je jasné, že jedy mohou zkrátit život. Ale potravinu, která by život prodlužovala, zatím nikdo nenaleznul. Je to tím, že lidské tělo je na vrcholu evoluce. Člověk žije ze všech zvířat o stejné hmotmosti nejdéle. Proto nápad zbavit se kumulativních jedů vyznívá věrohodně.

Ovšem šarlatáni šířící myšlenku detoxikace a očisty nejčastěji v souvislosti s jarní únavou, nic takového nedokážou. Snaží se vás přesvědčit, že ve vašich střevech a cévách jsou nánosy usazenin, pro jejichž odstranění potřebujete jejich pomoc. Balamutí vás, že vaše játra nepřeměňují jedy na ve vodě rozpustné látky, které se následně vylučují ledvinami. Smyslem je zjistit, jakými neduhy trpíte a potom vám nabídnout cíleně něco dražšího.

Nejen že detoxikace je nesmysl a už vůbec nemůže zpomalit vaše stárnutí. Přesto je to důmyslná taktika. Šarlatán vám nic neslibuje, jen to, že během detoxikace se vám dočasně přitíží. Při „detoxikaci“ zjistí vaše potřeby. Po skončení „očistné kůry“ se vám uleví. Sice jen do původního stavu. Tak získá vaši důvěru a může cílit podvod přesněji a důvěryhodněji.

Článek: Jsou odkyselení a detoxikace podvod nebo uznávaná metoda?

 

Antiaging potraviny

Je to jen módní název pro zdravé potraviny. Nemají valný význam, protože tyto potraviny jsou na světě celá staletí, ví se, že jsou zdravé. Kdyby měly nějaký výrazný vliv, tak už by se to projevilo. Brukvovitá a jiná zelenina, lesní a další ovoce, různá masa, mléčné výrobky a spousta dalších. Články o antiaging potravinách se zavděčí šetrným lidem. Ale pokud chcete opravdu pozorovat, že zůstáváte mladí, pak byste se měli poohlížet po prostředcích, které prodlužují život dvoj- až trojnásobně a nejsou běžnou součástí stravy.

Naproti tomu potraviny urychlující stárnutí se natolik rozšířily, že v hypermarketech jsou jim věnované celé řady stojanů. Aging food jsou poměrně účinné. Zkracují život a tím i stáří o 10-20%.

Které potraviny zpomalují stárnutí a které zkracují život? Pozor! Je to naopak. Stárnete rychleji

U této kapitoly připomínám, že již bylo vědecky dokázáno, že pozitivně smýšlející šťastní lidé žijí stejně dlouho jako nespokojení rýpalové. „Bulvární“ rady podobného ražení můžete klidně pouštět druhým uchem ven.

 

Krémy mohou zpomalit stárnutí

Jediné krémy, které mohou zpomalit stárnutí kůže jsou ty s UV filtrem. Z principu látky obsažené v krému nemohou působit zpomalení stárnutí, neboť se kůží vstřebají do celého těla a tím se zředí. Jiná věc je kyselina hyaluronová, protein, který váže vodu, vyplní nerovnosti, který je už v krémech od 200 Kč. Krém vás namaskuje, vypadáte líp, ale stárnete pořád dál.

Vliv UV ochrany jsem osobně zažil. Jednou jsem si v tramvaji sedl vedle vrásčitého, větrem ošlehaného pána. A najednou koukám, že on měl krásné, úplně hlaďoučké (mladé) ruce. Zeptal jsem se ho, jak to dělá, že má tak pěstěné ruce? A on mi řekl: Pracuji na stavbě s nějakým strojem a na rukách mám neustále pracovní rukavice.

 

Stárnutí je nemoc

Stárnutí by byla zvláštní nemoc, která postihuje úplně všechny a nikdo se z ní nevyléčil. Tvrdí to různí podnikavci, kteří vám nabízejí stanovení diagnostiky. Od nich byste zjistili jen známý fakt, že s věkem ubývá sil, žádoucích hormonů a přibývá poškození. K léčení již utrpěných poškození je radno využívat lékaře.

 
Stárnutí se mnohem více podobá chronické otravě. Vyvolávají jej tyto noxy:

 • Volné kyslíkové radikály jsou hlavní příčinou

  Protože tlak kyslíku je pro všechny přibližně stejný, i rychlost stárnutí je u lidí podobná. Dále jsou čtyři okruhy látek, akcelerátorů stárnutí, které přispívají ke stárnutí a vzniku rakoviny a ty už mají oproti kyslíku jen 30% ní vliv:

 • nenasycené mastné kyseliny PUFA (označované omega 3, omega 6 nebo „blahodárné“)
 • kovy (např. Fe, Cu, Cr, Mn (v nevázané podobě) a inhibitory enzymů Cd, As, Hg, Pb, U, Be)
 • ionizační i určitá neionizující záření (od UV až po modré světlo)
 • karcinogenní a mutagenní látky (kromě vyvolání rakoviny navíc zrychlují stárnutí)
 • oxidační enzymy (v průběhu stárnutí zvyšují aktivitu, aby tělo přizpůsobili sníženému přísunu energie)

 
Zajímá-li vás to, před kterými se chránit, a které jsou bezvýznamné, přečtěte si ebook Stále mladí. Ebook není pro lidi, kteří by se jen rádi zasnili nad tím, že za 20 let si nechají vpíchnout kmenové buňky. Ale je psaný pro ty, kteří už mají dost ubývajících sil, únavy, slabosti a chtějí teď hned předčít své vrstevníky vyšší výkonností a elánem do práce.

 

Radikály a antioxidanty – lež, která se vytrvale drží při životě

Úsměvný článek, který mě velmi pobavil, psal nějaký filosof, který nerozumí biochemii, farmakokinetice. Je to úryvek z knihy Síla, sexualita a sebevražda. Dovedu si živě představit stárnoucího seladona, který se dostal do andropauzy. Zároveň s úbytkem síly a potence na něj přišla deprese a v tomto rozpoložení začal filosofovat nad neúčinností antioxidantů.

Parodie na antioxidanty skutečně neúčinkuje. Zde máte ukázku obchodu, který nabízí v kategorii antioxidanty různé pochutiny, jak na jarmarku, reklamní předměty, gumové medvídky s příchutěmi a různé levné vitaminy na kde co. Jestli někdo uvěří, že takové „antioxidanty“ ho udrží nesmrtelným, tak už to dál nemusí číst.

Článek ukazuje ale na známou věc, že antioxidanty nefungují na principu, jak jsme zvyklí u léků. Že podáte lék a vyvolá to přesně definované účinky, které se zintenzivňují s dávkou. Antioxidanty se mechanismem účinku podobají pufrovacím látkám, regulátorům pH (kyselosti a zásaditosti). Když přidáte takový regulátor pH do kyseliny, chová se jako zásada. Když jej přidáte do zásady, chová se jako kyselina. I účinek antioxidantů se mění s koncentrací a je ovlivňován koncentrací složek přítomných v roztoku (při troše „smůly“ jim to neúčinkuje).

 

Antioxidanty fungují v kaskádovém systému, který obsahuje všechny náležitosti

Já jsem si jist, že když si někdo koupí antioxidant – elixír, mix 15 druhů ovoce, nebo extrakt ze zvláštní velmi chutné borůvky (už se vám sbíhají sliny) z Jihoamerické pampy, že to nebude mít pozorovatelný účinek. Nebudu vám tu zacházet do podrobností, protože návod jak sestavit antioxidační systém vám téměř nikdo jiný neprozradí. Tak jen stručně:

 • Vznik a zhášení radikálů má 3 fáze a vy musíte pokrýt jak fázi iniciace, propagace i terminace. Jestliže nejsou radikály správně ukončeny, mohou znovu vyvstat.
 • Antioxidanty účinkují jen v určité koncentraci a ve vyšší koncentraci se začnou chovat prooxidačně. Místo aby radikály zhášely, generují nové radikály nebo přeměňují jeden druh kyslíkových radikálů v jiný.
 • Jen malá část antioxidantů prochází přes buněčné membrány. Ostatní sice zpomalují stárnutí např. potravin, účinkují tedy jen in vitro (tj. v lahvi), ale pro vás jsou bezcenné.

 

Na řešení nejde přijít selským rozumem bez vědomostí ani mechanickým přejímáním informací publikovaných na netu. Obchodníci ani řešení nepotřebují, protože antioxidanty jdou na dračku i tak. Stránek o hře na prodloužení života je na světě spousty. Z některých stránek je už cítit jakou si skepsi i přes množství nadějných látek, které uveřejňují, nebo dokonce i polykají.

Na zahraničních diskusích se dočtete od lidí, co všechno užívají (pro Američana to není drahé), ale jen málokdo se může pochlubit, že by byl mladší než kolik má roků. Bystřejší si najdou seznamy slibných látek, které mají prodlužovat život. Vezmou si seznam od začátku a pokusí se jednotlivé látky vygooglit. Nakonec si koupí přípravky, které jim někdo vychválil nebo se na ně usmál. A jednoduše ty, které se jim vygooglit nepodařilo, do své kůry nezahrnou.

 

A co víc, neúspěšní experimentátoři mylně předpokládají, že jednotlivá látka proti stárnutí nějak účinkuje, že ji vyzkouší a pocítí, co se bude dít. Když máte sestavenu antioxidační kůru podle zásad z knihy Stále mladí, pak opravdu cítíte, že na vaše tělo útočí méně škodlivých procesů. Tam se dočtete více. Získáte návod, jak rozpoznat skutečně účinné prostředky a zavrhnout bezcenné.

Obchodníci musejí přicházet stále s něčím novým, a tak vás mohou svést na scestí. Při pročítání zahraničních diskusí odborníků i laiků byste si uvědomili, že vás přímo odvádějí od správného řešení, tápou a přeskakují od jedné neúčinné novinky ke druhé.

 

Stáhnout knihu “Stále mladí”

 

 

Elixír mládí zatím ještě na obzoru není

Toto se psalo vždycky a svědčí to spíše o tom, že článek nebo knihu psal někdo pro pobavení a ne proto, že by byl expert na gerontologii.

 

Naopak elixír mládí používáme již déle než 10 let

Nejúčinnější prostředky proti stárnutí jsou již vynalezené. Denham Harman je používal přes 50 let a vroce 2014 zemřel v 98 letech.

I Rusi, kteří vynalezli v roce 2009 antioxidant SKQ, který prodlužuje život 2-3x, se museli vrátit a prostudovat si výzkumy z roku 1955. AO s účinkem jako SKQ mohl být vynalezen už před 60ti lety, ale posun nastal, až ruský oligarcha Oleg Děripaska dostal strach ze smrti a zaplatil 500 mil. rublů na výzkum akademika Vladimíra P. Skulačeva.

Skulačevův výzkum však ukázal, že jediný rozdíl mezi tím, co už máme a nově objeveným “eliksirom bez-směrtija” je v tom, že že si lék patentovali, provedli předklinický a klinický výzkum, AO nechali zaregistrovat jako veterinární léčivo a až skončí testy na lidech, zaregistrují jej jako humánní léčivo.

 

Prostředky proti stárnutí účinkují hned

To samozřejmě není pravda. Omládnutí, vrácení času zpátky pomocí léků nikdy nebude možné. Jestli to někde čtete, je to reklama na kosmetické přípravky na zamaskování stáří. Často to píšou také naivní nebo neseriózní rádoby vědci. Když je něco instantní, na počkání nebo hned, tak se toho prodá 10x tolik. Jestli na naší stránce najdete omlazování, tak to je použito jako klíčové slovo (které lidé hledají) ve smyslu omládnout po čase ve srovnání s vrstevníky.

 

Když bych omládl/a, může se časem náskok vytratit

Může se náskok v mládí vytratit nebo dokonce překlopit, že byste začali stárnout ještě víc?. Ne. To jde jen v televizi. Známosti, milenky se s vámi mohou rozejít, příjem může přestat. Úspory se vám mohou samovolně scvrknout, ale roky, o které jste mladší, vám nikdo nikdy nevezme, i kdybyste přestali přípravky užívat.

Pochybujete?. Ukažme si příklad: Na srazu spolužáků potkáte kromě vrstevníků, ještě lidi z třídy o 5 let mladší. Nyní si představte, že stejné lidi potkáte za 20 let. Ztratí ti o 5 let mladší svůj náskok? Ne stále budou o 5 let mladší. Platí to i pro neživé věci. Když natřete půlku plotu a druhou půlku natřete za pět let. Pak i po 10 letech zůstane mladší plot o 5 let mladší. Závisí to jen na tlaku kyslíku, který je konstantní.

 

Náskok v mládí vám zůstane natrvalo a bude zdrojem vašeho celoživotního štěstí

Na srazu vrstevníků budou v obležení spíše ti mladší. Když zestárnete pomaleji, tak i vy budete po zbytek života šťastnější.

 

Omlazovací prostředky mohou být škodlivé

Správná námitka. Vypadá to jako paradox. Potravinové doplňky, které zpomalují stárnutí, nemohou být škodlivé, když prodlužují život, naopak chrání před mnoha civilizačními nemocemi. Ale takový účinek uvidíte opravdu u málokoho. 90% zákazníků hned jak jim pochybí peníze na dovolenou, přestávají kupovat prostředky proti stárnutí, a dávají přednost látkám s okamžitým efektem. A ty už většinou ochranný účinek nemají, jenom zmírňují jejich neduhy.

Z televize víme, že se různé celebrity i poškodily používáním krémů a kosmetických procedur. Například Helenka Vondráčková měla už v padesáti svraštělý krk jako stařena a dodnes se z toho nevzpamatovala. Každá chytrá kosmetička vám nabízí omlazovací úkony, ale efekt jestli vůbec je, do rána vyprchá. Některé úkony kůži skutečně z dlouhodobého pohledu poškozují. Třeba depilační přístroje, některé lasery.

 
Ukázka zasloužilé zpěvačky na videu mající 62 let, která je napíchaná botulotoxinem, hormony včetně testosteronu.

 

Omlazování se nabízí na každém kroku a nikdo nikdy neomládl

I já odebírám newslettery z různých stránek o anti-agingu a chodí mi informace o údajně slibných látkách, které dokážou okamžitě omladit. Většinu jsem prověřoval, informace to byly bezcenné. Abyste ukojili svou zvědavost, v knize stále mladí, vám seznam „perspektivních“ látek dám i s komentářem.

Mně se více líbí zpomalování stárnutí, které sice nemá efekt okamžitý, zato když je člověk bere, za 5 let zestárne jen o 2 roky. Jinými slovy bude na tom o 3 roky lépe než ostatní. A to je touha většiny lidí být na tom o trochu lépe než ostatní. Když jste se nenarodili do bohaté rodiny, nebyli jste obdařeni vyjimečným talentem, atd., tak potravní doplňky proti stárnutí jsou jednou z mála způsobů, které vám dodají značnou výhodu proti ostatním při poměrně malém úsilí.

Benefit z “léků” proti stárnutí máte už ve chvíli, kdy je berete. Máte jistotu, že vás chrání před nemocemi, kterými trpí vrstevníci, jste výkonnější, hezčí (nejste zohaveni stárnutím), máte větší výdrž. Víte, že bolesti, nemohoucnost a únava na vás přijdou až o mnoho let později. Může dělat věci a radovat se z činností, kterých druzí už museli zanechat.

Už jen sám pocit, že jste něco víc, je zdrojem celoživotní povznesené nálady. Víte, že když si něco uvezmete, že budete mít dost času to dosáhnout. A i když vy můžete mít občas pocit, že to s vámi i přes ty “léky” proti stárnutí jde s kopce, stačí někoho potkat po delší době a hned si uvědomíte, jaké to je dobrodiní.

Spoříte si na případnou léčbu rakoviny, jako postihla třeba Karla Gotta? Pak nepoznáte nic z těch radostí, co jsem popsal a neúčelně vyhodíte peníze, když můžete být v jeho letech mladí a zdraví.

 

 
Ирина Аллегрова na videu tentokrát v 67 letech po zpevnění poprsí. Pochází z Dagestánu. Tam se rodí nejkrásnější lidé na světě.

 

Pozitivní účinky cvičení jsou známé

Určitě. Pohyb patří k životu a má příznivý vliv na snášení stressu i na činnost mnoha orgánů. To se ale bavíme o mírném, rekreačním pohybu, ve srovnání s nečinností na posteli. Žádný maratón. Obráceně to neplatí. Všichni víme, nebo to můžeme dohledat, že sportovci bez vyjimky rychleji stárnou a dříve umírají. Proto neutrácejme zbytečně za posilovny, tréningy a cvičení s cizokrajnými názvy, je to vyhazování peněz a času (z hlediska boje proti stárnutí).

 

Delší život je na nic, jen prodlužuje útrapy

Všimli jste si, kolik je mezi úspěšnými lidmi dlouhověkých?. Herci, politici, podnikatelé Jakoby ta mladost a odolnost předurčovala lidi ke společenskému úspěchu. Možná je to více zkušeností a vědomostí v mladém, věku. Možná je to větší životaschopnost ve věku, kdy ostatní už nemohou. Možná se jen úspěch pojí s mladým vzhledem, mladým myšlením.

Majetek stárne rychleji než vy sami, přátelé odcházejí, hodnota úspor se může samovolně scvrknout. Ale náskok v mládí vám zůstane natrvalo a bude zdrojem vašeho celoživotního štěstí.

 

Nevěříte?. Poslechněte si příběh Adiny Mandlové!

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Když byla na výsluní popularity, proslula Adina Mandlová (✝81), prvorepubliková ikona nejen svými ženskými půvaby a inteligencí, ale taky humorem.

Poslední léta před smrtí se však z kdysi šarmantní dámy s ostrovtipem stala protivná stařenka sužovaná zdravotními neduhy. To je patrné i z dopisů, které na konci 80. let psala své někdejší největší konkurentce Lídě Baarové (✝86) z Kanady do Salzburgu.

„Jistě máš nějaké přátele. My nemáme vůbec nikoho a s nikým si vůbec nepíšu, jsme stále sami doma, nikam nechodíme, a nikoho nezveme, je to někdy moc nudné, ale musí nám to stačit. Život je jedno trápení a už jenom čekáme na smrt jako na vysvobození, nezlob se, že tě tak deprimuju, ale nemám skutečně nic radostného, co bych ti mohla napsat,“ napsala Mandlová Baarové v roce 1987.

Také dopis z roku 1989 se nesl v podobném duchu. „My máme jedno trápení za druhým, pořád nám něco je. Ben má ucpanou žílu v lýtku a bude to muset nechat operovat, v obou očích má katarakt, to bude taky operace a já se toho osteo-artritis sotva zbavím. No snad nám bude líp v budoucím životě, jestli to existuje,“ cituje dopis Mandlové jedno z posledních vydání hereččiných memoárů.

O co veseleji by se jí všechny útrapy snášely, když by věděla, že druzí jsou na tom hůře. O co povznesenější náladu byste měli, Když byste měli sílu ještě něco začít a věděli, že to stihnete?

„Léky“ proti stárnutí se jednoznačně vyplatí. I když odmyslíme všechny další výhody. Příklad: Začnete užívat proti stárnutí v 50 letech 10 let. Zestárnete o 5 let. Takže vlastně do důchodu jdete o 5 let mladší a jakoby dostáváte důchod o 5 let dřív. Když budete pokračovat dalších 10 let, tak vám bude 70, ale budete vypadat na 60. Celou tu dobu si můžete užívat jako před důchodem a důchod dostáváte navíc. Z vašeho jste za své omládnutí nezaplatili vůbec nic. A získali jste 10 let života „před důchodem“ navíc. Takže riskněte to! Buď po měsíci zjstíte, že se vám nakupily jiné výdaje, nebo budete napořád o něco mladší a veselejší než vaši vrstevníci.

 

Vitamín D zpomaluje stárnutí zvýšením aktivity telomerázy

Dnes je doba taková, že kdokoliv si může sednout k počítači a napsat, co se mu zlíbí. Pak to zveřejní a čtenáři se domnívají, že co je psáno, to je dáno. Různí výživoví poradci když vyhledávají informace na internetu, najdou zase jen nesmysly, které někdo publikoval, a považují je za objektivní pravdu. Ke vší smůle vědecké články jsou placené a k nim se nedostanou.

Často se stává, že výživový poradce si přečte pouze nadpis a vyvodí z něj mylné doporučení. Například článek se jmenoval Zlepšuje inositol projevy u deprese, schizofrenie, bipolární poruchy, anxiety, insomnie, redukuje stress a přibývání na váze?. Vědci dokázali, že u poloviny nemocí je inositol neúčinný, přesto prodavači uvádějí příznivé účinky u všech nemocí vyjmenovaných v nadpisu.

Jak je to doopravdy s vitamínem D3? Vitamín D dlouhodobě v dávkách 5000 IU. urychluje stárnutí. Pokusná zvířata měla jeho vlivem aterosklerotické cévy a nakrabacenou, svraštělou kůži včetně pigmentových skvrn. Vitamín D aktivuje receptor, který spouští programovanou buněčnou smrt. Předejít tomu jde vitamínem K2.

 

Zvýšením aktivity telomerázy je podvod

U krys, kterým vědci uměle zvýšili aktivitu telomerázy se nestalo vůbec nic. V současnosti se rojí stále více „objevů“, které slibují návrat do mladých let. Pochopitelně, že omlazení hned jde víc na dračku než zpomalení stárnutí po letech.

eBook o zpomalení stárnutí

Ani v budoucnu tímto způsobem nepůjde prodloužit život. Znamená to, že jsme bezmocní? To ne.
Naopak.
Dnešní stav poznání umožňuje prodloužit mládí dvoj- až trojnásobně. Vyplatilo by se to používat, i kdyby to prodlužovalo život jen o 50%. Jenže stárnutí živých organismů, kde přistupuje vstřebávání a vylučování, je o něco komplexnější než stárnutí trvanlivé potraviny. A tak to prostě nefunguje lidem, kteří se řídí selským rozumem při sestavování své kůry proti stárnutí. Když budete chtít, dozvíte se o přírodních zákony, které brání tomu, aby jste hned přestali stárnout, když zkusíte něco, co jste se dočetli u přesvědčivého výživového poradce. A poznáte způsob, jak anti-aging funguje.

Kniha Stále mladí se vám bude číst lehce, nezachází do podrobností v popisu chemických reakcí, zato vám vysvětlí všechno potřebné, abyste mohli ze dne na den si užívat úlevy od stárnutí a začít žít plni energie jako dřív.

 

Jaký je rozdíl mezi zpomalením stárnutí zamlada a ve stáří?

Představme si 2 osoby, které by praktikovaly zpomalování stárnutí po dobu 30 let. Tedy stejně dlouho.

První osoba by začala od narození do 30 let a v jejich 70ti letech bychom ji porovnali s druhou osobou. Druhá osoba by praktikovala zpomalení stárnutí od 40 let do 70 let.

I když velice málo lidí má zkušenost se zpomalováním stárnutí více než 30 let (např. autor má), můžeme už dnes předpovědět rozdíly mezi oběma osobami v jejich 70 letech. Co myslíte vy? Napadá vás více otázek? Odpovědi se dovíte v ebooku Stále mladí.

 

Projevy stárnutí

okolo 40 let:

Okolo 40 let přijde:

snížení energie
tloustnutí
úbytek sexuální energie
.
zhoršení zraku, sluchu,
čichu, hmatu a chutě
.
úbytek duševních schopností
a vůle

Po
70. roce

se stárnutí projevuje:

Po 70. roce přijde:

Osteoporóra, bolesti zad
bolesti kolen
vetcho- / tupozrakost
výskyt rakoviny
zapomínání
zhoršené vstřebávání ve střevě
zhoršené trávení
úbytek pigmentu
zánětlivá onemocnění

Léčba těchto onemocnění vychází dráže než prostředky ke zpomalení stárnutí.

 

Stáhnout knihu “Stále mladí” (zdarma)

 

 

Či se ti tolik snad líbí tvé svěží kvetoucí mládí? Dotěrně před tvými dveřmi postává bezcitná smrt, zatímco piješ a jíš a hraješ, směješ se, zpíváš, z teplého milenky klína vyrve tě, skončí tvou slast…

 

 

Zeptejte se na cokoli teď hned

Vytvořeno: 24.1.2016 – 5.4.2022

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]