Lidé se často ptají: Co pomáhá na autismus? Co pomohlo druhým?
 

Vy ale nehledáte zázračný lék, který by pomohl všem dětem s autismem. Co vlastně hledáte?
 

Nestačilo by vám, kdyby jste jen našli způsob, který pomůže vašemu dítěti?

 

 

Co víme s určitostí o příčinách autismu

Autisté mívají poruchu tvorby bílkovin

Autisté mají nedostatek nutrientů ve výživě

Autisté mohou mít vlivem porodu císařským řezem narušenou střevní mikrobiotu

Nebo mohou mít nějakou jinou léčitelnou odchylku, či nesnášenlivost, která vyvolává podráždění

 

Poruchy tvorby bílkovin

Sníženná výkonnost enzymů ke tvorbě bílkovin postihuje asi 40% populace. Říká se tomu proces metylace, jmenuje se to podle toho, že jak organismus vytváří nové sloučeniny po jedne molekule uhlíku, tak přídává ke stavebnímu kameni  metylové skupiny. Autisté mají tuto poruchu metylace skoro všichni a více vyjádřenou.
Při syntéze bílkovin oganismus začíná homocystreinem, přeměňuje jej na cystein a na další látky. Při první přeměně asistuje jako kofator kyselina listová. Na seznamu kofaktorů začátek je dole. Nahoře z procesu vystupují metylovou skupinou opatřené bílkoviny.

– dimetylgycin
kofaktor vitamínu B12
– vitamín B6 a B2
– kyselina listová

Osoby se zpomalenou tvorbou bílkovin mohou mít mutaci jednoho z enzymů, dvou nebo všech tří. Pro diagnostiku se podává DMG, dymetylglycin, nebo TMG trimetylglycin, který dokáže rozjet tvorbu bílkovin, protože je donorem metylových skupin.

Jakmile se po DMG spraví potíže a chování, je potvrzeno, že je nějaká mutace v některých ze tří nahoře uvedených enzymových reakcí. Dimetylglycin má schopnost metylovat bílkoviny, i když chybí vitamíny B9, B6, B2 a B12. To je špatně, protože ty vitamíny mají v organismu více funkcí i pro rozvoj nervové soustavy a při jejich chybění nebude dítě zcela v pořádku.

  

Nejlépe je otestovat, po kterém vitamínu se zdraví nejvíc zlepší.

Dimetylglycin je z těch 4 vitamínů nejdražší. Chybění vitamínů B6 a B2, B9, B12 nejde dimetylglycinem 100% nahradit. Užívat by se měly vždycky. Jsou obsaženy v multivitamínech

Ale vy můžete zjistit, že dítě se zlepšuje po kyseline listové, nebo po vitamínu B12, nebo po obou, a dimetylglycin již nepotřebuje, jen u těžších postižení (všech 4 enzymů) je třeby podávat vše i dimetyl glycin.
Z osobní skušenosti mohu říct, že mám poruchu metylace. Musel jsem odzkoušet všechny přípravky. Některé působily slabě a nejvíc se mi osvědčil aktivní koenzym vitamínu B12.

Podle mě se však neřiďte. Mutací, které zhoršují syntézu bílkovin můžou být 3 druhy a jejich kombinace. Zkuste se nebo dítě individuálně otestovat tím, že si koupíte zvlášť vitamín B12, zvlášť kyselinu listovou. Zkouší se to tak, že na začátku pojídáte 2 až 3 krát větší dávky několik (1-3) dní, do té doby než pocítíte účinek i vedlejší účinky. Vřele doporučuji, byste si účinky zapsali. Jinak to zapomenete dřív než vyskoušíte všechny doplňky.

 

Seznam účinných přípravků pro zrychlení rozvoje dětí s postižením autistického spektra

Tento seznam jsem získal z internetu, kde různí léčitelé propagují své výrobky.

DMG, TMG
Vitamíny A, D3, E, K2, lykopen, zeaxantin, astaxantin
B3, B6, B9, B12
lithium (stopový prvek)
vitamín C, N (kyselina lipoová)

carnosin
magnezium, zinek
bór, boron
Triphala
benfotiamin
PQQ
trávicí enzymy, Bacillus coagulans
5 HTP
MSM
glycin

Pokusil jsem se seřadit přípravky podle toho jak u dětí s PAS prospívají a jsou seřazeny od těch nejúčinnějších, nejdůležitějších.

 
I když to vypadá, že těch látek je moc, tak polovina z nich je obsažena v našich multivitamínových přípravcích, vitamín K2 je zvlášť, DMG, karnosin, PQQ, 5-HTP a MSM také, kyselina lipoová může být dohromady s benfotiaminem. Bór je zvlášť nebo v multivitamínu. Hořčík je lépe kupovat zvlášť a užívat mezi jídly.

  

Jak důležité jsou vitamíny pro vyléčení autismu

dokládá studie: Užívání multivitaminů v těhotenství zřejmě chrání před autismem.
Rodičům užívajícím multivitamín se narodilo o 48% méně vadných dětí než rodičům bez multivitaminu. Bez vitamínů je tedy dvojnásobné riziko zhoršování autismu.

Všechny přípravky na léčbu autismu a ADHDz obchodu Stále mladí

 

Kdybychom chtěli najít účinný lék na autismus, jak na to?

Můžeme očekávat, že zabere nějaká substance, co v těle autisty schází.
Anebo taková, která napravuje, že něco přebývá.

 

vitamíny akumulující se v játrech

To jsou vitamíny A, D, E, K2 a k nim můžeme přiřadit vitamín B12, který se akumuluje, i když je rozpustný ve vodě. Jeho nedostatek tudíž nastává plíživě po delší době, a tak se může důvod zhoršení zdraví vysvětlovat jinou příčinou.

Po vitamínech akumulujících se v játrech se zlepšuje:

 

Silný multivitamín pro děti, Lifeextension

spánek bez probouzení,
snadné usnutí
mírní se hyperaktivita a vztek
svěží po vstanutí
méně únavy
střevní problémy méně obtěžující
lepší balanc při pohybu
pevnější tělo,
větší vydrž při chůzi a běhu.
mízí většina zánětů a bolestí
zlepšuje se vybíravost v jídle
Vlasy drží tvar, bohatší účes
Rozšiřuje se čeĺist, mizí překus
Mizí kožní problémy, ekzémy, dýchací a trávicí potíže
rychlé hojení ran
zdravé krásné zuby

Dr. Weston Price zkoumal příjem viamínů rozpustných v tuku u primitivních národů, aboriginců, zkrátka divochů neovlivněných civilizací. Zjistil souvislosti. Čím vyšší příjem těchto vitamínů, tím vyvinutější kostra, zuby, tím zdravější kmen a delší doba dožití. Podrobnosti se dočtete na stránce zubení.

 

Autistické děti si vybírají a jí málo pestrou stravu, často dostávají vegetariánskou stravu, a proto jednoznačným favoritem jsou živočišné vitamíny

 

Protizánětlivé vitamíny rozpustné v tuku

jsou jednoznačným favoritem ke zdárnému vývinu.

1) Vitamíny rozpustné v tuku se akumulují v játrech a pravidelně každou zimu dochází k jejich nedostatku.

2) Ve větší míře se nacházejí v živočišných tucích, kterých se nedostává (máslo, sádlo, lůj, vývar z kostí).

3) vitamíny rozpustné v tuku NEjsou obsaženy v multivitamínech nebo v mizivém množství. Jednoduše se do kapslí nevejdou a je potřeba je kupovat zvlášť.

4) Vitamíny rozpustné v tuku jsou základem dlouhověkosti, mají protizánětlivý účinek 3 krát silnější než omega 3, brání degeneraci a urychlují rozvoj a vývin dítěte. Je to patrné u dětí vyrůstajících na venkově, když se živí zvířaty žijícími na pastvě.

 

Proč začít s podáváním vitamínů rozpustných v tuku?

Každý vitamín, který schází, zlepží zdraví víc než trojnásobné dávky vitamínu, kterého máte dost. Proto má svůj důvod podávat vitamíny všechny v přiměřených dávkách. A proč začít právě vitamíny A, D, E, K2?

1) účastní se růstu a vývoje mozku
2) akumulují se v játrech. Jejich nedostatek prichází plíživě, nepozorovaně.

Běžná praxe je, že vám odborníci i různí mudrlanti řeknou, že u vitamínu A a D hrozí předávkování, a někteří zákazníci vystrašení těmito nekorektními informacemi, užívají vitamíny A a D v tak malých dávkách, že jejich účinek nemohou pocítit. Vzhledem k tomu, že se vitamíny A, D i E hromadí v játrech, je rozumnější strategie po dobu jednoho měsíce (až 2) podávat pětinásobné dávky. Pak máte naplněnou zásobu na půl roku a podávání můžete vysadit a organismus je přesto vyživovaný. To je přece výhodné u dítěte, které nerado polyká kapsle?.

To dělejte jen s vitamíny, které se hromadí. Vitamín K2 a vitamínmy B komplexu se vytratí během 1-2 dní.

Během toho půl roku již nemusíte vydávat peníze na vitamíny A, D, E, a můžete zařadit multivitamín, Vitamín K2, hořčík a B12. Pak by se mělo 95% dětí uzdravit s nebudete odkázaní na kupování dalších předražených výrobků.

Jak to vím? Dělal jsem si průzkum na skupinách o autismu, a zjistil, že nepoužívá tyto úžasné přípravky nikdo. Ojediněle někdo užívá 1 nejlevnější ze čtyř vitamínů. Naproti tomu děti, které vitamíny A, D, E, K2 dostávají, jsou extrémně zdravé a klidné.

 

Konkrétní dávkování vitamínů A, D, E, K2

Vitamín A se užívá 1 x denně 10.000 IU až 25.000 IU. Po měsíci můžete udržovací dávky snížit na 1 obden.

Vitamín D můžete užívat v dávkách 5.000 IU až 20.000 IU do doby než dosáhnete celkově 500.000 IU. Tím se doplní zásoba v játrech a doporučeje se přejít na dávky 2000-3000 IU denně nebo 14.000 až 21.000 IU týdně.

Vitamín E se užívá v množství okolo 200 – 400 mg denně nebo obden.

Vitamín K2 se užívá v dávce 100 µg až 400 mcg denné. Rychle se vylučuje. K žádné akumulaci nedochází.

 

Dětem s hmotností pod 35 kg veškerá množství přepočtete podle vzorce: hmotnost : 70 x 2. (nebo hmotnost : 35) Vyjde vám zlomek, např. 2/3, 0,5, aj. Tedy vynásobíte množství určené pro dospělé vypočteným zlomkem.

 
 

Lithium

Stopový prvek lithium se brzy stane bestselerem (jak předvídají v LifeExtension), protože kromě zánětů je vhodné pro silné kosti a zuby, pro dobrý spánek (jak pro usnutí, tak proti předčasnému probouzení), na uklidnění proti vzteklosti, projasnění nálady a mnoho dalších potíží. Funguje v malých dávkách jako inhibitor enzymu GSK-3, který páchá velké škody tvorbou radikálů zánětů a urychlováním degenerace. Lithium činkuje líp jak cokoliv jiného i chrání neurony před degenerací, a je to nízkonákladový stopový prvek. 

 

Jak testovat přípravky – přečtěte si návod

Vodítkem k testování potravinových doplňků vám může být návod na zkoušení účinnosti potravinových doplňků. Jedině tímto způsobem si můžeme ověřit jak doplněk působí a distancovat od různých reklamních tvrzení.

Tak hurá do toho a věřme, že váš potomek se umístí mezi prvními vyléčenými.

 

 

Vliv rozdílných osobností rodičů a dítěte

Stává se běžně a není to vzácné, že se rodí děti, které svou osobností nezapadají do rodiny. Jak to myslím?. Rodiče, když se seznamují, se intuitivně vybírají tak, že jejich osobnosti jsou slučitelné. Jenže děti dědí vlastnosti často po prarodičích a tak se může stát, že jedno nebo obě děti mají osobnost nekompatibilní k rodičům. Jak se to v praxi projevuje?.

Převážná většina autistických dětí má typ osobnosti INTJ. To je osobnost jakou má Putin. Když si pustíte jeho videa, tak zjistíte, že je tichý, ale nekompromisní, vzdálený normálním lidem. INTJ je osobnost, kterou má 1% lidí. Je to přirozená osobnost. Ale z pohledu normálních lidí se může jevit jako odchylka, vzácnost, podivnost až nenormálnost. Já jsem sice velmi podobný typ osobnosti, a řeknu vám, že jsem také špatně snášel chování chůvy. Nelibě jsem nesl přílivy emocí a různá překvápka.

 

Jaké jednání prospívá autistickému dítěti

Autistické dítě potřebuje hodně samoty, klid, pevná pravidla a časový rozvrh. Když třeba autistické dítě necháte v obýváku, kde se hlučně řehtají bavící se lidi, tak ono z toho má hrůzu. Nebo když se na něj chodějí dívat různí lidé a dělají na něho všelijaké posuňky a emoce, tak ono má strach. A jakmile se k němu navíc začnete chovat nepředvídatelně, jakože jídlo dostává v jinou dobu, nahodile a veškeré rituály převlékání nejsou pravidelné, neustále dítě někdo ruší, tak se začne před nepřátelským světem uzavírat. Bojí se.

Jestliže máte povahu hlučnou, dobrodružnou a emocionální, tak vašemu dítěti hrozí větší zhoršení, že ho zakřiknete. Alespoň než začne chodit do školy, kde se cítí dobře, tak byste se kvůli němu měli trochu krotit. Samozřejmě jestli vám záleží, ať z něj nevyroste chudinka. Pěkně potichounku, dodržovat pravidelný režim, nechávat ho hrát si o samotě s hračkami. Když jdete někam s ním, tak vodit za ručičku, všecko ukázat, jak se to dělá. Autistické dítě není spontánní, ani nebude. Dobře působí svěřovat ho prarodičům, kteří obvykle bývají s dítětem kompatibilní a rozumí jeho potřebám. Vůbec nejhorší, co můžete dělat je, snažit se ho křikem a nadávkami přimět, aby bylo normální.

 

Co prospívá hyperkinetickému dítěti

Hyperkinetické dítě, impulzivní nebo nepozorné, je jiný typ osobnosti např. ENTP. Představte si ho jako Jaromíra Jágra. I tyto děti potřebují vedení, aby se naučily dodržovat pravidla, i když jim musíte nechávat i značnou míru svobody (až splní své úkoly). Klidně je můžete fyzicky trestat, nezanechává to následky. Musí na ně být přísnost! Tyto děti si mohou vybírat potraviny, které pro ně nejsou vhodné, a tak byste je měli důsledně vést k tomu, aby jedly, co jim dáváte, a né žádné, co chcou. Když tak jen malé množství za odměnu po splnění úkolů. Nejhorší, co byste pro ně mohli udělat je, nechat je růst jako dříví v lese. Když odmlouvají, můžete je přimět k poslušnosti: „Tak co, naplácáme?“.

Když napíšete do komentářů, že vás to zajímá, mohu doplnit.

 

Vliv stravovacích návyků rodičů na dítě

Může se stát, že rodiče jsou vegetariáni, nebo příznivci nějaké diety, nebo byli odchováni na předpřipravených potravinách nebo nemastných neslaných jídlech z rychlého občerstvení. Tyto potraviny mají málo důležitých živin a způsobují špatné prospívání dítěte. Několik desetiletí praktikovaná propaganda o škodlivosti živočišných tuků vede k tomu, že děti trpí.

V případě, že děti nemají odborně prokázanou alergii na mléko, máte jim dávat čerstvé plnotučné mléko a smetanu. Lépe snášená je kysaná smetana, protože kysáním se zbaví laktózy, která může působit projímavě. Láktózy je nejvíce v polotučném mléku a netučném tvarohu. V sýrech je minimum. Jezte jen tvrdé, nikoliv tavené (je v nich hliník i laktóza). Teorie o nestavitelném kaseinu zní příliš fantasticky. Bude se týkat jen zlomku autistických dětí. Pravděpodobnější je nedostatek vitamínů a mikrolelementů, protože dětské vitamíny jsou drahé, neúplné. Nechtějí to polykat, hořké, apod.

 

Ketogenní dieta – lepší prospívání, růst a ústup chorob

Co to je za novotu? Již delší dobu se ví, že divocí aboridžici si zakládají na dostatku kvalitních živočišných tuků v jídelníčku. I naši předkové měli rádi žívočišné tuky, sádlo, jehněčí lůj, kachní a husí sádlo, máslo a smetanu. Lidi jsou na světě asi 60 miliónů let a teprve 5000 let pěstují obilí. A jen posledních 50 let se ale začalo popřávat sluchu ekologickým názorům, že je neekonomické krmit hospodářská zvířata a že pěstování olejnin přímo na polích má vyšší efektivitu.

Ketogenní strava bere 80%-90% kalorií z tuku, což může být pro mnoho lidí velmi nepohodlné. Není to tak příkré, jak to vypadá. Většina potravin obsahuje 90-95% vody a tudíž 80% tuku neznamená 1 díl sacharidů k 5 dílům tuku, ale 10-20 dílů sacharidů k 5 dílům tuku. V objemu jídla tak tuk u ketogenní diety představuje 20-40%. Konkrétně na 8 mm vysokém chlebu natřete vrstvu 2-5 mm másla. (nic mimořádného). Dieta je nedostatečná v přísunu vitamínů a minerálních látek, takže doplňky jsou nutné.

Vědecké práce referují o vynikajících výsledcích, zlepšení o 40-80% u léčby:
epilepsie
rakoviny
Alzheimerovy choroby
inzulinové rezistence, cukrovky

Snížená citlivost na inzulín (inzulínová rezistence, často pozorovaná u obezity a diabetu typu II) vede ke zvýšené tvorbě volných radikálů mitochondrií, což dále zvyšuje rezistenci na inzulín (začarovaný cyklus). Obézní osoby mají ve svých kosterních svalech menší mitochondrie a to ústí do zhoršení svalové energie.

Ketony naproti tomu chrání mitochondrie. Potkani dostávající ketogenní stravu zdvojnásobili množství antioxidantu glutathionu, který chrání mitochondriu před poškozením volnými radikály.

U Autistických dětí a dětí s ADHD  na ketonové dietě byl pozorovám rychlejší vývoj mozku a ústup potíží.

 

Nový hit – dieta GAPS

Je založena na odmítání škrobů a glykanů. Vygooglete si to. Mě z velké části zbavila nemoci. Tato prospěšná dieta je přesný opak toho, co dostávají děti vegetariánských rodičů.

 

Spojitost mezi kofeinem v těhotenství
a IQ potomka

Požívání kofeinu během těhotenství a kojení způsobuje nízké IQ v pěti letech dítěte. Při dávkách nad 200 mg kofeinu denně (2 šálky kávy a více) bylo snížení IQ oproti pětiletým vrstevníkům markantní.

 

Osvědčené způsoby převýchovy hyperaktivních dětí (s ADHD, ADD)

Na diskusním serveru nedávno vyšla otázka:

Zavedli byste znovu tělesné tresty ve školách? Já osobně (zadavatel otázky) bych školní tělesné tresty opět zavedl, protože jsou děcka, která se v hodinách jen baví a ruší a neumí se chovat. Prostě by dostávala trest rákoskou po ruce a jiné další tresty. Takže já bych ty tělesné tresty jako jsou např. plácnutí rákoskou zavedl a těm dnešním děckám bych ty tresty přál asi nejvíc, protože dnešní děti nemají skoro žádnou výchovu a aspoň by jim to prospělo, těm fakanům. Takže se chci zeptat: taky byste znovu zavedli tělesný trest ve školách?

 

Slabší nátury raději tuto pasáž přeskočte.

 

Překvapivé je, že všichni účastníci se zastávají zákazu trestů. Vypadá to, jakoby generace netrestaných lidí chtěla pokračovat stejným způsobem, jako byli vychováni oni. Zajímavý byl odlišný názor jednoho účastníka:

BLAHODÁRNOST TĚLESNÝCH TRESTŮ BYLA MNOHOKRÁT VĚDECKY POTVZENA. Už I. P. Pavlov před 100 dokázal, že tělesné testy vedou ke správnému napojení nervových synapsí a lepšímu vývoji dítěte. Podívejte se např. na Cristiana Ronalda nebo Jaromíra Jágra. Kde by byli, kdyby je jejich rodiče od útlého dětství neusměrňovali tělesnými tresty?!

Tresty jsou ponižující v případě pohlavků. U inteligentních dětí se s tělesnými tresty může přestat ve věku 8 let. Hyperaktivní děti s ADHD, ADD velmi pozitivně odpovídají na fyzické tresty. Otřepou se a jdou. Neklid a neposednost mizí již po 14 dnech. Po pravidelném usměrňování se zlepšuje i nespavost a sklon k depresím.

Mezi rodiči jsou nesprávné názory o adekvátnosti trestů. I nadále by měly zůstat odsouzeníhodné pohlavky a facky. Jediný správný způsob trestání je na zadní část těla + dlaně a chodidla. Trestaný se nesmí dívat na trestajícího. Pro názornost to může byt přehnutí přes koleno u menších dětí nebo přehnutí přes stůl u větších. Pro správný účinek je nejlepší, aby trest následoval do 5 minut po prohřešku, nejpozději do 5 hodin. Později už to zavání týráním a nemá to výchovný účinek.

Všimněte si v té diskuzi lidé, kteří trestáni nebyli, tak reprodukují nesprávný názor na tresty, a to vede k současnému rozpadu morálních hodnot ve společnosti.
Nevěříte?
Každou ránu, kterou dítěti nedáte zamlada, mu život vrátí v dospělosti. V dospělosti už ho nikdo nebude trestat, jednoduše ho vyhodí ze zaměstnání po druhém přestupku a bude mít svízelný, neradostný život.

Co myslíte vy? Napište do komentářů

 

 

Zdroje informací:

GFCF: Seznam 100 léků a doplňků na poruchy autistického spektra

Studie: Spojitost mezi kofeinem v těhotenství a IQ potomka

Studie: Užívání multivitaminů v těhotenství zřejmě chrání před autismem

 

Článek: Proč nemůžete být zdraví, když budete jíst pestrou stravu?.

Jak zpomalit stárnutí?  Co účinkuje a co je jen ztráta času.

O zpomalování stárnutí se můžete dozvědět v jiných mých knihách: v knize stále mladí stáhnout zdarma.

 

22.11.2016 – 8.6.2021