Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 11 in /web/htdocs1/stalemladicz/home/www/wp-includes/class-wp.php on line 231

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 11 in /web/htdocs1/stalemladicz/home/www/wp-includes/class-wp.php on line 232
Poradna - Stále mladí

Poradna

Poradna 2016-10-23T22:04:09+00:00

Poradna
Nejnovější dotazy

naslouchají poradci

Přidejte vlastní dotaz a naši poradci Vám pomohou.

Napište Váš dotaz

 

Anebo se můžete zapojit do
diskusního fóra, téma porada v nemoci.
 

[accordian]
Vážení. Dělá se mi již 14 dní vyrážka – drobné čerené pupínky kolem úst a nosu. Den ode dne je to ve větším rozsahu. Byla jsem u alergologa – dostala jsem Jarisch a mast Imacort krém a je to čím dál horší….poradíte? Děkuji Baštářová   Zdena 9.5.2015

Odpověď

Správný postup je: Navštívit lékaře, oznámit, že standardní léčba nefunguje a on vám předepíše něco jiného. V této chvíli váš lékař předpokládá, že léčba zabrala a tudíž by nebylo vhodné do jeho léčby zasahovat.

Záněty můžete mírnit vyřazením nenasycených olejů z jídelníčku. Dávejte přednost nasyceným tukům, které se nepřepalují.  viz článek o nejrozšířenějším jedu 21 století.

V dnešní době intenzivního hospodaření trpí většina obyvatel nedostatkem vitamínů a minerálů. Vitamíny jsou vaše starost. Lékaře vůbec nenapadne, že ještě žádné vitamíny neužíváte. Nejprve zkuste kvalitní multivitamín a možná, že už nebudete muset dělat nic dalšího.

Dobrý den,
lékař mi zjistil vysoký cholesterol. Už s tím zápolím několik let a nelepší se to. Jeden píše tak, druhý naopak. Jak se to dá vyléčit?   Pavel 3.8.2014

Odpověď

Ano u cholesterol je mnoho zmatků. Zvýšený cholesterol a hladiny VLDL a LDL lipoproteinů jsou jen známkou, signálem toho, že dochází ke zvýšenému kornatění tepen. Nejsou příčinou.

Bun-meat-Bun-recension

Co je příčinou?
Jednak zánětlivá reakce vyvolaná peroxidací nenasycených olejů (např.: řepkový, sójový)
Nedostatek antioxidantů
Zvýšený hladina extraceluárního a cytosolového vápníku.

Z toho nám vyplývá i léčba. Dávat přednost nasyceným tukům, které se nepřepalují.
Neužívat vápník, ale hořčík a Vitamín K2, který dodává sílu a mírní zánět.

Spotřeba čerstvého ovoce a zeleniny je stále nižší než je vhodné. Můžete též doplňovat antioxidanty formou potravních doplňků.

Dobrý den,
vím, že máslo je nejpřirozenější, ale chtěla bych ale snížit množství živočišných tuků, tak přemýšlím, čím bych nahradila při pečení máslo. Z tuků na pečení je asi nejkvalitnější známá Hera, ale co říkáte na složení. Pokud ji nedoporučíte, tak proč? Je tedy lepší ji nahradit olejem?   Máňa 11.7.2014

Odpověď

Pečení se děje při nižších teplotách než smažení, přesto je žádoucí použít tuky převážně nasycené. Z toho pohledu máslo i Hera obsahují převážně nasynené a mononenasycené tuky, podobně náchylné k přepalování. Záleží na vaší peněžence. Umělé tuky vzniklé interesterifikací z levného rostinného oleje nemohou konkurovat máslu ani složením, ani obsahem nutrient
jako je ALA, EPA, DHA a vitamin K2.

Bun-meat-Bun-recension

Názory o škodlivosti nasycených tůků pocházejí z dávné minulosti a jsou živené reklamou na margaríny. Je to vlastně paradox, protože margarín je také nasycený tuk, ale vvzniklý nahodilým procesem z podřadných surovin. Másla se nebojte, je to lepší varianta :o)

Další možnosti jsou: sádlo, i kachní, palmový, rýžový nebo kokosový olej. Můžete použít různorodou směs a přidat i trochu řepkového nebo olivového oleje. V tuku na smažení a pečení mají převládat tuky nasycené a mononenasycené. A vzhledem k tomu, že většina polotovarů nebo hotových výrobků je vyrobena z margarinu nebo rostlinného oleje, tak v domácnosti už další nepotřebujete a stačí vám na všechno máslo a sádlo.
D. Dobrota

Dobrý den,
je mi 35 let a dlouhodobě trpím plynatostí (především večer). S pravidelným vyprazdňováním ale problém nemám. Dodržuji pitný režim, každý den se snažím min. hodinu trávit pohybem, zkoušel jsem i různé diety (dlouhodobě bez mléčných výrobků, vynechání luštěnin či brukvovité zeleniny, atd.) a babské rady, různé čaje. Nic z toho nepomohlo. Doktor se přiklání k názoru, že můj problém může být způsobený nadbykem stresu. Může mít tedy plynatost i takovouto příčinu? Měl jsem také na stěrech z úst zjištěné přemnožení candida albicans. Mohlo by se tedy jednat třeba i o přemnožení této kvasinky v trávícím traktu?
Děkuji za odpověď. Jaroslav   15.6.2014

Odpověď

To je dobrý dotaz. Brzy o tom napíšu celý článek.

potřebuji obnovit v těle hormonální rovnováhu, nebo je už na vše pozdě, když je mi šedesát?. Marie   12.2.2016

Odpověď

Hormonální rovnováha je věc, kterou řeší lékaři. Životně důležité hormony vám doplní. Vhodná doba je právě teď. I v osmdesáti chodí lidi s takovými problémy. Jednoduše k obvodnímu lékaři a on zjistí, jestli máte cukrovku nebo něco jiného a pošle za odborníkem. Anebo můžete jít sama za urologem nebo gynekologem. I já chodím s potížemi k lékaři.

Dobrý den,

Odpověď
Bun-meat-Bun-recension
Napište Váš dotaz
[/fusion_accordion]

 

   
       
           
       
   
Poradna
   
3 ☺, 60% 2 hlas                            
   

2 komentáře

  1. M 31. 7. 2016 v 20:25- Odpovědět

    Mohl byste mi poradit, čím vůbec začít? Jaké použít dávkování? V té změti informací jsem úplně ztracená.

Napsat komentář