Jak je možné, že se objevují stále nové léčby?. Důvod je jednoduchý.

Zdravotní pojišťovna se snaží šetřit a omezovat zbytečné předepisování léků.

 

Nově se přišlo na to, že takové zbytečné léky chránily před úbytkem zraku a sluchu. Jejich opětovným nasazením byla vlastně objevena léčba dosud neléčitelného ochoření.

 

 

Co je to za léčbu, která uchrání před mizejícím zrakem a ubývajícím sluchem?

Byly to jedny z nejpředpisovanějších léků. Ale jakmile za zavedly změny indikace, že se hradí jen nejtěžším případům, lidi o ně ztratili zájem. Představuji si, že to probíhá podobně jako u mého praktického lékaře. Ten řekl: “Ale tyhle léky jsou jen na hradí pacient”. Mně to nevadilo, protože u mě je zdraví a mládí na 1. místě.

Ale věřím, že spoustu lidí to odradí. S tím, jak se tyto léky (geriatrika) přestaly používat, přibylo nepozorovaně degenerativních onemocnění, potíží všeho druhu. Vina se hledá ve znečištěném životním prostředí, reziduích herbicidů a insekticidů. Takže to nikomu nepřišlo divné.

 

 

Princip dávno zapomenutých vasodilatancií

V očích, uších i v dolních končetinách (a také v ledvinách) postižených diabetem jsou velmi jemné vlásečnice, které mohou za různých situací propouštět méně krve než je potřeba. Znamý lékař doktor Igor Bukovský říká, že v oční sítnici a ve vnitřním uchu mají buňky velmi vysokou spotřebu kyslíku. Už při snížení průtoku o 10% dochází k lokálnímu oxidačnímu stressu. To znamená ke zvýšené tvorbě volných kyslíkových radikálů a vzniku chronického zánětu.

Podávání antioxidantů je potřeba, avšak je pochopitelné, že bez odstranění příčiny zvýšené tvorby kyslíkových radikálů nebudou mít očekávaný efekt.

 

Účinky při doplnění cholinu

 

 

Čím je způsobeno zhoršené okysličování periferních tkání, tzv. mikroangiopatie?


1 Ucpávání cév, ateroskléróza.
Léčí se podáváním hořčíku, vitamínu K2, vitamínu B8 (inositol) a B11 (cholin)

2 Křehké cévy
Léčí se flavonoidy zpevňujícími žilní stěnu. Např. fisetin, quercetin, Senolytic Activator, Pine Bark extrakt, Superantioxidants.

3 Anémie, málo červených krvinek
Léčí se vitamínem B9 (kyselina listová), vitamínem B12 (metyl/adenosyl-cobalamin) a vitamínem B11 (cholin) včetně jeho derivátu, viz níže.

4 Nedostatek železa se vyznačuje zvýčeným množstvím červených krvinek a zahuštěnou krví,
která nesnadno proniká vlásečnicemi. Léčí se železem.

5 Stáří, cukrovka nebo neznámý důvod
Léčí se periferními vasodilatancii. Váš doktor už bude vědět. Volně prodejná vasodilatancia k rozšíření cév jsou deriváty niacinu: Heaxaniacin, inositol-hexa-nikotinát, vitamín B3, NMN (nikotinamid mononukleotid) a nikotinamid ribozid.

 

 

Zdroje cholinu, vitamínu B11

Cholin se často podává s inositolem, což je výhodná kombinace pro těhotné a kojící i pro trpící nespavostí.
Cholin a Inositol.

Sofistikovanější sloučeniny cholinu i když jsou dražší, se vyplatí, protože distribuují cholin rovnou do buněk a tak s menším množstvím dosáhnete většího účinku.

Alfa glycerofosfocholin, alfa GPC
Je obsažen spolu s fosfatidylserinem v přípravku  Cognitex

Cognizin Citicoline, cytidine-5′-difosfocholin (CDP cholin)
se v organismu rozkládá na cholin a uridin. Přičemž uridin má také neuroprotektivní vlastnosti, podporuje regeneraci nervového systému.

 

 

Doporučená literatura:

 

Tak by měl hovořit skutečný prezident! Novoroční projev Jaroslava Bašty

https://fb.watch/hWZnC9pF0v/

 

 

 

 

  

 

 

Zajímá vás něco? Napište anonymně do komentářů
nebo přes kontakty

Vytvořeno:  7.1.2023 – 9.1.2023