Jak si
vypěstovat husté lesklé vlasy a líbit se

Nejen mladé zajímá, jak se stát atraktivní. A vlasy, to je něco jako kohoutí hřebínek. Proč vlasy tak přitahují? Protože je každý nemá. Je to taková zbytečnost, kterou si mohou dovolit jen silní zdraví jedinci. Proto stav vlasů signalizuje dobré geny nebo plnohodnotnou pravidelnou výživu.
To je to, chce muž mít, dobré geny, zdravé děti a dobrou kuchařku. Všimli jste si, že hezké vlasy mívají tlustí, vyžraní lidé?. Naopak všelijaké anorektičky a vyschlé dámy bojující se stářím dietami mají roztřepené cácory.

 

Co má vliv na krásu vlasů?

Z toho vidíme, že vlasy jsou ozdobou, která první začíná chřadnout, když nejsme dost zdraví a dobře živení. Nedalo by se to nějak obejít?

Projdeme si všechny vlivy, které zlepšují a zhoršují vlasy. Ale nejprve se vás zeptám. Myslíte si, že budete přitažlivější, když budete mít neobvyklý střih nebo neobvyklou barvu?

 

Barvit nebo nechat v klidu?

Možná na první pohled upoutáte zvláštní barvou, ale muži ocení především zdravé silné, lesklé vlasy, protože znamenají dobrou genetickou výbavu a hojnost jídla. Raději méně odbarvovat a barvit, protože to vlasy poškozuje, zatímco muži dávají přednost přirozenosti.

Kdysi se dělal výzkum atraktivity a krásy a ukázalo se že za nejkrásnější jsou považovány průměrné tvary. Ani široký, ani úzký, ani kulatý ani hranatý, ani dlouhý ani krátký. Takže zkrátka a dobře, nejobdivovanější účesy vypadají dobře ne protože jsou neobvyklé a extravagantní, ale takové, na které potřebujete husté silné vlasy. A to je taky něco vyjímečného. U mužů potřebujete husté vlasy i na vyholené boky, jinak to vypadá splihle.

Permanentní, trvalé barvy jsou pro uživatele, kteří mají část vlasů šedivých a část původních. Těm by jemná barva šediny nezakryla. Pravidelně si barví vlasy stejným odstínem, přesněji řečeno si nechávají každý měsíc dobarvit odrosty. Ale jestliže teprve hledáte správný odstín nebo jen zkoušíte změnu, tak začínejte přelivy nebo krátkodobě působícími barvami. Přelivy se po několika umytích nenápadně ztratí a nepoškodí vlasy.

 

Harmonie barev

Možná jste slyšeli o barevné typologii. Stává se, že lidé mají příliš teplý odstín vlasů v poměru ke kůži (očím), anebo obráceně. Mají teplý odstín kůže neladící se studeným odstínem vlasů. Je to poměrně častý nedostatek, který se vyskytuje u poloviny lidí, co měli méně štěstí a nenarodili se jako modelky/ové.

U těch, co mají studenou barvu pleti, se stačí opálit nebo polykat tobolky s karotenoidy, které dají pleti teplejší zdravější barvu a zároveň chrání proti škodlivému UV záření. Opačná varianta je použít modrý přeliv, který vtáhne oranžový nádech vlasů.
Jarním a podzimním typům zase sluší výrazně teplé barvy vlasů od terakotové po rumělkovou až vínově červenou. Přičemž podzimní typy potřebují barvu teplou ale tlumenou nebo tmavší.

 

Proti šedivění

Šedivění vzniká stářím, kdy chybí ve folikulech antioxidační ochrana, a tak je vznikající peroxid vyběluje, zastaví tvorbu pigmentu.

V mladším věku může způsobovat šedivění stress. Po odeznění se barva vrací do původního stavu. Proti stressu nic není, jen různé pilulky na uklidnění nebo techniky zvládání stressu (nerozčilovat se, nehonit se).

Zastavit šedivění můžete pomocí návodu v knihách
Stále mladí 2 a Stále mladí 3

Určité prvky jsou potřeba pro antioxidační enzymy, a sice
selenomethionin, měď a zinek

PABA je známá tím, že při jejím nedostatku šediví vlasy. Je to vlastně vitamín B10. Není obsažen v B-komplexech, protože se dávkuje po 500 mg.

Tyramin, Mucuna DOPA a aminokyselina tyrosin jsou stavební kameny, ze kterých v organismu vzniká barvivo melanin. Podáváním zvýšíte tvorbu vlasového pigmmentu.

Z antioxidantů je proti stárnutí výhodný
MSM, metylsulfonylmetan a taurin, protože obsahuje síru potřebnou pro růst vlasů

Pine Bark, který zlepšuje i stav pleti, pterostilben a další antioxidanty.

 

Po čem zesílí vlasy

Jak už jsem říkal, nejlepší vlasy rostou po plnohodnotné výživě, a proto základem je
multivitamín nebo vitamín na vlasy.

Vitamín K2, zlepšuje prokrvení, vzhled krev a mlíko a spraví se po něm i vlasy.

Progesteron, je třeba pro tvorbu bílkovin. Při náhradě jeho nedostatku se zlepšuje celkový stav a s ním se zlepší také suchá kůže a špatné vlasy.

křemík kapky

Omlazovací přípravek Mitochondria Restore, působí znatelné úctyhodné zlepšení všeho.

Triphala, když máte sklon k průjmům. (průjmy a zdravá výživa jdou proti sobě)

Na zlepšené trávení bacillus coagulans a kyselina kaprylová.

 

Novinka osvěžuje vlasy, kůži a nehty

Právě jsem měl k vyzkoušení dva přípravky, co vylepšují vlasy i obličej. První je přípravek s ceramidy. Vlasové kondidionéry s ceramidy pomáhají hlavně u tenkých vlasů, které mají tendenci ztrácet povrchovou lipidovou vrstvu. To jsem si ověřil už dávno. Jenže ze srovnání obou přípravků dopadl lépe ten druhý dodávající do těla křemík.

Neumíte si ani představit jak taková drobnost jako zkrásněný obličej a bohatší vlasy dovede spravit náladu. Podívejte se na Jarrosil křemík, má z obou dvou výhodnější cenu a jako bonus zlepšuje pohyblivost kloubů. Působilo mi to fantasticky už při doporučeném dávkování.

 

Co nedělat s vlasy


Muži i ženy lákají svými vlasy žádoucí partnery
Muži i ženy lákají svými vlasy žádoucí partnery

Nebarvíme či neodbarvujeme vlasy, které už jednou poškozené byly, protože pak by byly opravdu škaredé a budily by spíš soucit.

 

Co vlasům škodí

Vlasům tak jako kůži škodí slunce a také časté odmašťování. Vybíráme si tužidla s UV filtrem a vlasy můžeme občas umýt jen prostou vodou. Jsou pak viditelně pevnější.

 

Náměty pro pěstění jemných tenkých vlasů

Jemné vlasy jak víme z matematiky mají větší povrch. Povrch roste s druhou mocninou a objem se třetí mocninou. Silné vlasy tedy mají relativně menší povrch na kilo vlasů a tak jsou odolnější. Ale jemné musíte chránit i před fénem, sluncem i před šampónem.

Zkoušeli jste někdy, co dokáže šampón?. Šampón rozpustí i kolomaz lépe než Solvina. Když budete zamazaní od opravy auta, i kapka šampónu o velikosti hrášku vás dokonale vyčistí.

A právě jemné tenké vlasy po umytí přijdou o značnou část fosfolipidů ze svého povrchu. Dejte si kapičku o velikosti hrášku na dlaň, ještě z jedné dlaně smyjte a pak vetřete do vlasů a promněte. I když to nepění, pořád do odmašťuje. Ale né tolik a vaše jemné vlasy budou pevnější. Občas můžete vlasy umýt jen vodou (pak balzám, kondicionér a tužidlo) a uvidíte, že to stačí a vlasy pak lépe drží.

 

Doporučená literatura:

Seznam látek ovlivňujících tvorbu a rozpad steroidních hormonů

 

7.7.2017 – 3.8.2017