Hyperkalcémie, zvýšená hladina vápníku je nebezpečím dnešní doby. Jestli máte některé z těchto příznaků, můžete být na špatné cestě k dalším chorobám.

Hyperkalcémie je stav škodlivý, vedoucí k degeneraci, zánětům, až k programované smrti buněk.

Přitom vypadá nenápadně, jakoby to byla běžná lenost.

 

Symptomy
příznaky hyperkalcémie

Cévy. Zvýšená hladina cytosolového vápníku, kornatění tepen
a tím spojení zvýšení VLDL cholesterolu, impotence, nedostatečné
prokrvení, pocit horkosti, periferní vazodilatace (roztažení cév)

Mozek. Bolesti hlavy, malátnost a únava, psychické změny,
letargie, křeče, zmatenost depresivní ladění a nálady,
schvácenost, tendence k polehávání, nezlepšuje se po odpočinku.

Kosti a svaly. bolesti zad, svalů a kloubů,
mohou být spojené se zánětem, svalová slabost, ztuhlost

Zažívací ústrojí. nechutenství (anorexie)
nevolnost, zvracení, bolesti břicha, zácpa

Ledviny. žízeň, zvýšené močení (polyurie), zvýšené slinění (polydipsie)

Srdce. Vzácně palpitace a mdloby, srdeční arytmie, bušení srdce a jiné.

 
 

Z čeho pramení hyperkalcémie

1) Jestliže máte rádi mléčné výrobky a sníte např. 200 g sýra a půl litra mléka, tak jste dosáhli X násobku denní potřeby vápníku.

2) Máte osteoporózu a mylně doplňujete vápník a vitamín D3

 

Jak naše tělo reguluje vápník

V těle máme 3 hormony, které regulují pohyb vápníku:


  • kalcitriol – zvyšuje vstřebávání vápníku a snižuje jeho vylučováná ledvinami
  • parathormon PTH – mobilizuje vápník z kostí a zvyšuje resorbci z ledvin a střeva.
  • kalcitonin – vychytává vápník z cév a ukládá jej do kostí.

Náš organismus vnikal v evoluci metodou pokus – omyl a není dokonalé. Vždyť v prvohorách ještěři neměli bránici. A aby mohli dýchat, museli s sebou mrskat doprava a doleva. Tři hormony nahoře by se měly postarat o dostatek vápníku v kostech a zubech za jakékoliv situace (i když má tělo vápníku málo). Ale v určitých situacích to selhává.

 

Proč to tak nefunguje?

Pamatujme si, že všechny 3 hormony působí nejen na vápník, ale i na fosfor, hořčík a další prvky nutné pro stavbu kostí jako je mangan, bór, měď, stroncium, aj. A ovlivnňují také vstřebávání těžkých kovů, např. kadmium, olovo, rtuť, nikl stejně jako vápník.

A my asi zapomínáme, že v půdě je chronický nedostatek hořčíku v důsledku kyselých dešťů a nadbytek fosforu, který se do půd přidává jako hnojivo. To je však situace, se kterou si naše tělo poradit neumí.

Nadbytek fosforu nebo předávkovávání vápníkem či vitamínem D způsobuje, že hormony zareagují tak, že sníží jeho vstřebávání a zvýší vylučování prvků potřebných pro zdravé zuby a to je hořčík, mangan, bór, měď, aj. Výsledkem je zhoršení osteoporózy, bolestí zad a hyperkalcémie.

 

Ve videu má Josef drobné nepřesnosti, co se týká zinku a horčíku. Velmi zajímavý přednes. Podávání chelátu bóru nemá komplikace jako borax a kyselina boritá.

 
 

Které prvky chybí pravidelně skoro všem, najdete v článku:

 
Význam bóru pro zdravé zuby a pevné kosti:

 

Co dělat, když se hyperkalcémie objeví?

Žádný vápník, ale naopak podávat hořčík a kompletní multivitamín se stopovými prvky. jestliže užíváte vitamín D3 (více než obsahují multivitamíny, 2.000 IU) tak jej vysaďte na 14 dní. Až se stav zlepší, můžete pokračovat s polovičními nebo čtvrtinovými dávkami. Vysoké dávky vitamínu D jsou neškodné jen dokud nejsou naplněné zásoby v játrech, tj. přibližně 300.000 IU až 500.000 IU. Pak už jen doporučené dávky!

Po takové úpravě bude vaše tělo usínat bez bolestí a napětí. Nebude vás rušit nervozita a bušení srdce. Budete vnímat jen, jak se vaším tělem rozlévá příjemné teplo. Běh vašich myšlenek se zklidní.

Příznaky hyperkalcémie se dají okamžitě odstranit podáním lososího kalcitoninu. Únava těžkost a bolesti mizí,  najednou se cítíte lehce a svěží. Pomocí úpravy minerálů a vitamínů zlepšení přijde za 1 den a více.

 

Vlastní zkušenost

Hyperkalcémie u mě nastala po 20 dnech užívání 20.000 IU vitamínu D. Nejprve došlo k ohromnému zlepšení, ale pak se plíživě objevily problémy. Než jsem je stačil rozeznat, už jsem trpěl silnou hyperkalcémiií, únavou, neschopností koncentrace a další viz výše. 14 dní trvalo, že jsem byl schopen fungovat a dalkších 14 dní, než problém zmizel úplně a to ještě po podávání 9 tablet hořčíku denně. Já jsem míval hyperkalcémii i v mládí, a tak ji už doveru rozpoznat. Ale vy to nezkoušejte. Byli byste dlouho vyřízení a doktor by vás označil za hypochondra, simulanta.

  

  

 
 

Hladinu vápníku snižuje i vitamín K2

Vitamín K2 ostraňuje problémy z hyperkalcémie a navrací vápník zpět do kostí a zubů. Vitamín K2 se stal nedostatkový, protože se od války změnilo krtmení hospodářských zvířat. Místo pastvy dostávají pšenici a kukuřice bez vitamínu K. Vzhledem k tomu, že byl vitamím K2 považován pouze za obměnu vitamínu K1, kterého mají zvířata dost, nikdo se jím nezabýval. Teprve v roce 2000 bylo zjištěno, že K2 má na starosti distribuci vápníku, a jeho používání mezi lidmi se pomalu zvyšuje.

Článek Zdroj síly našich babiček – vitamín K2

 

Vitamíny rozpustné v tuku se mají užívat všechny 4

Každopádně se dopouručuje užívat dohromady vitamíny A, D, E, K2 společně. Ne jenom D nebo K2. Vitamíny mají společný mechanismus vylučování. Když pojídáte jen některé, sníží se vstřebávání všech. A to později poznáte, až přijde nedostatek třeba toho vitamínnu A a E. Např. nedostatek vitamínu A se projevuje únavou, záněty a zhoršení zdraví po mnoha stránkách, včetně šerosleposti.

  

 

 

Nezbytný faktor pro pevné kosti a krásné zuby – anabolické hormony

Osteoporóza a rozpadávání zubů vás může potkat i když máte vitamínu D3 a vápníku dost. Pro dobrý stav kostí a zubů jsou potřeba steroidní hormony. U mužů testosteron, u žen kombinace estradiolu s progesteronem. Známý je fakt, že osteoporóza vzniká při menopauze, andropauze ve vyšším věku. Nepostihuje to lidi stejně intenzivně. Každopádně za snížených anabolických hormonů vám nepomůže zvyšovat příjem vitamínu D ani vápníku, protože to nevede k napravení hladiny hormonů. Podobné by to bylo, když byste u auta s podhuštěnými pneumatikami doplňovali brzdovou kapalinu, abyste ubrzdili smyky v důsledku prázdných duší.

Jak zvýšit stářím snížené hladiny pohlavních horonů najdete v článcích:

a

 

Použitá litreatura:

  1. The Journal of Pain : Official Journal of the American Pain Society. 15(9):934-44, SEP 2014
  2. Fauchon, C., Faillenot, I., Perrin, A. M., Borg, C., Pichot, V., Chouchou, F., Garcia-Larrea, L. and Peyron, R. (2017), Does an observer’s empathy influence my pain? Effect of perceived empathetic or unempathetic support on a pain test. Eur J Neurosci, 46: 2629–2637. doi:10.1111/ejn.13701
  3. Vioxx deaths estimated to be 60,000 . Accessed on July 22, 2017 https://www.forbes.com/2005/08/19/merck-vioxx-graham_cx_mh_0819graham.html
  4. These books discuss the nutrients depleted by certain drugs. Supplement Your Prescription Copyright 2007  by Hyla Class, MD  and Drug Muggers by Suzy Cohen, RPh.  Copyright 2011, Rodale Publishing.
  5. Opiate deaths according to the CDC.  Accessed December 9, 2017 https://www.cdc.gov/drugoverdose/index.html
  6. Gonzalez Cernadas L, Rodríguez-Romero B, Carballo-Costa L. Importance of nutritional treatment in the inflammatory process of rheumatoid arthritis patients; a review. Nutr Hosp. 2014;29:237–45.

 
 

Vytvořeno:  19.10.2019 – 27.9.2021