Možná, že jste si všimli, že léčitelů nabízejích odkyselení přibývá jak hub po dešti. A s nimi i odkyselovací přípravky. Vyplatí se?
 

 

 

 

Léčitelé s odkyselením se množí jako houby po dešti

Je to proto, že díky hře na odkyselení prodají i ty nejdražší léky a ležáky, kterých se před tím dlouho nemohli zbavit. Geniálnost detoxikace spočívá v tom, že to zní rozumně. Lidské tělo se v průběhu evoluce tak zdokonalilo, že je vzácnost najít potravinu nebo lék, který by činnost lidského těla dokázal vylepšit. Zato jedy funkci orgánů výrazně zhoršují, poškozují a proto chránit se před jedy má určitě smysl.

Podvodnost detoxikací ale spočívá v tom, že vám slibují odstranění jedů, které se odstranit nedají, anebo naopak slibují odstranění jedů se kterými se tělo hravě vyrovnává a s úplnou samozřejmostí se jich zbavuje.

Když jsem hledal obrázky ukázal se obludný rozsah tohoto podvodu a hory bezcenných přípravků prodávaných pod názvem Odkyselení organizmu. A když jsem odkryl, kolik už se do toho zapojuje rádoby osobností, nezbylo mi než se proti tomu ohradit. Překyselení patří společně s homeopatií, proutkařstvím, kartářstvím, věštěním patří mezi šarlatánství a podvodné praktiky. Jedině jasnovidectví může být poctivé.

 

Proč zájemci o tuto terapii, detoxikaci, podvod neodhalí?

K tomu slouží druhá půlka podvodu a sice odkyselení. Zájemcům navykládají, že jejich nemoci mají příčinu a to každý rád slyší. Než když se objevují nemoci bez známé příčiny. Výhoda je, že ke kontrole překyselení vám stačí lakmusové papírky. Normálně v těle je to zařízeno tak, že se udržuje pH (kyselost) krve v úzkém rozmezí od 7,31 do 7,42.

V krvi se pohybují pufry (nárazníky). To jsou minerály, které se při styku s kyselinou chovají jako zásada a při styku s hydroxidem jako kyselina. Tak vyrovnávají menší výkyvy pH. Větší výkyvy se vyrovnávají prostřednictvím hydrogenuhličitanů HCO3. Ty se vytvářejí z vody a CO2 z nadechovaného vzduchu. Přebytek hydrogenuhličitanů se vylučuje močí. Znamená to, že se vám z organizmu žádné minerály nevyplavují.

To je právě to, na co vás chytnou. V moči se mění množství kyselého hydrogenuhličitanů a nic špatného to neznamená. Vy vůbec překyselení uvnitř nejste, i když se vám vylučuje kyselá moč a když se vám vylučuje zásaditá moč, nejste o nic zdravější, protože vnitřní pH máte v pořádku. Podle odborné literatury se metabolická acidóza léčí organickými kyselinami. Vypadá to, že skutečně vás autor odkyselování oblafl, a jen vám neutralizuje údajně „překyselenou moč“.

 

V čem spočívá podvod

Vám vysvětlují, že kyselý organizmus je špatný. Jenže vy si měříte kyselost moči a ne kyselost organismu. A léky, co od nich dostáváte také neupravují kyselost organizmu. Jsou to jen zásadité minerály, které při vylučování snižují kyselost moči. Dostanete různé příkazy, zákazy, co jíst a co né. Příkazy, zákazy a seznamy odkyselujících potravin jsou tam jen proto, aby měli na co svést neúspěch léčby. Když vám, předražené léky nepomohou, je to tím, že jste nedodržovali dietu.

Každopádně oni odpoutají vaši pozornost k měření lakmusovými papírky. Jakmile vy zahájíte léčbu jejich drahými léky a minerály, minerály alkalizují moč a vy můžete na papírcích vidět okamžitý ústup kyselosti. Zákazník je nadšen a přisuzuje efekt svého odkyselení drahému zbytečnému léku. Samozřejmě, že když kombinaci užívat přestane varovná barva lakmusového papírku ho přesvědčí o nutnosti kupovat drahý lék.

Vylučování kyselé moči neznamená překyselené tělo stejně tak jako vylučování zásadité moči neznamená zlepšené zdraví.

 

Teorie odkyselení obsahuje pasáže ze skutečné medicíny

To jí dodává na serióznosti. Ukážeme si, jak je možné, že se jim na překyselení podařilo namotat další choroby od klimaktéria, andropauzy, až po hepatopatii nebo rakovinu.

 

Příznaky překyselení, tak zvané acidózy

Metabolická acidóza vzniká vzácně a krátkodobě. Symptomatologie se rozvíjí až při výrazním poklesu pH – pod 7,2. Projevy metabolické acidózy:

Kussmaulovo dýchání (hluboké zrychlené dýchání hyperventilace, které vzniká při metabolické acidóze, hlubokým dýcháním se organismus zbavuje oxidu uhličitého a kompenzuje tak acidózu)
pokles srdečního výdeje v důsledků snížení kontraktility myokardu (stažitelnosti srdečního svalu)
psychické změny – zmatenost, spavost až kóma
bolesti hlavy
poruchy vidění
zvracení
průjem
periferní vazodilatace – překrvení končetin

laboratoř:
pH krve pod 7,36,
BE klesá pod hodnotu −2 mEq/L,
sérová koncentrace HCO3 < 22 mmol/l,
hyperkalémie (vysoká hladina draslíku)
Všechny tyto změny nastávají vzácně a za běžných podmínek nemohou být.

 

Vidíte v tom své nemoci?

Příznaky jsou poměrně neurčité a schovají se za to různé choroby, které vznikají v průběhu stárnutí. Odkyselení patrně vymyslel nějaký laik nedouk, který se pustil do studia acidobazické rovnováhy, ale už mu chybí další znalosti biochemie a anatomie. Většina „učení“ jsou totální nesmysly stvořené bujnou fantazií. Autor výživy podle krevních skupin D’Adamo, který byl před časem prohlášen za šarlatána, se otřepal a začal popularizovat právě odkyselování.

 

Shrnutí hlavních znaků podvodu na odkyselení

1) Přípravky na alkalizaci moči jsou v sestavě jen proto, aby vás utvrdily v přesvědčení, že váš stav se lepší. Přitom to o vašem skutečném stavu a účinku přídavných léků nic neříká. Alkalické minerály můžete ze sestavy úplně vyhodit, protože slouží jen k vašemu ohlupování a nemají žádný příznivý účinek.

2) Sestavení dalších přípravků je zcela na libovůli léčitele, který vám podobně jako kartář odůvodní, co proč užívat.

3) Připomíná to praktiky různých pouťových prodejců, kteří vytvářejí různé lektvary z levných surovin a prodávají to jako elixír. V sestavě se nacházejí dlouho známé obyčejné přípravky, ovšem v provedení od drahé firmy, která poskytuje 70 % marže (vysoké výdělky). Anebo úplně levné byliny, křemelina, které mohou vytvářet představu asociaci, že kyselost ovlivňují. Vás to poškozuje tím, že utratíte peníze za neúčinné přípravky od lstivého šarlatána a pak už nemáte na opravdickou léčbu.

4) Ale jelikož kyselost moči není přičinou žádné nemoci, veškeré léky v sadě na odkyselení berete úplně bez souvislosti s příčinou vašich nemocí. A nemusejí ani ovlivňovat příznaky, které máte. Můžete to být placebo i nemusí. To závisí na tom, zda zrovna máte štěstí, že nabídnuté přípravky, alespoň z části působí na vaše potíže.

 

Co použít místo přípravků na odkyselení

Všimněte si, že nejčastěji přicházejí lidé s příznaky menopauzy/ andropauzy, různými únavami, depresemi, nespavostí, apod. Vypadá to jako samostatné nemoci, přesto je to z jedné příčiny. To vše se spraví, když jsou dostatečně doplňovány hormony, zvyšována citlivost receptorů na ně a zpomalováno jejich vylučování. Zkrátka a dobře když se zvýší hladiny pohlavních hormonů ve správném poměru.

Obvykle vám přidají i nějaký multivitamín, protože po něm většina lidí ucítí zlepšení zdraví i vzhledu. Kvalitní a zároveň levné osvědčené multivitaminy dostanete v eshopu stalemladi (v menu nahoře).

Úplně prvotní příčina menopauzy/ andropauzy a dalších chorob je stárnutí. Ne každý potřebuje utrácet v předstihu za něco, před čím se uchrání teprve v budoucnu. Léky proti stárnutí jsou stejně neoblíbené jako důchodové spoření. Když si spoříte měsíčně pětistovku, to vás nevytrhne, v důchodu to skoro nepoznáte.

I u firmy Nuskin je patrné, že u výrobku AgeLoc R2 se nesnaží o zpomalení stárnutí, ale o okamžité zlepšení příznaků (pomocí přepnutí genů). V našem obchodě můžete koupit generickou sestavu AgeLoc R2 na 2 měsíce s vyšším obsahem účinných látek asi za třetinovou cenu.

 

Doporučená literatura:

https://www.bezhladoveni.cz/jidelnicek-na-odkyseleni-organismu/

https://blog.kaloricketabulky.cz/2015/01/rndr-lucie-svobodova-odkyseleni-organismu-nutnost-nebo-obchodni-trik/


LUTEIN – VÝZNAMNÝ KAROTENOID VE VÝŽIVĚ ČLOVĚKA

Dominance estrogenů, po úpravě progesteronu se zlepší únava, slabost, tloustnutí a spokojenost

V kterých případech mi lékař testosteron nepředepíše a co se s tím dá dělat?

Vyvolávají antioxidanty rakovinu? Jak užívat antioxidanty, aby zpomalovaly stárnutí a ne naopak?

článek: Řepkový a palmový olej, původce civilizačních chorob nebo dlouhověkosti?

 

16.9.2017 – 2.5.2018