Vidíme, že všichni stárnou a umírají. Herci a zpěvačky, kteří z počátku vypadali zázračně mladí, zmírají, když už maskování nedokáže zakrýt pokročilý věk.

A když neberou léky proti stárnutí slavní umělci a zpěváci, kteří by z toho profitovali, lidé předpokládají, že stárnutí zastavit nejde. Nejnápadnější příklad Karel Gott. Vzepřít se jednou pro vždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří. Nedožil se ani tolik, co průměrný obyvatel domova důchodců, třebaže byl stále aktivní. On za zdraví utrácel vysoké částky a polykání doplňků za 10 tisíc asi bylo mimo jeho okruh vnímání.

pokračování ebooku – přeskočíte přečtené
 

Málo se ví o léčivech proti stáří.
Je to způsobeno dezinformacemi záměrně nebo náhodně činností trhu?

Při psaní článku mě překvapilo, kolik důvodů proti užívání účinných prostředků proti stárnutí se vyrojilo na světlo.

Teoreticky je tu někdo, kdo má zájem na tom, aby lidé žili kratší dobu. Je spočítané, že člověk poslední rok před svou smrtí spotřebuje zdravotní péči za stejnou cenu, jako celý jeho předcházející život. Pojišťovnám platí bohatí větší pojištění než chudí. Za důchodce, ať jsou chudí nebo bohatí, dostávají od státu jen zlomek. Motivace by tady byla.


Druhá věc jsou důchody. Představte si, že by zázrakem vznikla nějaká pohroma, po které ubylo 10% důchodců. Pak by těm přeživším mohli zvednout důchody o 11%. Z tohoto pohledu může mít zájem na vašem kratším životě kdokoliv. Nejsou vzácné případy, že lidi, kteří nemají na léky proti stárnutí, se je snaží pomluvit před ostatními v diskusích.

 

Účinné prostředky proti stárnutí mají velice špatnou pověst

Když se zeptáte člověka, co si myslí o lécích proti stárnutí, tak vám řekne, že je to podvod. Zrovna nedávno mi jeden aktivista napsal do fóra, že je to podvod. Že kdyby nebyl, tak by tajemství dlouhověkosti bylo pečlivě střežené, aby se jej nikdo nedozvěděl. To mu dávám 100% za pravdu.

Už když zadáte do vyhledávače stárnutí, vyjedou vám články s protichůdným, neslučitelným obsahem. Například:
Dieta věčného mládí. Odborníci zjistili, co je třeba jíst. Existují potraviny schopné zastavit geny způsobující nemoci a urychlující stárnutí.

Porazit stárnutí není matematicky možné, tvrdí vědci

I nevzdělanému čtenáři musí být jasné, že nemůžou být pravdivé oba články. Jeden z nich nebo oba jsou podvod.

A teď vyvstává otázka, jak vy rozeznáte, kterou informaci můžete použít pro prodloužení svého mládí a vitality?. Pojďme se tedy na to společně podívat a přijít tomu na kloub.

Lidi nerozlišují mezi léky zpomalujícími stárnutí a léky omlazujícími.

Léky omlazující

Mají vracet čas zpátky. Podvodníci je umějí výborně vychválit a na pomoc jim přichází okamžitý účinek. Když to někdo koupí, má okamžitou jistotu, jestli udělal dobře nebo ne. Ti sugestibilnější si třeba i namluví, že to účinkuje.

Léky zpomalující stárnutí

Ty mohou a nemusí být účinné. Léky na zpomalení stárnutí mají z principu nevýhodu, že než se projeví účinek, musí uběhnout roky (alespoň 2). Pak teprve zjistíte, jestli stárnutí zpomalují nebo urychlují. Člověk se selským rozumem si řekne, že podvodem může být jen to, co slibuje prodloužení mládí. Jenže prodloužení mládí slibují obě varianty. I ta která mládí prodlužuje (poctivá), i podvodná, která vám život zkrátí.

Pánovi obávajícímu se podvodu zjevně chybí znalosti, pomocí kterých by podvod odlišil. Už nápad, že tajemství dlouhověkosti je někde chráněno před veřejností, je chybný. Ve skutečnosti je to úplně naopak. Tajemství není chráněno, ale je přehlušeno nepravdivými opačnými informacemi, které zahlcují internet a znemožňující najít pravdu. Kde se ty nepravdivé obrácené informace berou? Je to zvláštní. Ale ten kdo vládne světu a přeje si, aby ubývalo starých lidí, nemusí vůbec vynákládat horentní sumy na propagaci nesmyslů.

Nesmysly se šíří samy. Mocní zaplatí nějakou falešnou studii a dál už se to děje samovolně. Pro novináře pisálky, je hračka napsat článek, jako je tento, za 10 minut. Dovedou zaujmout a užitečnost informace už je podružná. Podívejme se na konrétní příklad. Zadáte do vyhledávače dotaz: „Akcelerátory stárnutí a potraviny urychlující stármutí

nebo „Nejškodlivější potraviny

A co se objeví? Objeví se desítky stránek se seznamy škodlivých potravin, i jiné články o stárnutí. Nenajdete seznamy 2 stejné, některé vydávají za škodlivé potraviny úplně neškodné, seznamy se různí podle libovůle autora. A to nejpodstatnější je, že žádný z těch seznamů neobsahuje skutečné opravdické potraviny urychlující stárnutí.

Proč to ti lidé píšou? Buďto jsou to začínající blogeři, kteří se chtějí pochlubit, že to znají. Anebo jsou to marketingoví specialisté, kteří tvrdí to, co se chcou lidi dozvědět, a tak zajišťují návštěvnost svých nebo cizích stránek.

Je tu někdo, kdo chce vědět, proč v těch seznamech nikdy nejsou opravdové potraviny urychlujíácí stárnutí? Vysvětlení je prosté: Potraviny urychlující stárnutí nikdy nemohou být na seznamu škodlivých potravin, protože jsou prezentovány jako prospěšné, blahodárné, zlepšující všechny aspekty zdraví. Že pomáhají nedonošeným a autististickým dětem, starým proti stárnutí a mladým ke zdárnému rozvoji.

 

Jak poznáme podvod? Hlavní 2 kritéria

Kdo byl někdy podvěden, tak ví, že podvodníci jsou velice milí sympatičtí lidé, kterým přímo přejete, aby ty peníze dostali. Podvodník říká to, co chcou lidi slyšet a slibuje to, co si přejí.
Co si ti lidé přejí?. Konkrétní příklad: Dolgozhitelnitsa si čistí cévy. Nic náročného na vědomosti a vysvětlování. A vzápětí příjde to, co chcou lidi slyšet:
Stačí užívat jednou denně jednu pilulku,
je to levné, úsporné.
Dokonce ani není nutné užívat pořád.
Stačí 2 měsíce a efekt čistých cév přetrvává 2 roky.

Proto nemůže být podvodem metoda, která vyžaduje celoživotní užívání množství pilulek. S tím, že se efekt projeví až za mnoho let. I když výhodná je. V porovnání s investováním do akcií má 4 krát vyšší výnos.

 

Tajemství, verzus volně dostupné informace

Samozřejmě, že opatrný pán pochopil, že vám zadarmo nikdo neřekne tajemství dlouhověkosti. Jestliže čtete nějaké informace o zpomalení stárnutí nebo prodloužení života zdarma, tak jsou bezcenné. Nejčastěji to bývá reklama s úmyslem prodat vám nějaký přípravek, který vás nejspíš nespasí. Antioxidanty jsou pozitivní slovo a nic už slibovat nemusí.

2. zdroj bezplatných informací jsou různí guru, slavní léčitelé

chiropraktici, psychotronici, mágové. Jejich vzorovým příkladem je Milan Calábek. U něj nejde ani tak o použitelné informace, protože on vám navykládá, co ho zrovna napadne, ale jde o způsob, jak to říká, jak se zalíbí a zavděčí posluchačům. Panu Calábkovi jde o to, aby na příští přednášku přišlo více platících posluchačů.

Já to vidím dnes a denně podle toho, co lidi nakupují. Je nemálo lidí, kteří kupují věci, které bych jim nikdy nedoporučil. Přicházejí od nějakého šarlatána, který jim vychválil módní věci. Najdou si to ve vyhledávači, koupí si naráz více kusů a nepotřebují se nic dozvědět o boji se stárnutí. Prostě spoléhají na to, že přípravek, který jim doporučil šarlatán, je spasí. Pro mě jsou takoví zákazníci nevýhodní, protože příště už si nic nekoupí. A mně považují za toho, kdo jim prodal špatné zboží.

Šarlatáni mi jen kazí renomé, protože tvrdí opak toho, co já. A hlavně tvrdí to, co je lidem sympatické. Takže já ve srovnání s nimi vypadám jako neschopný podvodník. Vůbec s nimi nemůžu soupeřit v oblibě. Oni nabízejí proti stárnutí. Já taky, ale mnohem méně výhodné. Přitom, to málo lidí, kteří si koupí sady proti stárnutí, jsou s nimi spokojení a berou je opakovaně.

 

Je to poctivé? Aging reversal určitě ne

Život nelze vrátit dozadu. Když se hovoří o omlazování, přípravek by měl vlastně vrátit stav o několik let zpátky a efekt by měl zůstat natrvalo. Jediná použitelná omlazovací metoda: Zabíjení senescentních buněk skutečně neznámým způsobem vyvolává pocit, že došlo k omlazení, to však nevydrží ani 2 týdny. Další ani nebudu jmenovat. Převratné novinky bývají v podstatě cíleny na získání investic od investorů, a protože ti hledí na velikost fanouškovské základny, tak musí ten podvod nějakým způsobem zamotat šišky dostatku fanoušků. Ale pro ně to nikdy nebude.
Jestli jednou bude za desítky let genová terapie na odstranění stáří, tak taková terapie bude stát desítky milionů a pro většinu lidí jakoby nebyla.

Doplňování chybějících hormonů nebo vitamínů není v pravém smyslu slova omlazování, i když léčená osoba to tak prožívá. Vitamíny mají velký omlazovací potenciál, ale jelikož nejdou patentovat, šíří se kvanta „vědeckých“ poznatků o škodlivosti vitamínů a hormonů. Je to účinná strategie, protože NORMÁLNÍ člověk si nekoupí něco, co má špatnou pověst. Ten, co si to koupí, to zase nebude doporučovat, protože nemá zájem, aby známí si klepali na čelo.

 

Druhý typ podvodu – zpomalování stárnutí, které účinkuje obráceně

Všichni víme, že antioxidanty in vitro určitě zpomalují stárnutí, není to ale tak jednouché: Koupím si libovolný antioxidant nejoblíbenější, nejdoporučovanější, budu ho polykat a zpomalí mi stárnutí.

Zhášení volných kyslíkových radikálů probíhá ve třech fázich. Není to ale tak jak říká pan Calábek, že antioxidant se obětuje. A teď zbystřete, protože to vám nikdo jiný neřekne. Je to ale poněkud složité, takže to nemusíte číst (rozevírací akordion).


Antioxidant se působením radikálu oxiduje, iniciuje a vytvoří ve své molekule radikál. Ten je slabší než byl původní, ale přesto může napáchat mnoho škody. I ze slabého radikálu vznikají silné radikály, protože radikály se vzájemně proměňují. Dochází k tomu v přitomnosti peroxidu vodíků a iontů těžkých kovů (ty jsou in vivo skoro všude).

Aby proces zhášení radikálů zdárně pokračoval, musí být přítomny antioxidanty z fáze 2., které neutralizují radikál z fáze jedna. Tím vznikne v molekule antioxidantu z 2 fáze radikál, který i když je slabší než byl původní, zase se může přeměnit na silnější radikál a zahájit řetězovou reakci. Co s tím?. Musíte mít ve fázi 3. přítomné donory vodíku. Ty darují H•, který se sloučí se zbytkovým radikálem. Radikál zmizí a řetězová reakce je správně ukončena.

Skvělé. Proč na to ještě nikdo nepřišel? Oni to vědí, jenže vychvalují opačné řešení, které proces stárnutí (tvorby radikálů) urychluje.

 


 

Správná kaskáda zhášející radikály, na konci jsou radikály zneutralizovány.

Představme si ten řetězec antioxidantů, který na sebe navazuje jako tři místa a radikál jako horký brambor, který si mezi sebou přehazují, až vychladne a udrží ho trvale.

Někdy to bývá připodobňováno ke kaskádě 3 přehrad na řece. Voda nehoře má velmi vysokou energii a mohla by celý svah podemlít erodovat. Za zmínku stojí, že všemi přehradami protéká stejné množství vody podobně jako pří antioxidační kaskádě protéká stejné množství radikálů. Nejlépe proces odklízení radikálů funguje, když máte ve šech třech fázích podobný počet molekul (molů) antioxidantů.


Popíšu vám vzorový příklad, který se nejčastěji děje. Jsou vám doporučeny jen antioxidanty pro propagační fázi 2. Radikály v 1. fázi nejsou neutralizovány a řetězové reakce probíhají naplno. Antioxidantů pro 2. fázi může být (a nemusí) nadbytečné množství, při kterém dochází k prooxidačnímu jevu. K tomu dochází i tehdy když jsou zkombinovany sice různé antioxidanty ale ze stejné skupiny, tedy flavonoidy a polyfenoly.

 

 
Obr: Špatná kaskáda urychlující tvorbu radikálů, při průchodu celou kaskádou vzniká o hodně více radikálů než při správném zhášení.

Konečně chybí i donory vodíku, takže radikály nacházející se v antioxidantech 2. propagační fáze nejsou správně uzavřeny a řetězová rekce se opětovně rozhořívá. Špané antuioxidanty bývají někdy vychvalovány jako aktivátory vlastní obrany proti stárnutí, jako stimulátory tvorby glutationu a dalších enzymů proti stárnutí. Jsou to všechno jen nepozorně vyčtené nesmysly z různých rádoby vědeckých prací.

 

Správných postupů je jen několik. Chybných postupů mohou být stovky. Při jejich použití nastane něco od mírného zpomalení stárnutí, až po urychlení stárnutí. Kdyby existovaly správných postupů stovky, už byste ve svém okolí znali někoho, kdo polyká pilulky a zůstává mladý. Antioxidanty, bez nichž proces zhášení nefunguje, a které lidi opomíjejí, nazývám nezastupitelné antixidanty. Možná se zeptáte, které jsou to ty špatné antioxidanty.

Stručně řečeno, jsou to ty, které vám vehementně doporučují slavní léčitelé, obchody zaměřené na dlouhověkost, chodí vám to do emailů a podobně. Správné antioxidanty vám nikdo neřekne, protože lidé nechtějí slyšet, že by museli užívat bvíc druhů najednou. Více informací o jedinečně účinkujících antioxidantech se dočtete v eBooku:

 

https://stalemladi.cz/ceny/nezastupitelne-nenahraditelne-antioxidanty-ebook/

 

Možná se zeptáte, proč se o tom odnikud nedovídáte. Nedovídáte se třeba úplně všechno, ale akcelerátory stárnutí a potraviny urychlující stármutí prodělaly rychlý rozvoj. V médiích o nich informují stále velmi často, ať už v reklamě nebo v článcích o zdravé výživě. A jsou dost hodně kupované.

 

Ukázka zkreslených úvah léčitele nedouka:

Milan Calábek začal studovat zdravovědu až v 70 let. 20-30 let staré věci začal propagovat jako světobornou novinku. Má velice poutavý přednes, spoustu věcí říká správně a budí dojem, že má rozhled a čertsvé informace. Jenže občas do svého projevu přidá ničím nepodložené pomýlené závěry, jakoby mu chyběly základy chemie a farmakologie. Není to záměrné záškodnictví, ani nedbalost. Takovou má povahu, jeho největší slabinou je orientovat se v konkrétních údajích.

 

Milan Calábek : škodlivost tuků – polovina z toho je fantazírování a převrací skutečnost

 

Když pan Calábek pojmy obrátí a vnese do toho zmatky, nemůžeme se divit, že lidi už nevěří ničemu, anebo věří tomu, že nové výzkumy jsou lepší než staré.

 

Milan Calábek Jak léčit cukrovku a rakovinu přírodními látkami

 

Toto video najdete umístěné v článku Má pravdu Milan Calábek?, včetně rozboru chybných úvah pana Calábka.

 

Proč se šíří nepravdivé informace o důvodech stárnutí

Asi všichni víme, že v diskusích z médií se jednotně objevuje názor, že potraviny jsou plné „sraček“, které nám kazí zdraví. Kde se to vzalo v lidech?

Rúzné laboratoře, které testují rezidua přídavných látek v potravinách, potřebují zvýšit tržby, a proto straší lidi. Konkrétně třeba pan Tuna strašil, že pijáky čaje postihnou smrtelné halucinace. Jde o jed, který údajně nacisté používali k mučení vězňů.

Co se stalo ve skutečnosti?. Výrobci čaje Babička Růženka spadl do směsi okvětní lístek rostliny Durman zlomocný. Odvary se už od středověku používaly jako afrodisiakum. Kdyby se nedejbože někdo otrávil, musely by se nejprve objevit afrodisiakální účinky, protože halucinace nastávají až při 100 kkrát větší dávce. Jelikož okvětní lístek tvořil miliardtinu objemu čaje, není to reálné.


  • Důvody:
  • 1) potřebují vydělávat na laboratorních testech
  • 2) Měření dokážou zjistit i 100-1000 krát nižší koncentrace, než je bezpečnostní limit

 

Žádné herbicidy, pesticidy, insekticidy

nedokážou v bezpečných dávkách vyvolávat rakovinu ani nemoci. Éčka nemohou ničit zdraví. Konzervační látky jedině mohou způsobit průjem. Ale na průjem se neumírá.

Stárnutí a rakovinu způsobují akcelerátory stárnutí přírodního původu a přírodní i umělé kancerogenní látky. Jestliže něco není akcelerátorem stárnutí, tak vám to nemůže způsobit žádné nevratné změny jako je stáří a chronické nemoci. Potraviny urychlující stármutí jsou velmi oblíbené a konzumují se ve velkých množstvích. Já neříkám, jestli je to dobře nebo špatně, když je planeta přetížená lidmi.

Říkám jenom, že žádný herbicid Roundup glyfosát, ani žádný jiný vás nemůže zestařit. Jestli chcete udržet své mládí, měli byste přestat poslouchat nevzdělané nedouky.

 

Zde vidíte příklad z diskuse, jak nakukali pánovi, že stárnutí a nemoci jsou způsobené nečím jiným než akcelerátory stárnutí.

Rudolf Moravský únor 2019
Řekni kolik let se zapodíváš výživou… Znalosti kterými pan Calábek disponuje som naopak excelentní a byla laboratorně prokázána. Chemické látky se vyrábí čisto z ekonomických důvodů a ne pro dobro pacienta. Ty ho postupne jen ničí svými nežádoucími účinky, ale kvalitativní úroveň a léčebný účinek přírodních látek nemohou nikdy dosáhnout, protože jsou izolovaně syntetizované.
Mnohé ty „módní“ látky jsou známé už mnoho staletí i tisíciletí, jiná věc je, že vlyvem masivního lobbingu a propagandy medické mašinerie se zatím zásadně neprosadili a lidé pořád věří bludům o prospěšnosti chemie a o spasitelském syndromu ortodoxní západní mediciny, jejíž cesta je už dávno ve slepé uličce.

Shrňme si, co tvrdí šarlatáni:

Stárnutí je způsobeno syntetickými chemickými látkami
a vedlejšími účinky léků

a jak je to doopravdy:

Je to naopak. Šarlatán dělá to, z čeho obviňuje konkurenty. V odstavci o něco níž je odkaz na podvodný článek. Můžete vidět, že podvodník používá podobné argumenty a rétoriku jako pán s vymytým mozkem.

 

 

Co chce zákazník, na tom se nejvíc vydělá

Co chce zákazník?


  • Aby stačila jedna piluka denně. Nejlépe taková, která vyřeší všechny nemoci
  • Aby nemuselo užívat stále, ale třeba jednou za rok
  • Aby to nestálo víc než lístek do kina
  • Aby všechny složky byly v jedné pilulce za den
  • Aby to bylo prověřené odzkoušené

Konkrétní příklad:
120 letá stařenka vymyslela způsob jak překonat 100 let. Čistí si cévy, a tak se jí živiny dostanou do všech částí těla. Čistí jednou za 2 roky (úsporné). Přípravek je sice dražší, ale stačí kůra co 2 roky.

Tady máte ukázku celého příběhu Dolgozhitelnitsa

https://lifeblg.ru/cz/dolgozhitelnica-detonic/

 

Asi je vám jasné, že dolgozhitelnica si vydělá mnohonásobně víc než já, který se vám snaží pomoct předat na sobě vyzkoušené metody. Které jsou podložené vědeckými důkazy schovanými v placených vědeckých serverech.

Vy si můžete skutečně čistit cévy levným vitamínem K2. Bude vám o dost líp. Přesto se po něm nedožijete 120 let. Ke mně už přišlo několik zákaznic, co byly zkroušené bolestí, vypadály ztrápeně. Když si přišly pro druhou lahvičku vitamínu K2, tak bych je ani nepoznal. Prostě normální ženská, po které se chlap ohlédne.

 

Musí to být přírodní, bez éček a bez chemických látek, košer

Chcete opravdu přírodní bez éček a zůstat o něco déle staří, nebo raději zůstat 2 krát déle mladí?

 

A co když pochybí finance na dovolenou?

Můžeme být bez jídla – ne.
Můžeme být bez střechy nad hlavou – ne
Můžeme být bez páteční zábavy – ne

Léky proti stárnutí – bez těch se obejde každý

Tak já bych to neriskoval. Vyslechl jsem si odstrašující případy zákaznic, které přestaly užívat léky proti stárnutí. Hádejte proč léky užívaly?. Většina z nich měla dobře placené zaměstnání, ale jelikož byly v předdůchodovém věku, klimbala se pod nimi židle. Zákaznice mi uvěřily, že se jim zvýší výdrž, výkonnost. Dokonce to překonalo očekávání, otrnulo jim, udělalo se jim tak líp, že se rozhodly vyhodit si z kopýtka.

Jenže co se nestalo. Hned po návratu z dovolené se objevily původní neduhy v plné síle. Stačilo pár absencí a zakrátko paní nohla jen vzpomínat, jak se jí krásně žilo s vysokým platem. To je pohádky konec. Dál už nebylo nic. Paní již neměla peníze na sadu proti stárnutí. Nemohla začít znovu a zůstala uvězněná ve svém stárnoucím těle.

 

Závěr

Většina lidí, hlavně ti, co to čtou ze zvědavosti a nechtějí zůstat mladí, se domnívá, že je chci podvést a prodat jim neúčinný prostředek ke zpomalování stárnutí. Domnívají se, že kdyby to šlo, určitě by metoda zpoomalení stárnutí byla utajovaná. Jak jste viděli na obrázcích, proces stárnutí se dá nenápadně manipulovat a urychlovat.
Realita je taková, že už podváděni jste, a sice 60 let a kupujete se neúčinné prostředky proti stárnutí, dokonce i akcelerátory stárnutí.

Položím vám otázku: Kdyby byl vynalezen jeden prostředek, který by dokázal zpomalit stárnutí o polovinu, myslíte si, že by ho
a) vesele prodávali za příznivou cenu
b) nebo by stát zatížil ten lék vysokou spotřební daní
c) byl by ten objev nějakým způsobenm utajen
d) byla použita osvědčená metoda sezinformací, hlásající, že je to škodlivé?

Tajemství dlouhého života není střeženo pod zámkem, ale naopak přehlušeno množstvím nepravdivých obrácených informací. Dostupné antioxidanty pojídané jednotlivě mají mizivý nebo i záporný účinek. Tím pádem nikdo nevěří, že léky proti stárnutí existují. A i ten, kdo by je zkusil a osvědčily se mu, nemůže je doporučovat známým, protože ti, kam se podívají, se dočtou, že je to škodlivé a nebezpečné.

 

Proč já si myslím, že to vím líp?

zeptal se mě jednou člověk v komentáři. Měl jsem štěstí. Začal jsem se o anti-aging zajímat už před 41 lety. Tehdy byly informace přístupné ve vědecké knihovně za minimální členský poplatek. Princip stárnutí byl objeven už v roce 1956, takže já jsem přišel k hotovému. Dezinformací nebylo vůbec tolik, jen v televizi běžela propagace potravin zrychlujících stárnutí. Nebylo to v každém článku, ve všech novinách a neradili to všichni poradci, tak jak v současnosti. Vědecké práce byly vědecké. Ty podvodné o cholesterolu a nasycených tucích se daly snadno odhalit, protože se psalo k věci a komerční upravené „vědecké“ práce byly vzácností. Jelikož další princip stárnutí odhalen nebude, protože už jeden vznikl, tak mohu s jistotou říct: Jakékoliv další novoty, bezplatně sdělované poznatky o stárnutí a omlazování vám mohou leda zkrátit život.

 

Zeptejte se na cokoli teď hned

Vytvořeno: 8.2.2020 – 25.7.2020