Co myslíte, je lidí, kteří chtějí zůstat mladí hodně nebo málo? I lidí, kteří se snaží žít zdravě je dost. V tomto článku si vysvětlíme, proč se jejich úsilí míjí účinkem. Co je to vlastně zdravé?

Všechno, co nějaká blogerka prohlásí za zdravé, nemusí mít ještě léčivé nebo mládí zachovávající schopnosti.  

 
 

Proč tak málo lidí zůstává mladých i když toho tolik dělají?

  1. Přerušované hladovění je opěvováno jako zaklad antiagingu. Já provádím intermitentní hladovění 39 let a strávil jsem hladem 13 let. Můžu vám potvrdit, že hladovění má velmi malý vliv na délku života, prodlužuje snad o 10%, tedy o 4 roky za 39 let. Vědcům vyšly sice výsledky 2-3 násobné prodloužení života, jenže to bylo za předpokladu, že zvířata hladověla v době od narození do puberty. Ale to je pro vás nereálné. Hladovějící lidé působí mladším dojmem protože vychrtlostí z dálky připomínají mladší lidi a také jak musím uznat, si déle udrží vyšší hladinu pohlavních hormonů.

  2. Žádné potraviny významně nezpomalují stárnutí. Vy můžete se vyhýbat potravinám urychlujícím stárnutí, a i to vám prodlouží život jen o 10-20%.

  3. Veškeré léky výrazně zpomalující stárnutí jsou syntetické chemické látky. A to asi u lidí milujících potraviny urychlující stárnutí moc v oblibě nebude.

  4. Dieta napodobující hladovění, je rafinovaný podvod. To vymýšlejí lidi, kteří mají čuch na to, jak vydělat peníze. Lidem vadí hlad, tak proč nevymyslet hladovění bez hladu?

  5. Vegetariáni budou mít vždycky více zažívacích i jiných zdravotních problémů. Je to dáno tím, že rostlinné potraviny jsou plné jedů a špatně stravitelných složek. Zvíře stravu rozžvýká, stráví a škodlivé látky odfiltruje a v jeho těle už jsou jen samé prospěšné živiny, esenciální aminokyseliny, nasycené tuky a konjugované mastné kyseliny. Vše, co je potřeba pro dlouhý život bez nemocí.

  6. Stárnutí si představme jako děravou hadici a utíkající vodu jako vaše mládí. Když ucpete dejme tomu jednu díru z 10, tak se nic zvláštního nestane. Když ucpete 9 děr z 10, tak tou posletní bude stříkat 2x víc vody. Jestli máte strategii ucpávat jen ty díry, které jsou vám sympoatické, tak to pravděpodobně děláte úplně zbytečně.

  7. V současnosti už jsou všechny způsoby jak prodloužit život o 100 až 200% objevené, Takže se vymýšlejí méně nebo spíš nepatrně účinné způsoby ke zpomalování stárnutí. Díky tomu se daří, aby i zájemci o dlouhý život nežili zbytečně dlouho a nenarušil se důchodový systém.

  8. Pokud omládnete o méně než 3 roky, tak to ani nepoznáte. Takže i kdybyste užívali účinné léky proti stárnutí, tak přibližně 6 let byste žili v nejistotě, jestli to vůbec funguje. Stačí, abyste si doplnili chybějící hormony a bude se vám zdát, že jste omládli možná o víc než 3 roky. Léky proti stárnutí nejsou žádné bestsellery a to, co se nabízí, jsou spíše různé životabudiče a stimulanty, které mají vaše tělo vybičovat k výkonům jako za mlada.

  9. To je důvod proč lidé nechtějí užívat léky proti stárnutí. A jak zestárnou a mají spoustu nemocí, tak už jim na ně nezbydou peníze, i kdyby nakrásně změnili názor.

 

2 věci způsobují, že je málo lidí je viditelně mladších

1a) Jednak je to tím, že se internetem šíří dezinformace. Některé vznikají samovolně. Například chytrolíni, kteří chtějí získat návštěvnost, vytvoří odpovědi na otázky ktreré lidi zajímají. Například, které potraviny urychlují stárnutí, nebo po kterých potravinách si zachováte mládí. To se píše vyloženě podle marketingových zásad. Ne krutou pravdu, ale to, co chtějí lidi slyšet.

Co chtějí slyšet? Tak především dlouho osvědčené informace, a pak také nějakou výmluvu pro případ, že by se jim to nepodařilo, jako např. „Mládí lze udržet jen usilovným cvičením, dostatkem spánku a bezstressovým povoláním.“ Takže když ta blogerka tam dá dlouho známé informace a nějakou tu výmluvu, tak jí to zaručeně budou lidi věřit a google to lidem naservíruje. A k tomu může připsat prakticky cokoliv.

Naproti tomu informace, že veselí lidé žijou stejně dlouho jako smutní a ztrápení, že se dá mládí udržet pomocí syntetických chemických látek působí nevěrohodně a vyvolávají nelibé pocity. Google určitě nezobrazí nikomu jako první výsledky, které by nelibé pocity vyvolávaly. A tak není divu, že mezi lidmi jsou rozšířené dezinformace.

1b) Jsou i záměrně šířené dezinformace, které mají za cíl zvýšit zisky zdravotních pojišťoven. Pojišťovny dostávají od pracujících procenta z příjmu, zatímco za důchodce pevnou částku, která ani zdaleka nepokryje zvýšené náklady ve stáří.

 

2a) Boj proti stárnutí je proti lidské přirozenosti. Lidi většinou chtějí jeden nejúčinnější lék a hned jak se jim uleví, udělá líp, přestanou ho brát. Proti stárnutí nění žádný jeden lék jako cytostatikum proti rakovině, antibiotikum proti baktériím. Stárnutí má několi příčin a ještě více je cest, kterými nám mládí odchází.

 

Sdělovací prostředky radí smířit se a stárnout


Video „Kak nestaret“ ukazuje typické rady, po kterých budete stárnout stejně rychle jako druzí. Klikněte na video!

 

Stárnutí není nemoc

Stárnutí by byla zvláštní nemoc, ze které se nikdo nikdy nevyléčil. Stárnutí je otrava. Chronická. Co nás to dlouhodobě otravuje? Jednak kyslík O2 je vlastně volný radikál. A pak akceleranty stárnutí, těžké kovy a organické sloučeniny, které vytvářejí rostliny jako ochranu proti okusu. A tak úspěšný boj proti stárnutí není jako léčba a musí být soustavný.

 

Jak to dělá zpěvačka Cher?

Úchvatné tělo v 71 letech. Lidé jsou z ní u vytržení. Pronášejí slova, že její hlas je podněcující, uzdravující. Když se podíváte na její maminku, která je suchá jako proutek a relativně zdravá, tak vám dojde, že Cher nemusí pro svou postavu nic dělat. Má štěstí. Jednoduše bere léky proti stárnutí a počká si až druzí zestárnou. A z ní se stává čím dál více obdivovaná hvězda.

Video – Cher v 71 letech

  

Jak už jsem řekl Cher je zdravá, energická a od přírody štíhlá. Nemusí užívat léky na nemoci, ani na hubnutí. Proto se může soustředit na léky proti stárnutí.

Běžní lidé, naši zákazníci si po nějaké době vybírají jen ty doplňky, po kterých se cítí lépe. Ostatní vysadí. Potřebujou, aby se jim do škatulek vešly léky proti bolestem, osteoporóze, proti zánětům a únavě, a tak dále. Takže nakonec stárnou stejně rychle jako dřív.

  

 

Zůstat stále mlád není nic tak těžkého ve srovnání s cvičením, sportováním, líčením, vařením. Jenom polknete ráno, v poledne a večer. Ale nesmíte do toho plést emoce, pocity, dojmy. Nemyslete si, že já vás tady nějak přesvědčuji. Pro mě stejně jako pro ostatní je lepší, když zestárnete dřív a zůstane více peněz na důchody. Já se jen podivuji, že tak lehký úkon jako převrátit do sebe za den 3 štamprle skoro nikdo nezvládne.

 

Léky proti stáří nejsou totéž, jako léky proti stárnutí.

Léky proti stárnutí v horizontu několika měsíců nic nedělají. Nemají ani vedlejší účinky. A to je asi kámen úrazu. Lidi chtějí všechno hned. Různé hormony, koenzymy, vitamíny i stopové prvky působí hned a zlepšují celkovou výkonnost a pocit spokojenosti.

Jak tělo stárne, přestávají se tvořit různé hormony a enzymy a koenzymy. Když je doplníte, začnete se cítit znatelně líp. I když jen v okamžiku, kdy jste je začali brát a k dalšímu zlepšování nedochází. Po vysazení je vám hůř. Mnozí znají tyto léky na stáří:

Opravdu se po nich cítíme líp. Ale nevyrovnají se lékům proti stárnutí. Když stárnete poloviční rychlostí, tak čas vaše tělo tak neznetvoří, protože malá poškození se stačí regenerovat. Jste déle mladí a dostává se vám něčeho, co druzí nemají. Podívejme se na zpěvačku Cher. V 72 vypadá na 50, ale přitom lidi jsou z ní hotoví víc, než když by byla obyčejná padesátnice.

 

70 letá Cher se svou 90 letou matkou Georgia. Dole Meryl Streep 69 let s Cher 71 let.

 

 

Teorie kumulování poškození z oxidačního stressu

postupně přestává být považována za hlavní a vymýšlejí se nové a nové možnosti jako léky napodobující hladovění, prodlužování telomer. Proč asi? Lidí bojících se smrti je dost, a tím že si na internetu hledají způsoby prodloužení života, nastala by úplná anarchie. Díky nepatrně účinným metodám a doplňků se daří zařídit, že umírají v běžném věku a nezvyšují se výdaje na důchody.

 

Omlazování prostřednictvím odstranění senescentních buněk.

Toto je asi nejoblíbenější teorie, která tvrdí, že senescentní buňky špatně fungují a způsobují, že tělo ztrácí výkonnost a pružnost. Po odstranění senescentních buněk se mají vytvořit nové buňky funkční a tělo by se omladilo. Zatím nikdo neměl odvahu to vyzkoušet na sobě, protože to fungovalo jen u geneticky upravených zvířat s kratší délkou života, ale nefunguje to u normálně stárnoucích zvířat.

Nebudu vás napínat, odstraňování senescentních buněk je jen další bouda na investory, aby zaplatili „výzkum“. Přesto se najdou lidé, kteří k tomu upínají naděje a věří, že jednou pomocí toho omládnou.

 

Proč omlazování není reálné?

Všichni víme, že čas se nedá zastavit. Navíc lidský organismus je tak složitý, že by s tím vědci budoucnosti měli dost piplačku. Představme si tak jednoduchou věc, jako je omlazení drátěného plotu. Neexistuje žádný přípravek, kterým byste natřeli plot a on by se zbavil rzi a byl by zase hladký, jako nový. Copak se může přeměnit zpátky na železo rez, která už z drátů odpadla?.

Veškeré ty procedury po kterých se osoba cítí mladší, jakoby znovuzrozená, jsou podvod. Podvod vymyšlený pro bohaté lidi, který z nich pravidelně vyzobává poměrně značné sumy. Jednoduše proto, že efekt za pár dní vyprchá a kůra se musí opakovat.

 

Nemrhejme časem!

Donald Trump ve své knize o zbohatnutí přirovnal život k platební kartě, kterou dostaneme při narození a má dobu platnosti na celý náš život. Důležitější otázkou než kolik máme na kartě peněz je čas, jak dlouho můžeme utrácet. Jestliže vám chybí čas, žádné peníze vám ho nevytvoří. Zracené peníze je často možné získat znovu. Co děláte se svým časem, je významné téma, protože promarněný čas se vrátit nedá.

 

Kdyste se dívali na čas jako na peníze, zacházeli byste s ním opatrněji

Představme si případ, že by promrhání čtvrt hodiny znamenalo ztrátu 1000 Kč, uvažovali byste víc, jak těch 15 minut strávíte? Myslím že ano. Co by bylo náplní promarněných 15 minut. Kdybyste pracovali v médiích, pak by sledování filmu nebylo mrháním času. Podobně pro lidi pracující v pohostinství, není prohlídka nové restaurace ztrátou času. Kdaždý z nás by odpověděl jinak a myslím, že všichni si uvědomíme, když marníme čas.
Našli byste 4-10 hodin týdně na své finanční vzdělání, abyste mohli efektivněji investovat?.

 

Mnozí nedoceňují prodlužování života

Když vidíme, jak je obtížné ubránit se mrhání časem, nestálo by za to věnovat mnohem menší úsilí prodloužení svého mládí nebo života? K tomu, abyste získali denně 24 hodin, vám stačí přečíst si o zákonitostech stárnutí, nachystat si léky, a pak už jen 3 krát denně polknout kalíšek s léky.

Zatímco ušetřit týdně 4-10 hodin vyžaduje značné sebezapření, chystání a polykání léků pouhé 2-3 hodiny týdně vám zdvojnásobí čas. V době kdy mi bylo 17 let, tak existovaly léky, které prodlužovaly život jen o 10-20%. I tak jsem, si dokázal spočítat, že to má ohromný význam. Kupoval jsem si je, i když první užitek jsem mohl očekávat až po více než 10 letech. Nikdy jsem nepochyboval, že jsou to dobře vynaložené peníze.

 

Dnes existují léky prodlužující život o 100-200%

Dnes jste na tom nesrovnatelně lépe. Za 4000-7000 Kč měsíčně si prodloužíte život dvojnásobně. Za 4000-7000 získáte 30 dní navíc, tj. 720 hodin. Hodina života navíc díky lékům proti stárnutí vás vyjde na 5,5 až 9,7 Kč. Přitom nám každá hodina může vydělat (jak komu, stovky až desetitisíce).

Co vám tedy brání? Řekl bych, že nechcete být za osla, který utratí nezanedbatelnou částku, aby pak zjistil, že to mělo zanedbatelný efekt.

 

A přesto to většina lidí dělá

Utratí nezanedbatelnou částku za zanedbatelný efekt. Krásně to vyjádřila paní, která mi dnes napsala děkovný dopis:

úryvek z děkovného dopisu
Tyto stránky s potravními produkty jsou velice zajímavé, neb uvádíte takové výrobky, jichž většina je pro mě neznámá, anebo v jiné formě (např. Vít. C aj.). Zatím se tu orientuji, vybírám, a pak asi vylučovací metodou některé vyřadím, protože by se hodily všechny :-))). pokračování

 

Jakou ona na to má odbornost, aby to zvolila správně?

Na trvanlivých potravinách můžete vidět, že když je ochráníte před oxidací, prodlouží se životnost více než 10 násobně. Kdyby někdo neodborně ta ochranná opatření zredukoval, klidně životnost zkrátí z 10 násobku na 2 násobek. Například kdyby snížil teplotu v mazáku z -18°C na -12°C, tak by životnost pětinásobně zkrátil.

 

Co to způsobí?

Oni si z uceleného systému, kde položky spolupracují a některé jsou nenahraditelné, vyberou jen to, co jim připadá sympatické. Rozruší komplexní účinek. Výsledek je, že utratí nezanedbatelnou částku za mizivý efekt. Proč mě tedy někteří lidé (většinou nic nekoupili) obviňují, že jsem je chtěl napálit?. Vždyť 95% zdejších zákazníků se napálí sami tím, že odmítnou mé (myslím si, že hodnotné) rady obsažené v eboocích Stálemladí. Ať to nepodávám tak skepticky, nakonec jsou spokojení s tím, co si vyberou, dělá jim to dobře. Jen to mládí si prodlouží o pouhý zlomek toho, co jsem jim sliboval.

 

K čemu je nám dlouhé mládí?

Jak se říká, každý, kdo je starý, je odborníkem na stáří. Jenže to už je pozdě. Podívejme se na výhody mládí, dokud jsme ještě mladí. Vzpomenete si, jak jste se cítili, když jste byli o 10 let mladší? Kolik jste dokázali, kolik jste měli energie, jak vám všechno šlo snadno. Za 10 let to bude všechno zase horší. Snadno si představíte, jak je to výhodné, když to nastane až o 10 let později.

Při braní léků proti stárnutí můžete dělat to, co vaši vrstevníci nemůžou. Ale navíc máte výsadní postavení, jak je to krásně vidět u Cher. Lidi jsou raději v její společnosti a ztrácejí strach ze stáří. Má více času na růst svých dovedností, vytvořila více bestsellerů. A je slavnější než jiné zpěvačky o 20 let mladší, které už musejí ukončovat kariéru.

 

Zpomalit stárnutí mohou jen významní lidé

Asi mi dáte za pravdu, že bezvýznamný človíček, který je na tomto světě zbytečný, asi nebude toužit dlouhověkosti. A i kdyby ano, brzy to vzdá, jakmile mu dojdou peníze na dovolenou. My, kteří máme poslání, potřebujeme na dokončení více času. A tak vám přeji, aby se vám vše, co jste si předsevzali splnilo. A abyste si k tomu vyhradili 2-3 hodinky týdně, neboť tak získáte 2 ktrát více času.

 

Časté námitky

Stává se mi, že někteří lidé říkají: Kdyby ty léky proti stárnutí fungovaly, bylo by více lidí, na kterých je to poznat. Jestli máte takové a podobné námitky, napište je dole do komentářů a já vám na ně odpovím (podám důkazy).

 

Proč vám tu prozrazuji takové vzácné tajemství?

Já z praxe vím, že lidi si to udělají po svém. A jestli pod vlivem mých ebooků Stále mladí přibydou 2 dlouhověcí, tak se kvůli tomu určitě nebudou muset snižovat důchody. Anebo kdo ví? Třeba mezi nimi budete i vy.

 

Pozor na přírodní chemické látky

Jak jsou všichni plní nadšení z toho, že výrobci nahradili „ďábelská“ azobarviva nestabilními blednoucími. Je to jen marketingový trik, nejen od pana Tuny. Azobarviva patří mezi nejbezpečnější chemikálie na světe. Nejzákeřnější jedy jsou přírodního původu, ať už muchomůrky, blín, černé oko, všecko jsou to přírodní chemikálie. Rostliny obsahují mnoho jedů jak prevenci okusu, psoraleny zesilující škodlivost UV záření, nenasycené mastné kyseliny, které narušují střevní mikroflóru. Co je nejzávažnější, i substance urychlující stárnutí a degeneraci jsou výhradně přírodního původu. Když chcete brzo zemřít, jezte přírodní substance.

Je oblíbená taktika šarlatánů doporučovat lidem přírodní chemické látky. Dlouhou dobu je znám fakt, že vegetariáni žijí kratší dobu než masožravci a to právě kvůli obsahu přírodních jedovatých substancí. Schválně neříkám přírodních chemických látek, protože někdo by si mohl myslet, že to do rostlin někdo přidává uměle. Když porovnáme toxicitu přírodních chemických látek a umělých chemických látek, tak co je horší? Syntetické chemické látky jsou testovány a kontrolovány – jsou bezpečné ve schválených množstvích. Ale rostlina se neptá, jestli vyhovuje obsah jedů bezpečnostním normám. Potřebuje se bránit proti okusu. A proto pozor na nevědecké a marketingové informace.

 

18.8.2018 – 10.11.2019