Popis

• Prebiotická rozpustná vláknina
• Frukto Oligo Sacharidy
• Podporuje růst probiotických bakterií
• Zvyšuje absorpci vápníku
• S Orafti Synergy 1, probiotika a probiotikum obsahují bakterie
• Vhodné pro vegetariány / vegany

 


tento výrobek u dodavatele
stojí jen 70% zdejší ceny
M

 

Inulin a frukto-oligosacharidy (FOS) jsou rozpustné prebiotické vlákniny, které podporují střevní a celkové zdraví díky jejich fermentaci střevní flórou, za účelem získání důležitých metabolitů včetně kyseliny mléčné a octanu, propionátu a butyrátu mastných kyselin s krátkým řetězcem. Tyto metabolity pomáhají udržovat správné pH ve střevě, odrazují růst nepřátelských bakterií, snižují vstřebávání toxického amoniaku a pozitivně ovlivňují zdraví kostí zvýšením biologické dostupnosti dietního vápníku. Navíc acetát, propionát a butyrát podporují integritu střevních buněk, které lemují střevo a podporují zdravý metabolismus lipidů.

Orafti Synergy1 dodává do střeva jak sacharidy s dlouhým řetězcem, tak i krátkodobé řetězce, čímž optimalizuje růst užitkových bakterií.

 

„To není chemikálie nebo lék“, vysvětluje doktor Reimer, „ve skutečnosti je to potravinářský výrobek, který se již používá ve věcech jako je jogurt, cereálie a kojenecká výživa. V předchozí studii s potkany jsme zjistili, že vláknina zvyšuje hladinu hormonu sytosti nazývaného glukagonu podobný peptid(GLP-1) v těle a ve střevě zvyšuje aktivitu genu, který pomáhá tělu vytvářet více GLP-1.“

Dr. Reimer, který je členem kineziologické kliniky Univerzity v Calgary, a kolegové zahajují první testy na vlákninách na základě výzkumu, který byl projednán ke schválení v peer-reviewed časopise. Reimerová a doktorka Jill Parnellová z University of Calgary zjistila, že hubení i geneticky obézní potkani, kterým byla podávána dieta vylepšená oligofruktózou a inulinem (jiný FOS) po dobu 8 týdnů, výrazně snížili příjem potravy a prokázaly zlepšené profily lipidů v krvi. Dospěli k závěru, že „doplňování prebiotické vlákniny může být použito jako dietní léčba obezity, srdečních chorob a diabetu typu 2.“

Agonisté GLP-1 jako např. Victoza (liraglutid) se používají k léčbě obezity, skutečně fungují, ale léky jsou to drahé. Oligofruktóza je za desetinu ceny.

 
Navrhované využití
Zamíchejte 1 lžíci do vody, džusu, proteinového nápoje, smoothie aj. Vezměte 1 až 2krát denně.

Ostatní přísady
Žádná pšenice, bez lepku, bez sójových bobů, bez mléčných výrobků, vajec, bez ryb/měkkýšů, bez arašídů/ořechů.

 

Supplement Facts
Serving Size: 3 g (1 Scoop)
Servings Per Container: 60
Amount Per Serving % DV*
Calories 6
Total Carbohydrate 3 g 1%
Fiber 2.5 g 10%
Inulin-FOS (FructoOligoSaccharides) (Orafti Synergy 1) 3 g
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.

 

 

Vytvořeno: 28.1.2018 – 13.9.2020