Popis

Slavný antioxidant 4-terc. butyl-3-hydroxy-metylfenol, zkráceně butylhydroxytoluén. Je to nejsilnější známy antioxidant (E321) schválený pro potraviny, se kterým Denham Harman již v roce 1967 dosáhl prodloužení poloviční doby přežití u krys o 70%. Sám se dožil 98 let a to účinky antioxidantů objevil až po padesátce.

Již půl století prodlužuje trvanlivost potravin. Třebaže proti němu bojují různé organizace na ochranu spotřebitele, podařilo se nám získat tento produkt v podobě kapslí, a tak můžete i vy prodloužit svůj život. Pomáhá mimo jiné proti herpes viru. Bylo zjištěno, že má anti-virový účinek, zejména při užití proti rodině herpetických virů. Každá kapsle přípravku BHT Plus obsahuje 180 mg BHT plus 80 mg askorbylpalmitátu.

Navrhované použití
Otevřete jednu kapsli a přidejte obsah na jeden litr oleje na smažení nebo mastné potraviny, jako je arašídové máslo, které již neobsahují BHT, BHA, TBHQ nebo propyl galát. Ohřejte až do zahřátí na dotek a zamíhejte nebo protřepte, aby se  rychleji se rozpustil. Prospěšné je přidat 1 kapsli do láhve vína. Nemění chuť. Nedopité víno zůstane několik dní čerstvé a nezhořkne.

 

Vytvořeno: 17.4.2016 – 3.6.2021