V prevenci Alzheimerovy demence svítá na lepší časy. Ale vyhráno nemáme. Lék, který na Alzheimerovu nemoc je, lékaři nechtějí. Uvažujte se mnou!. Kdyby se ten lék podával, tak co se stane? Poškození mozku už se do původního stavu nevrátí, jen by se zpomalil další průběh nemoci. A to znamená co? Že by ten dementní člověk žil a trápil se podstatně déle. Ony by to zdravotní pojišťovny uhradily. Ale perzonál se nerad stará o nemocné s AD, protože to je pohled jen pro otrlé.

 

Původce, příčina Alzheimerovy nemoci

Chcete trochu nápovědy?. Když ve stáří začíná chybět inzulín, začíná docházet vlivem zvýšené glykace k degeneraci kapilár, očí, neuropatie a nefropatie. Ke zdárné funkci nervové soustavy je ovšem třeba více hormonů. Když vezmeme každý jednotlivý hormon, tak při jeho nedostatku se zhoršuje činnost mozku. Některé hormony nejsou oblíbeny mezi lékaři, zvláště když je u starých lidí považují za postradatelné.

Azheimerova choroba (dementia praecox) vlastně není choroba, ale je to jen projev stáří u lidí, kterým chybí více hormonů, ale je jim doplňován jen inzulín, jehož účinek je s ostatními hormony provázán. Demence téměř nepostihuje lidi, když shodou náhod dostávají hormon nepostradatelný pro funkci mozku, kosti, paměť a imunitu. I proto ten hormon nebývá dáván do souvislosti s demencí.

 

Alzheimera lze včas odhalit testem ztráty čichu

Demence všeho druhu se manifestuje ztrátou čichu. A čím je způsobena ztráta čichu?

Ztráta čichu se vyskytuje při snížení hladiny mužských nebo ženských hormonů. Hormony jsou lékaři nesprávně zařazovány jako pohlavní, přestože děti mají třetí typ pohlavních hormonů, které na růst pohlaví nemají vliv.

Ženy to mají dobré, protože už prababička učila vnučku, že od 50 bude užívat hormony. Ženské hormony stojí 100-300 Kč na měsíc.

Ale mužské hormony výrazně podražily a jsou pro důchodce nedostupné. Další postřeh je, že jakmile vám bude diagnostikována demence, žádný lékař vám hormony nepředepíše. A to hlavně z důvodu, že poškození se již nenapraví. Naproti tomu, budete-li hormony užívat, je pravděpodobnost objevení se demence mizivá.

Můžete to vidět na příkladu Michaela Schumachera. Jeho poškození mozku vzniklo z důvodu, že lékař na JIPce mu přerušil hormonální substituční léčbu. „Na co ležák potřebuje pohlavní hormon?“, řekl si doktor. No vidíte, a nyní už ani milióny mu mozek nespraví.

 

Proč se lidem nedaří zvrátit průběh Alzheimerovy choroby, ať dělají, co dělají

To je snadná odpověď. Lidé vždy hledají zkratky. Místo, aby průběh nemoci zpomalili, užívají symptomatické léky s okamžitým účinkem. Tedy léky, které nemoc neléčí jen zmírňují příznaky. Dá se to přirovnat, jakoby užívali různá kloubní maziva pro zmenšení bolesti kloubů, ale nebrali léky proti degeneraci (ty náhlé bolesti nezbaví).

Tím prošvihnou vhodnou dobu k zastavení nemoci. Jakmile choroba neléčena pokračuje, zhorší se myšlení, pacient přestane o sobě rozhodovat. Rozhodují o něm, jiní a ti už o zpomalení průběhu jeho nemoci nemají zájem, naopak. To je celé. Proto vás důrazně vyzývám, abyste dali přednost lékům zpomalujícím degeneraci (stárnutí)!. To za vás nikdo jiný neudělá.

 

Proč se zvyšuje výskyt Alzheimerovy demence?

Snižuje se obsah vitamínů a stopových prvků v půdě. Naopak se zvyšuje příjem těžkých kovů, zvláště kadmia. V podstatě se zkracuje průměrná doba dožití a zvyšuje polymorbidita, tedy nemocnost na více chorob. Lidé jedí málo čerstvých potravin a dávají přednost ochuzeným předpřipraveným potravinám, konzervám a sušenkám. Mnozí ani neznají mléko, a když se zeptáte v obchodě na mléko, ukážou vám trvanlivou konzervu.

Obchody jsou plné nekvalitních a podřadných potravin. Kdo to tam kupuje? Někdo to musí nakupovat, jinak by to nenaskladňovali. Důvod, proč jsou obchody plné nekvalitních a podřadných potravin, je mimo jiné v tom, že nákupčí v domovech důchodců a nemocnicích mají velkou tržní sílu a tím pádem spolurozhodují o tom, co se na pultech prodává. Pro pochopení dodávám, že nákupčí v ústavech tvoří lidé bez vzdělání, kteří se řídí jen požadavkem, aby toho bylo co nejvíc za málo peněz, a sami to nemusejí jíst ani připravovat.

 

Jaké budou léky na senilní demenci v budoucnu?

Mnoho lídí čte články o demenci a domnívá se, že až vědci odhalí, tajemství procesů, které vedoucí k demenci, že se nemocní zázračně uzdraví. Musím vás zklamat. Všechny ty procesy jsou jen adaptační reakce na poškození mozku stárnutím. Jelikož stáří nejde vrátit zpátky, tak ani změna podružných procesů, která pak nastává, nebude už mít žádný vliv.
Podle toho také vypadají potravinové doplňky proti demenci. Zlepšují myšlení, zvyšují výkon mozkových buněk, paměť, inteligenci, atd. Tytéž léky mohou použít mladí studenti ke zvýšení výkonnosti před zkouškami. Nebo kdokoliv, kdo se chce lépe soustředit na duševní práci. Dokonce i při hře vám zajistí výhru.

 

Léčba Alzheimerovy demence

Otázka:
Pomáhají nějaké doplňky skutečně s mozkovými funkcemi, jako je paměť a poznávání?

Odpověď:
Existuje několik doplňků, které mohou poskytovat skromný přínos s pamětí a poznávání u určitých osob: Jedná se o rybí olej, některé vitamíny skupiny B, flavanoly z kakaa, fisetin, kurkumin (z kurkumy), Huperzine A, Vinpocetin, fosfatidylserin, a acetyl-L-karnitin. Koenzym Q10 může zmírnit vedlejší účinky statinů, včetně ztráty paměti. Je však třeba uvědomit, že některé proprietární formule, které obsahují některé z těchto složek, jako je například Procera AVH, mohou slibovat větší přínos, než naznačují klinické důkazy.

V případě, že užíváte statiny na aterosklerózu, zvažte výměnu za vitamín K2, hořčík a antioxidanty, protože statiny snižují tvorbu pohlavních hormonů a syntézu klíčových působků jako je Koenzym Q, a mohou vám více uškodit než pomoci.

 

Všechny silné i méně známé léky vhodné jako ochrana získáte v našem eshopu v kategorii antiaging, proti stárnutí

 

Vlevo máte seznam antioxidantů, které procházejí do mozku a mohou být použity jak při demenci, tak při degeneraci sítnice.

Antioxidanty, které dokážou zdolat hematoencefalickou membránu, také snadněji procházejí dovnitř buněk, a proto se uplatňují při zpomalování stárnutí.

 

kurkumin
benfotiamin
fisetin
pterostilben
PQQ – Pyrrolochinolin chinon
MitoQuinol
ashwagandha
lutein

 

 

 

 

Nedostižná novinka

Spojuje 6 lahviček do jedné, na 60 dní užívání

vitamin K2 100 mcg - otevře se vám oddíl všech vitamínů ve zdejším eshopu

 
Jenom tento má 6 kritických součástí, které nejsou v žádném multivitamínu
 

Health Booster obsahuje v jedné kapsli vitamín K2 MK-7, 60 x 200 µg.

+ 5 dalších pokročilých složek na ochranu očí,
na mozek
na zvětšenou prostatu
na plodnost
proti zánětům ve vysokém dávkování

 

 

Doporučená literatura:

článek: Zdroj síly našich babiček, vitamín K2

článek: Řepkový a palmový olej, původce civilizačních chorob nebo dlouhověkosti?

V kterých případech mi lékař testosteron nepředepíše a co se s tím dá dělat?

článek: Zpomalení stárnutí blokováním účinku kumulativních jedů

 

10.7.2016 – 4.12.2016