Média nám ukazují známé celebrity, které postihla rakovina, a straší nás. Potěší fotky hvězd se ztrhanými rysy, které dokazují, že stáří je jediná spravedlnost, která dopadne na každého.

Jak bojují se stářím celebrity?

Honí se, cvičí, dodržují diety. Novináři se občas zajímají o osobnosti, které vypadají zachovaleji, a vyptávají se na jejich recept na mládí. Jenže celebrity dělají to samé, co běžní lidé.

Nechávají se ovlivnit reklamou na potraviny urychlující stárnutí. Taky cvičí a hubnou, protože hubený člověk z dálky vypadá mladší. Starají se o zdravou stravu, protože četly knížku Potravinami proti stárnutí. Vyhýbají se aditivům, éčkám a reziduím, protože se to tak má.

 

Lidi nejsou vystrašení jen panem Tunou, který si přeje zvýšit počet prodaných laboratorních Dtestů. Strašení reziduy pesticidů a herbicidů je součástí propagace potravin urychlujících stárnutí. Oni totiž nemohou říct napřímo: Jezte potraviny urychlující stárnutí. Jdou na to oklikou. Nejezte prospěšné oleje, hynou kvůli nim opice. Nejezte chemické látky ani potraviny zamořené pesticidy.

To má jen vyvolat dojem, že ty se podílejí na stárnutí degeneraci a rakovině. Ale skutečnost je taková, že potraviny urychlující stárnutí jsou přírodního původu a obsahují vysoký podíl akcelerátorů stárnutí bez zásahu lidské ruky. Akcelerátory stárnutí jsou obsažené v těch potravinách a vždycky byly i před příchodem extenzivního zemědělství, hnojení a ničení plevele.

 

Látky vyvolávající rakovinu lze nějak poznat, odlišit?

Není to nic záhadného. Rakovinu vyvolávají kancerogenní látky. je to známo minimálně 40 let. V době kdy jsem se o to začal zajímat, tak to již bylo uznávanou součástí vysokoškolských učebnic.

Než vám řeknu, co mají společného kancerogenní látky, podívejme se nejprve na definici, co je jed. Jed vás může usmrtit. Podle toho jakým způsobem, tak můžeme jedy rozdělit na zanechávající následky a nezanechávající.

1) Jedy nervové.
Porušují přenos nervových vzruchů nebo naopak zesilují nervové vzruchy. Příklady nikotin, kurare, organofosfáty. Podstatné je, že když sníte nižší dávku než smrtelnou, tak se z toho dostanete, průjmy přežijete a nezůstanou vám následky.
2) Jedy buněčné.
Zastavují dělení buněk. Buňky které se nedělí, odumřou. Zase je to podobné. Jestliže sníte malé množství (např. muchomůrky zelené) a buňky vám neodumřou, tak to přežijete bez následků.
3) Takto bychom, mohli vyjmenovávat další a další, např. jedy snižující srážlivost krve (vykrvácí se po nich), blokující přenos kyslíku krví, blokující nějaký životně důležitý enzym, atd. atd.

Můžete si udělat pokus s insekticidem (na zabíjení much a komárů). Prostě postříkáte hmyz a nic se vám nestane. Ani nepocítíte, že by to něco dělalo. Přitom účinky organofosfátu by se měly projevovat převahou nervu parasympatiku, tj. průjmy, pocením, rozostřením zraku, zvracením.

 

Co mají společného látky s anti-kancerogenním a anti-mutagenním účinkem?

Látky kancerogenní a akcelerátory stárnutí, jsou si dost podobné. Velká část kancerogenních látek jsou látky mutagení, poškozují DNA, působí zlomy DNA. Mají reaktivní molekulu, často volný radikál, který je vysoce reaktivní.

Zatímco chemické reakce obyčejných látek jsou urychlovány zvýšenou koncetrací jednou nebo obou reagujících látek i teplotou, naproti tomu radikály jsou tak ŕeaktivní, že jim stačí jedna molekula, aby proběhla reakce a vyvolala poškození.

Proč mají volné kyslíkové radikály podobný účinek jako karcinogenní působky?

Vysvětlení je jednoduché. Reakce při kterých se uvolňuje cenergie a probíhají samovolně jsou vždy reakce oxidační. Neexistuje žádné škodlivé redukční činidlo, které by ničilo molekuly prudkou reakcí. Prostě proto, že k redukci musíte energii dodávat.

Radikály at už kyslíkové, dusičnaté mají podobné účinky, protože radikály reagují s jinými molekulami, za vzniku dalších radikálů, vzniká z toho řetězová reakce a mnohonásobná poškození. Jestli vás to zajímá blíž, můžete si vygůůglit Fentonova reakce.

Některé anti karcinogenní látky už znáte

Vy už asi víte, že k zastavování řetězových oxidačních reakcí slouží antioxidanty. Na internetu je velmi rozšířená myšlenka, že antioxidantů je spousta a záleží jen na vašem výběru, který antioxidant je vám sympatičtější a ten vám uchrání zdraví nebo zabrání rakovině. Toto píšou i v eshopu lifeextension, což mě dost zarazilo. Avšak je to pochopitelné. Prodají tak více antioxidantů. Lidé se setkávají s pojmem silný antioxidant, slabý antioxidant, a jsou přesvědčeni, že když si vyberou silný antioxidant, mají vyhráno. Realita je taková, že silný antioxidant i slabý antioxidant mají jen velmi slabý účinek. Nevěříte?

Kdyby to šlo, že by člověk užíval nějaký antioxidant podle vlastního výběru a zpomalilo mu to výrazně stárnutí, tak by určitě existovali lidé, kteří by žili 150 let nebo 200 let. Ale protože to účinkuje slabě, tak vidíme jen lidi, kteří žijí 90 let, 100 let.

Co udělat, aby účinek na zpomalení stárnutí byl výraznější?

Aby účinek na zpomalení stárnutí byl výrazně vyšší, je třeba splnit určité podmínky, nejen koncentraci. Nechci zacházet do podrobností, protože to mnohé ani nezajímá. Ty informace jsou skryté v hloubi internetu. Mně se poštěstilo přečíst si 900 stránkovou knihu z roku 1956 v angličtině, která rozebírá princip stárnutí. Získané poznatky jsem snadno vstřebatelnou formou předal a vy je můžete získat z ebooků Stále mladí 2 a 3.

Možná se zeptáte, proč jsem si nepřečetl nějakou novější knihu? To vám můžu prozradit. Ve vědě se nic nezkoumá 2 krát. Jakmile je to jednou prozkoumané, tak se to bere jako hotová věc a věda se pak soustředí na jiné tajiny.

Já taky čtu novější díla o mitochondriích, telomerech, a dalších hloupostech. Jenže sami víte, že nové věci neúčinkují. (zatím neúčinkují). Začínám z toho mít pocit, že ty nové výzkumy se přinášejí záměrně, aby lidé s představou, co je nové, to je lepší, nepoznali pravdu, stárnuli raketovou rychlostí a zemřeli. A nakonec i různí rádoby vědci, co píšou blogy o stárnutí, tomu také uvěřili a marně čekají na zázrak. Možná to ani není záměr někoho, kdo by chtěl vylidnit planetu. To jen vychytralí prodejci se snaží na sebe strhnou pozornost a přicházejí stále s něčím novým, „lepším“.

Co z toho pro nás plyne? Znamená to, že žádné nové výzkumy vám nedokážou zachovat mládí a mají jen za úkol odvést vás nesprávným směrem, a tak zajistit, že čekáním zestárnete, dostanete rakovinu a zemřete.

Když se o něčem dozvíme z odborné literatury, tak se zpožděním půl roku začne být přípravek nedostatkový a vyprodaný. V poslední době tak byly vlny s astaxanthinem, quercetinem, pak fisetinem. V současnosti frčí zase jiný, ale to vám není nic platné, protože je vyprodaný.

Proč zůstává princip stárnutí a ochrany před rakovinou utajen?

Když princip stárnutí budete znát, vyzkoušíte si, že funguje. Já mám výhodu, že se nikomu nechce číst 900 stánková kniha, a proto tajemství dlouhého mládí zná jen pár lidí. Když ho budete chtít znát taky, stačí, abyste si pořídili krátké knížečky, přelouskali 30 stran. A začnete získávat nezaslouženou výhodu oproti vašim vrstevníkům. Začnete se stávat mladší a mladší oproti nim. Mně někteří vrstevníci po delší době ani nepoznávají. Nechápou, jakto že jsem mladší, když bych měl být stejně starý jako oni.

 

Antikancerogenní látky se poznávají empirickými zkušenostmi

Všechny najednou najdete v kategorii proti rakovině. V popisu zboží někde je jen jedna věta, že brání vzniku rakoviny, nebo že zastavuje vznik metastáz. Kdybyste pátrali v literatuře o každém výrobku s protirakovinnými vlastnostmi, tak najdete obsáhlejší texty, ale všechny budou na jedno brdo. Dokola se v nich opakuje stále totéž.

Seznam všech protirakovinných přípravků

 

Máte osobní zkušenost s rakovinou a chemoterapií? Užívali jste léky, které vám zničily zdraví? Napadlo vás jak to udělat líp?

 

Podělte se s námi v komentářích!

 

Vytvořeno: 27.8.2019 – 20.9.2019