Popis

• Prémiová kvalita již více než 25 let
• standardizován na 40% saponinů
• Aktivní extrakt s celým spektrem účinků
• Tradiční ajurvédská bylina

• Zajištěna kvalita GMP a registrováno FDA
• podpora kojení, na zvýšení progesteronu
• řeší estrogenovou dominanci, omezuje únavu a tloustnutí
• pomáhá zhášet volné radikály a reaktivní zplodiny kyslíku


tento výrobek u dodavatele
stojí jen 70% zdejší ceny
M

 

Produkty Paradise získaly více než deset let ocenění Best of Supplements Awards. Věnujeme se získávání prvotřídních ultra čistých ingrediencí, které splňují nejvyšší standardy excelence. Do procesu zapouzdřování nikdy nepřidáváme zbytečná plniva, pojiva, konzervační látky nebo činidla pro tečení.

Aktivní rozdíl celého spektra

Naše aktivní extrakty celého spektra obsahují úplný profil přirozeně se vyskytujících složek a jsou extrahovány bez použití toxických rozpouštědel a / nebo agresivních chemikálií. Tato jedinečná metoda zachycuje skutečnou podstatu celé byliny a zároveň si zachovává vysoce aktivní a biologicky dostupnou koncentraci fyto živin.

 

Tradiční fytoestrogenní bylina pro ženy i muže
Podporuje tvorbu mateřského mléka
Zlepšuje funkci jater a imunitního systému
Výhody pro vaginální suchost
Antitusikum proti kašli.
Při dyspepsii, to mj. znamená pocit plnosti v břiše, plynatost, nevolnost, zvracení, průjem či zácpa

Posiluje i mužské rpohlavní ústrojí.
Podporuje potenci, zvyšuje kvalitu a množství spermatu.
Je vhodná při léčbě impotence.
Zvyšuje sexuální touhu a je účinným afrodisiakem.

 

Asparagus racemosus, chřest

je keř rostoucí do výšky 1-3 m. Kromě saponinů obsahuje alkaloidy, bílkoviny, škroby, třísloviny, slizy, vanilin, coniferin a diosgenin. Steroidní saponin shatavarin (viz obr.) je hlavním glykosidem, obsahuje tři molekuly glukózy a jednu molekulu rhamnózy vázané na sarsasapogenin.

shatavarin

Antibakteriální účinek

proti Escherichia coli, Shigella dysenteriae, S. sonnei, S. flexneri, Vibrio cholerae, Salmonella typhi, S. typhimurium, Pseudomonas putida, Bacillus subtilis a Staphylococcus aureus. Účinek extraktu byl srovnáván s účinkem chloramfenikolu.

Antioxidační schopnosti

proti membránovému poškození indukovanému volnými radikály byly zkoumány u surového extraktu a čištěné vodné frakce Asparagus racemosus. Aktivní frakce obsahovala polysacharidy označené jako P3 a byla účinná už v koncentracích 10 mg/ml. Surový extrakt i vodná frakce signifikantně inhibovaly lipidovou peroxidaci a oxidaci proteinů. P3 frakce více inhibovala lipidovou peroxidaci, zatímco surový extrakt byl mnohem účinnější proti oxidaci proteinů. Účinky jsou srovnatelné s antioxidační aktivitou glutathionu a kyseliny askorbové.

Antiestrogenní efekt

O inhibičním účinku na aromatázu a zvýšení hladin progesteronu se dočtete v článku Dominance estrogenů, po úpravě se zlepší únava, slabost, tloustnutí a vrátí se radost ze života.

Kvůli anabolickým vlastnostem se používají sarsasapogenin (složka shatavarinu), diosgenin, jamogenin, smilagenin, tigogenin a hekogenin. Z nich Shatavari má výhodu, že je velmi příjemný.

Více info, jak Shatavari pomáhá u estrogenové dominance

 

Savesta Shatavari je nejčistší a nejúčinnější extrakt na trhu. Každá šarže je laboratorně testována na účinnost a čistotu.

V Ayurvédě je Shatavari považován za Rasayana – podpora omlazení, duševní a fyzického zdraví, stejně jako obrana proti stárnutí.

 

Navrhované využití
1 kapsle 2 krát denně nebo podle rady lékaře

Další ingredience
Vegetariánské kapsle, bambus výtažek z listů 20: 1 (Phyllostachys nigra), L-leucin, mouka z hnědé rýže. Bez sóji, pšenice, lepku a bez GMO.

 

Supplement Facts
Serving Size: 1 Capsule
Amount Per Serving % Daily Value
Shatavari (Asparagus racemosus) root extract 250 mg
40% saponins 100 mg
Daily Value not established

 

Vytvořeno 15.4.2021 – 16.4.2021