Z mnoha stran se objevují zprávy, že resveratrol je neúčinný.

Čtenářům vyvstávají otázky:

Odteď musíme stárnout rychleji?
Co dáme místo resveratrolu?
Je něco srovnatelného?
Je něco účinnějšího?
Jsou i jiné přípravky neúčinné?

 

Co bude místo resveratrolu

Nic strašného se nestalo. Resveratrol může zůstat v sadách proti stárnutí, protože má určitý synergický efekt. Ale jen při splnění jistých okolností. Ty najdete v ebooku Nezastupitelné antioxidanty.

Případy falešných vědeckých výsledků se stávají. Psali o tom nejenom v Zklamání z resveratrolu na osel.cz. Mně osobně to nijak netrápí, protože od začátku jsem řadil resveratrol mezi zbytné antioxidanty. Taktéž argumenty o efektu kalorické restrikce se mi nezdály dost věrohodné. Sám jsem strávil hladem 13 let a vím, že hladovka neomlazuje. Není to, že bych 13 let uplatňoval přerušované hladovění. To jsem dělal 41 let. A tak doufám, že se tady nevyrojí lidi, kterým by hladovka prodloužila mládí.

 

Resveratrol totiž sliboval určitou míru omlazení. Psalo se o tom nejenom v Zklamání z resveratrolu osel.cz. To přitahovalo falešné vědce jako vosy na med. Zkrátka a dobře ty studie nadsazovaly. Přesto resveratrol není zcela zavržen. V Lifeextension vyšel článek

 

Obnovte funkci zdravých kmenových buněk

Málokdo ví, že kmenové buňky mají schopnost se samy reprodukovat (samoobnovy), takže mohou i nadále nahrazovat stárnoucí funkční buňky. Tak proč naše tkáně stále zestárnou a ztrácí funkci, jak stárneme? Problém je v tom, že kmenové buňky jsou také nepříznivě ovlivněny stárnutím. V průběhu času akumulují naše kmenové buňky poškození stejně jako jiné buňky. To ohrožuje jejich schopnost udržovat tkáně zdravé a plně funkční.

Vědci v Life Extension® se spojili s rozvíjející se AI biotechnologickou skupinou s názvem InSilico Medicine. Mise měla objevit způsoby, jak udržet kmenové buňky mladé a svěží. Bylo zjištěno, že tři rostlinné živiny (garcinol, piceatannol a resveratrol) chrání a revitalizují kmenové buňky.

 

Aby kmenové buňky správně fungovaly, musí vykonávat dvě základní funkce:



Sebeobnovení ~ Kmenové buňky se nadále dělí a vytvářejí nové kmenové buňky. To udržuje dostupnou zásobu kmenových buněk a zajišťuje, že existuje dostatek buněk, aby se některé mohly vyvinout ve specializované buňky.

Diferenciace ~ V případě potřeby se kmenové buňky diferencují, to znamená, že se transformují na specializované buňky, které nahrazují ty ztracené nebo poškozené. Když kmenové buňky správně fungují, pomáhají udržovat funkci tkání a orgánů a opravují / brání tkáně před nemocemi, poraněním a stárnutím.

Dál už článek pokračuje nezáživnou formou. Ale je na tom něco zajímavého.

 

Zkoušel jsem všechny 3 látky

garcinol, piceatannol a resveratrol. Pouze garcinol a piceatannol se mi zdály užitečné. Možná to bylo i tím, že garcinol se vyskytuje v extraktu z Garcinia Camborgia, kde jsou další látky způsobující hubnutí. Piceatannol se nachází v extraktu z rdesna. Ve Fo-Ti jsou ještě další 3 skupiny látek, které příznivě působí ve vyšším věku. Inhibitor 5α-reduktázy brání rozkladu testosteronu, dále jsou obsaženy antioxidanty fenantrenového a flavonoidního typu. Piceatannol je ve skutečnosti tetrahydroxy-stilben (velice podobný resveratrolu), který má vylepšené antioxidační účinky oproti pterostilbenu.

Co to pro vás znamená? Z vyčtených mouder nezjistíte, který z nich je pro vás nejlepší. Je třeba je vyzkoušet.

 

Omlazovací látky nedělají žádný age reversal. Je to jinak.

Protože lidi nechcou čekat na zpomalené stárnutí, vrhli se všichni na age reversal. Jenže nenexistuje žádný prostředek, jak vrátit organismus do stavu, kdy byl mladý. Možná to půjde za 20 let, až dokážou opravit staré kmenové buňky a ty potom dodají do těla. Každopádně to bude jen pro zámožné, kteří si v mládí nechají odebrat kmenové buňky a na stáro se jimi nechají omladit.

To, co je teď, je v podstatě jen doplňování ubývajících aktivních látek. Většina z nás ví, že v 35 začne ubývat hormonu DHEA. Ve 40 začne ubývat testosteron, v 50 ubývá progesteron, v 55 ubývá růstový hormon. Nejen hormony, věkem ubývá koenzym Q, kyselina lipoová, melatonin a mnoho dalších. Samozřejmě, že když je vám méně než 25, tak s vámi hormony neprovedou nic.

Ale jestliže se vám už snížila jejich hladina, tak po jejich doplnění máte pocit, že jste omládli. U koenzymu Q je to méně výrazné. U testosteronu, mají muži pocit, jako kdyby se vrátili do puberty. Režisér Troška pod vlivem testosteronu natočil film Kameňák.

 

Nové objevy v omlazování

Zase jsou to jen látky, které ubývají s věkem. A ovlivňují některou z věcí jako rychlost stárnutí, hubnutí, tvorbu energie nebo vypínají zánět. Já jsem je všechny zkoušel a některé mají málo postřehnutelný účinek, jiné velmi výrazný.

Ne každému ubývají tyto látky ve stejném věku. Někdo trpí na zhoršení pochybového aparátu a pomalu chodí, někoho trápí tloušťka a záněty, jiného zpomalené myšlení. Jiný je zase čiperný a myslí mu to, ale má vrásky a seschlou povislou kůži. Určit, který z přípravků je nejlepší pro vás, vám nepomohou vyčtené rozumy. Zjistíte to vyzkoušením. Psal jsem o nich v únorovém newsletteru.

 

Jsou antioxidanty balast, naprostý nesmysl nebo hlavní prostředek proti stárnutí?

Jak už jsem psal na mnoha místech, není to tak jednoduché, že antioxidant reaguje s volným radikálem, a oba přitom zaniknou. Vůbec ne, vznikají při tom další zplodiny. Jestli radikál skutečně zanikne, anebo se přemění v jiný radikál, záleží na více faktorech a pomocných látkách donorech H+.

O radikálových reakcích jsem četl 700 stránkovou knihu. Jednu věc vím jistě. Informaci jak správně zhášet volné radikály jsem se NEdočetl z žádného jiného zdroje. Přitom sleduji 41 let, co se na napíše v antiagingu. Toto tajemství, které nikdo neměl čas prostudovat, brzy upadne do zapomnění až přestanu mít čas věnovat se stránce stále mladí. A vy budete dále stárnout raketovou rychlostí.

 

Léky proti stárnutí okamžitě nedělají nic

Já si pochvaluji léky proti stárnutí. Ony prvních 5 let nedělají nic. Ale pak po čase potkáte známé a oni si všimnou, že jste nějací mladší nebo že “jste stále stejní”. Jak jde čas, ten rozdíl, o kolik jste mladší, než jste, se stále zvyšuje. Je to velmi příjemný pocit, když bezpracně získáváte nezaslouženou výhodu. Každý, kdo už o mládí přišel, ví, jak je to cenná komodita. Zpívá se o tom i v písničce:

už nemám cestu pozlacenou,
už mě strejc neplácá po ramenou,
zítra mě nikam na oběd nepozvou
a dívky žádný mi nepíšou

 

 

Zeptejte se na cokoli teď hned

Vytvořeno: 9.2.2020 – 18.2.2020